Interior

Interior (6 opinii)

dramat

od lat: 15

kraj pochodzenia: Polska

czas trwania: 87 minut

premiera: 20 października 2020 (Polska)

reżyseria: Marek Lechki

4.6 25 ocen 1 10

Opis filmu

Trzydziestopięcioletni Maciek traci wiarę w sens życia. Pracuje od świtu do wieczora, by spłacać kredyt mieszkaniowy. Chcąc zemścić się na nieuczciwym pracodawcy, zabiera mu auto. Ryzykuje wszystko i rusza w desperacką podróż bez planu. W całym kraju trwają przygotowania do obchodów pewnej rocznicy. Ich współorganizatorką jest trzydziestopięcioletnia Magda. Zbieg zdarzeń sprawi, że kobieta stanie nie tylko na życiowej drodze mężczyzny.

Nasza recenzja

Łukasz Rudziński
Ocena: 2 (21 września 2019)
Lista grzechów twórców tego filmu jest długa - fatalna praca kamery, irytujące, rozmyte kadry, dłużyzny, bardzo kulawy, porażająco naiwny scenariusz, nieudolnie zszyty z dwóch odrębnych, groteskowych wręcz dramatów, a nade wszystko zawstydzający brak pomysłu na tak doskonałą aktorkę jak Magdalena Popławska. Wszystko to zaś unieważnia, niestety, wszechobecna w tym filmie nuda.
Marta Apanowicz
Ocena: 3 (21 września 2019)
Niewykorzystane umiejętności aktorskie zarówno Magdaleny Popławskiej jak i Piotra Żurawskiego, brak sensownego scalenia dwóch historii. Mogła być artystyczna wizja z przekazem, co w życiu jest najważniejsze i o co warto walczyć. Zmarnowany potencjał, szkoda.
Tomasz Zacharczuk
Ocena: 2 (20 września 2019)
Okropnie przeciągnięty, mdły i oschły, który staje w gardle za każdym razem, gdy próbuje się go przetrawić. Większy sens miałoby rozbicie filmu na dwie krótkometrażowe etiudy. Połączenie obu wątków jest zupełnie chybione. Podobnie jak przekombinowana forma wizualna. Podczas, gdy bohaterowie osiągają maksymalny pułap życiowej frustracji, podobny poziom frustracji ogarnia widownię. Gdynia to nie miejsce dla takiego kina.
Jarosław Kowal
Ocena: 2 (20 września 2019)
Kolejna ambitna próba pokazania trudnego życia zwykłego człowieka. Niestety ambicje przerosły twórców, dla których ważniejsze od historii okazały sie popisy operatorskie - kadry obrócone o 180 stopni, intencjonalne gubienie ostrości i cały szereg podobnych zabiegów. Te dwie ordynarnie złączone etiudy ostatecznie nie mają ani treści, ani interesującej formy.

Obsada

Magdalena Popławska / Piotr Żurawski / Helena Norowicz / Ilona Ostrowska / Lech Mackiewicz / Mateusz Grys