Girl picture - Dziewczyny

Girl picture - Dziewczyny

100 minut

Finlandia

dramat

premiera: 8 lipca 2022 (Polska)

reżyseria: Alli Haapasalo

Oceniasz 5/10

Opis filmu

Nagrodzony na tegorocznym festiwalu Sundance „Girl Picture” (Nagroda Publiczności) to pełna młodzieńczej energii opowieść o miłości, przyjaźni i odkrywaniu własnej seksualności.

Mimmi i Rönkö to po prostu ciekawe świata nastolatki. Dziewczyny są najlepszymi przyjaciółkami, które nie mają przed sobą żadnych tajemnic, dzieląc wszelkie radości i smutki. Nie mają też większego planu, poza tym, że pragną żyć pełnią życia i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję na kolejną przygodę.

Typowe dla nich spontaniczność i nieprzewidywalność to cechy, które nie są tak dobrze znane ich rówieśniczce Emmie. Codzienność dziewczyny podporządkowana jest treningowi i przyszłej karierze łyżwiarki figurowej. Spotkanie trzech nastolatek przed każdą z nich otworzy nowe możliwości. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi wiele emocji, związanych z miłością, przyjaźnią i odkrywaniem własnej seksualności.

Film fińskiej reżyserski Alli Haapasalo to energetyczna i pełna pasji historia o niełatwym wchodzeniu w dorosłość. Słodko-gorzka inicjacyjna opowieść, portretuje ten moment w życiu, kiedy nie zatrzymujemy się ani na moment, a wszystko odczuwa się dużo bardziej intensywnie.

Obsada

Aamu Milonoff / Eleonoora Kauhanen / Linnea Leino / Bruno Baer / Amos Brotherus / Oona Airola / Elias Westerberg / Oksana Lommi / Mikko Kauppila

Zwiastun