Juliusz
6.0 176 ocen

Juliusz 40

komedia

od lat: 15

kraj pochodzenia: Polska

czas trwania: 95 minut

premiera: 2018-09-14 (Polska)
2018-09-14 (świat)

reżyseria: Aleksander Pietrzak

scenariusz: Abelard Giza

Głosuj
Głosuj

Opis filmu

Tytułowy bohater to uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą.

Więcej o filmie w serwisie Filmweb

Nasza recenzja

Łukasz Rudziński
Ocena: 6 (22 września 2018)
Zgrabna, zabawna komedia. Niezły scenariusz, kilka bardzo śmiesznych scen, dobre role Wojciecha Mecwaldowskiego i Anny Smołowik. Odrobina oddechu wobec trudnych tematów większości filmów Nurtu Głównego.
Artur Kornacki
Ocena: 7 (22 września 2018)
Film dla entuzjastów polskich kabaretów - jak dla mnie niewykorzystane do końca możliwości Wojciecha Mecwaldowskiego. Polecam dla potrenowania przepony.
Alicja Olkowska
Ocena: 5 (22 września 2018)
Trochę wzruszeń, trochę śmiechu, kilka uniwersalnych prawd. Całkiem przyjemny film, choć wolałabym, aby nie był taki "pomiędzy": ni to komedia, ni to dramat. Skłaniam się ku temu pierwszemu.
Marta Apanowicz
Ocena: 6 (21 września 2018)
Warto obejrzeć w oderwaniu od myślenia, że to film festiwalowy i musi spełniać w związku z tym jakieś kryteria. Wartka akcja, dobra gra aktorska, można się pośmiać. Konieczny przerywnik wśród festiwalowych filmów, które w większości przedstawiają poważne bądź smutne historie.
Jarosław Kowal
Ocena: 3 (21 września 2018)
Polski kabaret w wersji pełnometrażowej. Kompilacja skeczy spięta pretekstową fabułą, a do tego humor oparty niemal wyłącznie o wulgaryzmy i skojarzenia z seksem.
Tomasz Zacharczuk
Ocena: 6 (20 września 2018)
Komedia, która potrafi i szczerze rozśmieszyć, i porządnie zirytować. Soczyste, wyostrzone dowcipy wymieszane są z trywialnym nieraz humorem niskich lotów. Fabularnie opowieść wręcz tragicznie rozjeżdża się w drugiej części filmu. Niedociągnięcia reżysera-debiutanta na szczęście tuszują charyzmatyczni aktorzy. Kilka scen i dialogów żywcem wyciągniętych z udanego stand-upu, reszta nieświeża jak powtórki kabaretowych skeczy. Film skrojony pod szeroką publiczność, niekoniecznie festiwalową.

Obsada

Wojciech Mecwaldowski / Jan Peszek / Anna Smołowik / Rafał Rutkowski / Jerzy Skolimowski / Maciej Stuhr / Andrzej Chyra / Krzysztof Materna