W imię... Opinie o filmie

W imię...

Opinie (23) 6 zablokowanych

 • cóż....
  Najlepszą recenzją filmu niech będzie fakt, że ok 20% widzów wyszła w trakcie seansu. Nie ze względu na zbyt mocne sceny..... Film trzeba zobaczyć, żeby mieć własne zdanie. Niekoniecznie w kinie. Zapewne przy tej jakości dzieła, CD z filmem pojawi się w gali za 5 zł za jakieś dwa miesiące.
  kinomaniac
  6 lat
 • świetny
  Polecam! Świetny film ze świetną rolą p. Chyry. Film o człowieku, o dylemacie, o walce wewnętrznej, o samotności, o cierpieniu! Choć poprzednie filmy pani Szumowskiej nie przypadły mi do gustu- ten polecam
  kinomaniaczka
  6 lat
 • Bardzo słabiutki.
  Nie nastawiałem się na wiele ale naprawdę trudno wysiedzieć do końca. Zbyt długie sceny i bardzo przewidywalna fabuła. Momentami zwyczajnie nudny. Film na pewno nie do kina.
  kocham kino
  6 lat
 • nie polecam...
  Trudny film i zupelnie nie na seans kinowy. Dlatego ostrzegam kinomanow.Nie polecam.
  nina
  6 lat
 • nie polecam
  Nudy i kupa bzdur. nie polecam.
  rambo
  6 lat
 • zostałem do końca ale...
  Właściwie poszedłem bo lubię Chyrę ale... zawód. Mimo mojej miłości do Polskiego Kina film zwyczajnie niestrawny. Sceny erotyczne niesmaczne. Film dla wielkich wielbicieli zbliżeń męsko-męskich. Zgadzam się z innymi komentarzami, że film zupełnie nie do kina.Co było widać po ludziach wychodzących w trakcie seansu.
  Jarek z Pruszcza
  6 lat
 • Jednak rozczarowanie
  Właśnie wróciłem z kina. Jednak zawód. Dobry temat. Chyra sprostał zadaniu jak zawsze .Kościukiewicz też się obronił. Sęk w tym , że film jest zwyczajnie nudny. Gosia Szumowska albo nie miała na niego pomysłu albo robiła go na siłę. Chyba z żoną nie byliśmy w naszej ocenie odosobnieni bo już w połowie filmu zaczęły się wędrówki części ludzi do domu i niedopuszczalne w kinie rozmowy tych co zostali. Chyba pozostaje mi tylko wpisać nie polecam.
  Waldemar Gadzinowski
  6 lat
 • 8/10 Jak najbardziej polecam!!
  Z pewnością nie jest to film dla każdego widza, więc pewna część audytorium może być nim rozczarowana, zresztą opinie powyżej mówią same za siebie.
  Świetna muzyka, zdjęcia, Chyra w roli księdza- nic dodać nic ująć. Historia prezentowana przez Szumowską wciąga i intryguje. Reżyserka nie krytykuje, nie ocenia. Widz z zapartym tchem obserwuje przebieg wydarzeń.
  W Żaku nikt nie opuścił sali do końca seansu, nikt nie rozmawiał. Aby wyrobić sobie opinię o filmie należy najpierw go obejrzeć. Ja, jak w temacie, zdecydowanie polecam ten obraz. Przyjemnego odbioru!!
  Wszystko.
  Maria
  6 lat
 • Nie dotrwałam go końca (1)
  Jestem jedną z tych osób która wyszła z kina. Nie byłam na Kac Wawa ale teraz wiem jak czyje się ktoś naciągnięty na tzw ,,dobry film".Może i film dla ,,koneserów" dla mnie był zwyczajnie nudny. Absolutnie nie polacam.
  agnieszka
  6 lat
 • Polecam, ale nie każdemu: konfrontacja z tabu (1)
  Film zrobił na mnie wrażenie, dał do myślenia, zmusił do spojrzenia na życie z innego punktu widzenia. Pewne tematy w naszej mentalności dalej są nam obce. Chociażby homoseksualizm. Czemu tak się boimy tego słowa, a co dopiero tematu, który tak rzadko jest poruszany w polskim kinie, zwłaszcza z perspektywy gejów, którzy też mają prawo do życia w społeczeństwie bez uciekania się do roli księdza. Przemyślany scenariusz zajmuje się też polskim klerem, gdzie niestety nierzadko dochodzi do tego typu sytuacji i jest to "zamiatane pod dywan". Właśnie tu zostało ukazane prawdzie oblicze, co niektórych księży, które niejednego może rozczarować, oburzyć. Film dokumentuje też codzienność młodocianych, którymi w ramach resocjalizacji nietypowo, bo zajmują się wychowawca z ksiądzem.
  Sceny filmu są świadomie wydłużane, aby wczuć się w tempo życia polskiej wsi, które niczym nie przypomina miejskiego blichtru. M.in. dźwięki gitary klasycznej doskonale wkomponowują się w problemy, relacje bohaterów.
  Niektórym polecam tę historię...
  Dora
  6 lat

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii