"Będzie dobrze": napisy z przesłaniem w restauracjach

21 kwietnia 2020, 16:00
Alicja Olkowska
Najnowszy artukuł na ten temat

Markety wydłużają godziny pracy. Niektóre czynne całodobowo

Koronawirus i związane z nim obostrzenia zmusiły branżę gastronomiczną do daleko idących zmian. Część lokali tymczasowo się zamknęła, inne postawiły na dowóz jedzenia na telefon. Wiele z nich, mimo trudnej sytuacji, nie poddaje się, czekając na lepszy czas. Coraz więcej restauracji i kawiarni dzieli się też pozytywnym przekazem, umieszczając w oknach kartki z dodającymi otuchy napisami.Jedzenie na telefon - czynne restauracje w Trójmieście


"Będzie dobrze", "Tęsknimy za wami", "Zostańcie w domu", "Jeszcze będzie przepięknie", a nawet... "Dbajcie o siebie, rum poczeka". Te i podobne napisy przeczytać można na szybach wielu trójmiejskich restauracji. Skąd pomysł na taką inicjatywę?

- Mamy dwie ozdobione szyby: na jednej jest napis "Tęsknimy za Wami", na drugiej "Dbajcie o siebie, rum poczeka". Chcieliśmy jednocześnie powiedzieć naszym gościom o naszych emocjach, m.in o tęsknocie, ale również zrównoważyć to czymś nieco bardziej pokrzepiającym, tym, co łączy nas z nimi najbardziej, czyli właśnie wspomnianym rumem. Tak naprawdę chcieliśmy, żeby ktoś na to spojrzał, uśmiechnął się i poszedł dalej - mówi pracownik sopockiej restauracji Fidel.
- Pomysł na kartkę "Będzie dobrze" wziął się przede wszystkim z naszego podejścia i trwa od pierwszych dni obostrzeń. Przechodnie, przejezdni oraz sąsiedzi wielokrotnie stawali zrobić mu zdjęcie, uśmiechali się, kilkukrotnie ktoś podszedł do lokalu powiedzieć, że bardzo im się to spodobało. O to nam chodziło: trochę pozytywów i uśmiechu - dowiedzieliśmy się od pracowników restauracji Mora w Gdyni.
- Pomysł był spontaniczną i naturalną reakcją na trudności, które pojawiły się praktycznie z dnia na dzień. Przyjmujemy postawę, że tylko dzięki uśmiechowi pozostaniemy skuteczni i będziemy w stanie zaradzić wszystkim problemom. Nawet jeśli ten uśmiech pozostanie chwilowo niewidoczny pod obowiązującą maseczką - mówi Marcin Stolarski z bistro Jak się masz? w Oliwie.
- Zdecydowaliśmy się na mały gest, który może przywołać uśmiech i pokazać, że jesteśmy razem, że nikt w tej sytuacji nie jest sam i że kiedyś będziemy znowu cieszyć się światem bez ograniczeń - powiedzieli nam pracownicy Muszli w Gdyni.
Podobne napisy można zobaczyć jeszcze w takich lokalach, jak: Pop In Diner & Bar, Brooklyn Pizza, Akademia Kulinaria K5, kawiarnia Baika, Lee's Chinese, Pierogarnia "Pierożek" Gdynia czy Pierogarnia Stary Młyn.