Genius loci

Genius loci (12 opinii)

63 minuty

Polska

dokumentalny

reżyseria: Maciej Jarczyński

Oceniasz 5/10
Sprawdź gdzie grają?

Opis filmu

Film "Genius Loci" przedstawia pasjonującą opowieść o wielokulturowości, wspólnocie i tolerancji, która ukazuje Gdańsk w niezwykłym świetle. Przeniesiemy Was w czasie, abyście mogli poczuć atmosferę przeszłości, a jednocześnie zastanowić się, jak ta historia wpływa na nasze życie dzisiaj.

“Genius Loci" to niezwykła podróż przez historię Gdańska i jego społeczności. Obraz przedstawia miasto o niezwykle burzliwej przeszłości, a także ukazuje powiązania między przeszłością a teraźniejszością.

"Gdańskie wspomnienia młodości" autorstwa Johanny Schopenhauer oraz "Blaszany Bębenek" napisany przez Guntera Grassa - poprzez ich fragmenty i narrację, przeniesiemy się w czasie i zobaczymy historię Gdańska oczami autorów, którzy sami uczestniczyli w życiu miasta.

Film zawiera również unikalne, cyfrowo odrestaurowane materiały archiwalne pozyskane z różnych instytucji w Polsce i za granicą. Część z nich nigdy wcześniej nie była publikowana, ukazując architekturę i ważne wydarzenia w historii starego Gdańska.

“Genius Loci" analizuje również współczesne wydarzenia i stawia pytanie, czy mają one związek z wcześniejszą historią miasta. Przeplatając różne epoki i perspektywy, film inspiruje do refleksji nad naszą tożsamością i dziedzictwem kulturowym.

 • Gdzie grają?

  Filtruj

  Dzień

  Godzina

  Ładowanie...
  Legenda
  dubbing
  wygodne fotele