Wybawienie
3.4 głosów: 52

Wybawienie

(4 opinie)
  • Dramat, Kryminał, Thriller
  • produkcja: Dania
  • czas trwania: 112 minut
  • premiera: 2017-04-28 (Polska)
  • reżyseria: Hans Petter Moland
  • scenariusz: Nikolaj Arcel
Głosuj
Głosuj

Opis filmu

Psychopatyczny morderca, religijny fanatyzm i nierozwiązana sprawa zaginionych dzieci. Wszystko to w ekranizacji trzeciego już bestsellerowego kryminału napisanego przez mistrza gatunku – Jussiego Adler-Olsena – autora stawianego na równi z Henningiem Mankellem, Stiegiem Larssonem i Jo Nesbø, który ma na koncie wszystkie najważniejsze nagrody literackie Skandynawii, w tym prestiżowy Szklany Klucz. W pierwszy weekend wyświetlania w kinach w Danii film odnotował najlepszy od 15 lat wynik otwarcia dla krajowej produkcji.

Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma czegoś takiego jak sprawy, których nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy sobie 8 lat, a całość napisana jest dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

Obsada

Nikolaj Lie Kaas / Fares Fares / P?l Sverre Hagen / Jakob Ulrik Lohmann / Amanda Collin / Johanne Louise Schmidt / Jakob Oftebro / Signe Anastassia Mannov

Zwiastun

Nie znaleziono seansów w wybranym dniu.