Ostatnia rodzina
6.0 głosów: 228

Ostatnia rodzina

(55 opinii)
  • Dramat, Biograficzny
  • produkcja: Polska
  • reżyseria: Jan P. Matuszyński
  • scenariusz: Robert Bolesto

Opis filmu

Pełen czarnego humoru film o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie. Akcja rozgrywa się na przestrzeni 28 lat, zaś fabuła koncentruje się na warszawskim okresie życia rodziny Beksińskich.

Historia zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie.

Obsada

Dawid Ogrodnik / Andrzej Seweryn / Aleksandra Konieczna / Andrzej Chyra / Magdalena Boczarska / Alicja Karluk / Zofia Perczyńska / Danuta Nagórna

Zwiastun

Nie znaleziono seansów w wybranym dniu.