Nadzieja

Nadzieja

dramat

od lat: 15

kraj pochodzenia: Norwegia

czas trwania: 130 minut

premiera: 25 września 2020 (Polska)
7 września 2019 (świat)

reżyseria: Maria Sødahl

Nadzieja
7.5 6 ocen 1 10

Opis filmu

Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą ledwie trzy miesiące życia?

Taka sytuacja zastaje Anję i jej męża Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na prowadzonych równolegle karierach artystycznych. Ich małżeństwo przetrwało głównie ze względu na dzieci.

Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia kobieta dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja. Kolejne tygodnie pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem.

[opis dystrybutora]

Obsada

Andrea Bræin Hovig / Stellan Skarsgård / Eirik Hallert / Gjertrud L. Jynge / Elli Rhiannon Müller Osbourne / Johannes Joner / Alexander Mørk Eidem / Daniel Storm Forthun Sandbye / Alfred Vatne / Andrea Bræin Hovig / Stellan Skarsgård

Zwiastun