Twarz
5.4 137 ocen

Twarz 35

Dramat

od lat: 15

kraj pochodzenia: Polska

czas trwania: 91 minut

premiera: 2018-04-06 (Polska)
2018-02-23 (świat)

reżyseria: Małgorzata Szumowska

scenariusz: Małgorzata Szumowska

Głosuj
Głosuj

Opis filmu

Młody mężczyzna, Jacek, żyje na wsi na południu Polski. Mieszka z siostrą i rodziną. Jest fanem zespołu Metallica. Nosi długie włosy i wąsy oraz skórzane spodnie i dżinsową kamizelkę z logo zespołu na plecach. We wsi mają go za dziwaka, w rzeczywistości jednak jest człowiekiem wesołym, kochającym ludzi, zwierzęta i wszystko co dookoła. Niedawno znalazł dziewczynę. Z Dagmarą planują wspólną przyszłość, zaręczyli się. Życie Jacka zmienia nieszczęśliwy wypadek.

Podczas prac na budowie największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski, bohater – po upadku z dużej wysokości – traci swoją twarz. Fabuła filmu zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Polsce – budową największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski w Świebodzinie i pierwszą w historii Centrum Onkologii w Gliwicach transplantacją twarzy w celu ratowania życia pacjenta.

Więcej o filmie w serwisie Filmweb

Obsada

Mateusz Kościukiewicz / Agnieszka Podsiadlik / Małgorzata Gorol / Anna Tomaszewska / Dariusz Chojnacki / Robert Talarczyk / Roman Gancarczyk / Iwona Bielska

Zwiastun