Kafarnaum Opinie o filmie

Kafarnaum

Opinie (14)

 • Stanowczo odradzam! (6)
  Film kiepski:
  - fabuła wydumana,
  - akcja jest chaotyczna, nie trzyma się kupy,
  - denerwująca maniera kamerowania bardzo blisko,
  - ciągle inwektywy i wyzwiska,
  - w żaden sposób nie dotyczy europejskiej kultury,
  Wydumane, kiepsko nakręcone.
  Zmarnowany czas w kinie.
  Kriss
  8 miesięcy
  • Może jest to dla Ciebie pierwszy kontakt z filmem wyreżyserowanym przez kogoś innego niż Vega i stąd takie wrażenia. Pomijając kwestie związane z Twoimi odczuciami, to naprawdę spodziewałeś się obcowania z kulturą europejską oglądając film, którego akcja ma miejsce w Libii, a jego bohaterem jest syryjski uchodźca? Wybierasz repertuar na chybił-trafił? Oczywiście, że film może się nie podobać ale jeśli idę na melodramat to raczej nie oczekuję, że będzie zabawny.
   8 miesięcy
   • Popieram. Film dobry - daje do myślenia. Zdjęcia ładne, choć czasami ubóstwo, brud filmowanych miejsc przytłacza. Końcówka filmu bardzo dobrze zrobiona.
    Andrew
    8 miesięcy
   • Widz polski, odsłona fyfnasta... (1)
    Jakże symptomatyczne są:
    - popis "krytyka" filmu, dokonany z pozycji "bo mnie się nie podobało",
    - zacietrzewienie "obrońcy", który nie odróżnia Libanu od... Libii...
    Kto następny?
    jj
    7 miesięcy
    • Wyluzuj
     trochę. :) Liban z Libią to akurat łatwo pomylić, jeśli ktoś nie interesował się geografią, bo to jednak podobne kulturowo i w związku też wizualnie kraje. Nie trzeba od razu pisać o zacietrzewionym obrońcy, tym bardziej, że komentarz "obrońcy", poza błędem w kwestii Libii/Libanu, spokojna i rzeczowa. :)
     sobmar
     7 miesięcy
  • pani Pawlowicz
   dlaczego pani nie podpisze sie wlasnym nazwiskiwm?
   aw15
   8 miesięcy
  • Jesli takie miales odczucia po obejrzeniu tego filmu, to ladnie masz popsuta glowe. Film jest poruszajacy, przerazajacy i zmuszajacy do refleksji...najwidoczniej to za duzo jak na ciebie.
   Polak
   7 miesięcy
 • Polecam....film daje do myślenia
  Dla Europejczyka świat w Kafarnaum jest zupełnym kosmosem. Nic o nim nie wiemy, nic z niego nie rozumiemy... Dzięki temu filmowi mamy okazję zajrzeć do jego wnętrza. Dlatego warto go zobaczyć. Lotnicze zdjęcia zniszczonych blokowisk Bejrutu pokazują jak łatwo zniszczyć to, co nam się wydaje cywilizowane i nowoczesne....
  Trochę mi się przypomniał polski film o chłopaku, którego nikt nie chciał, pt.: Jestem.
  Może jednak ta rzeczywistość z Kafarnaum wcale nie jest taka odległa...
  poki
  8 miesięcy
 • Polecam
  Piekny i poruszajacy film..bardzo uniwersalny.
  Marianna
  8 miesięcy
 • Boli
  Głęboko poruszająca historia o rzeczywistości nieodległych od Europy rejonów. Polecam szczególnie tym którzy uważają się za prawdziwych chrześcijan do przemyśleń
  Józef
  8 miesięcy
 • Wspaniały
  Nie pamiętam już kiedy ostatnio widziałam tak poruszający, cudownie zagrany i genialnie nakręcony film!Dla mnie to arcydzieło emocjonalne..po seansie większość widzów wycierała załzawione oczy..Pięknie nakręcony, z pomysłem (ciągle przewijająca się retrospekcha),mądry a przede wszystkim bardzo emocjonalny obraz..Polecam każdemu, kto zmęczony jest 99% pseudo filmów, które wypluwaja z siebie kinoplexy.
  Ja
  8 miesięcy
 • Piękny, wzruszajacy film.Polecam.
  kasia
  8 miesięcy
 • Ogromne emocje
  Film bardzo emocjonalny i niesamowicie zagrany. Bardzo polecam.
  8 miesięcy
 • Godny polecenia!!!!
  Film wzruszający, przerażający ale momentami zabawny. Oglądając go nasunęły mi się dwie myśli jak te dzieci z krajów trzeciego świata mają straszenie oraz jakie my mieliśmy dobre dzieciństwo (nawet jeśli w naszym mniemaniu nie mieliśmy wszystkiego tego co zapragneliśmy). Warto czasami zastanowić się co mamy, być wdzięcznym za to i pomyśleć, że możemy mieć dużo gorzej, a przede wszystkim przestać wiecznie narzekać.
  Ewa
  8 miesięcy

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii