Ruchomy zamek Hauru

Ruchomy zamek Hauru

119 minut

od lat: 12

Japonia

animacja, fantasy

premiera: 16 września 2005 (Polska)
5 września 2004 (świat)

reżyseria: Hayao Miyazaki

Oceniasz 5/10

Opis filmu


Jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który zabiera nas do świata pełnego kontrastów, magii i steampunkowej technologii. „Ruchomy zamek Hauru” to niezwykła adaptacja powieści Diany Wynne Jones o tym samym tytule, na bazie której japoński mistrz stworzył autonomiczne dzieło w swoim niepodrabialnym stylu.

Nieśmiała Sophie pracuje w sklepie z kapeluszami, należącym niegdyś do jej ojca. Pewnego dnia dziewczyna spotyka tajemniczego mężczyznę, który ratuje ją z opresji, używając swoich czarodziejskich mocy. Zazdrosna o względy młodzieńca wiedźma rzuca na Sophie straszliwą klątwę i przemienia ją w 90-letnią staruszkę. Szukając sposobu na zdjęcie uroku, dziewczyna trafia do ruchomego zamku, należącego do czarodzieja Hauru. Wraz z magiem i jego niezwykłymi towarzyszami, Sophie wyrusza w niesamowitą podróż, podczas której odkrywa siłę przyjaźni, odwagi i miłości. Przekonuje się, że prawdziwe piękno tkwi w ludzkim wnętrzu, a magia jest wszędzie wokół nas.

Obsada

Chieko Baishô / Takuya Kimura / Akihiro Miwa / Tatsuya Gashin / Ryunosuke Kamiki / Mitsunori Isaki / Yô Ôizumi / Akio Ohtsuka

Zwiastun