Raport Pileckiego

Raport Pileckiego (17 opinii)

117 minut

Polska

biograficzny, dramat, wojenny

premiera: 1 września 2023 (Polska)
1 września 2023 (świat)

reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz, Leszek Wosiewicz

Twoja ocena to: 5
Sprawdź gdzie grają?

Oceny dziennikarzy

Średnia ocena 4.0
 • Magda Mielke nowa ocena

  Jeden wielki chaos, który kupy się nie trzyma. Wszystko jakieś takie papierowe i infantylne, pozbawione serducha. Film nadający się co najwyżej do poniedziałkowego Teatru Telewizji niż do Konkursu Głównego.
 • Alicja Olkowska

  Za dużo patosu, za mało kina. Umyka ważna historia Pileckiego - wciąż czeka na reżysera, który umiejętnie przeniesie ją na wielki ekran i opowie z właściwą wrażliwością. Akcja toczy się topornie i przyspiesza dopiero na koniec, zdecydowanie za późno, gdy widz jest już zmęczony seansem. Szkoda.
 • Tomasz Zacharczuk

  Miał być film o człowieku, wyszedł film o idei. Na pewno pięknej i chwalebnej, ale wolałbym jednak obejrzeć wnikliwy i pogłębiony portret rotmistrza, który po prostu zasługiwał na lepszą opowieść. Ogromny chaos w fabularnej chronologii i montażu tylko potwierdza zawirowania wokół tej produkcji. Film za 36 mln zł? Najwidoczniej ktoś zapomniał postawić przecinka pomiędzy tymi cyframi, bo tak potężnego budżetu nie widać choćby w jednej scenie. Wykuwanie pomników niech filmowcy zostawią rzeźbiarzom. Chciałbym, by wybitne jednostki zasługiwały na wybitne kino. Cóż, muszę czekać dalej.

Opis filmu

Historia wielkiego bohatera drugiej wojny światowej - rotmistrza Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych próbował przeciwstawiać się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji. W jego życiorysie niezwykle dramatycznie widać heroiczną, chwilami beznadziejną walkę z dwoma bezwzględnymi totalitaryzmami XX wieku - niemieckim i sowieckim.

Obsada

Paulina Chapko / Przemysław Wyszyński / Mariusz Jakus / Karol Wróblewski / Paweł Paprocki

 • Gdzie grają?

  Filtruj

  Dzień

  Godzina

  Ładowanie...
  Legenda
  dubbing
  wygodne fotele