Catering dietetyczny. Prosty sposób na zdrowe odżywianie

23 stycznia 2021, 14:00
Magda Mielke
Dieta pudełkowa sprawia, że poznajemy nowe, zdrowe smaki. Pokazuje też jak powinna wyglądać dobrze zbilansowana dieta odchudzająca. Posiłki są smaczne, więc nie zniechęcamy się wyrzeczeniami. Więcej zdjęć (31)

Dieta pudełkowa sprawia, że poznajemy nowe, zdrowe smaki. Pokazuje też jak powinna wyglądać dobrze zbilansowana dieta odchudzająca. Posiłki są smaczne, więc nie zniechęcamy się wyrzeczeniami.

fot. Wilczy Głód/Facebook.pl

Dieta pudełkowa sprawia, że poznajemy nowe, zdrowe smaki. Pokazuje też jak powinna wyglądać dobrze zbilansowana dieta odchudzająca. Posiłki są smaczne, więc nie zniechęcamy się wyrzeczeniami.

fot. Wilczy Głód/Facebook.pl

Nowy rok, nowy ja - dla wielu noworocznym postanowieniem jest zgubienie zbędnych kilogramów. Co roku część z nas podejmuje decyzję, że zacznie więcej ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, jednak uzyskać pożądane efekty udaje się niewielu. Dlaczego? Jednym z powodów może być źle dobrana dieta. Tu z pomocą przychodzą firmy oferujące cateringi dietetyczne, które za nas opracują zdrowy i zbilansowany jadłospis, a także dostarczą nam posiłki pod drzwi.Wszystkie oferty cateringów dietetycznych w Trójmieście


Moda na zamawianie cateringu dietetycznego wciąż trwa w najlepsze. Dużo osób ceni sobie zdrowy i aktywny tryb życia, jednak nie każdy ma czas i ochotę na codzienne gotowanie. Na rynku jest jednak wiele firm (i cały czas pojawiają się nowe), które oferują catering dopasowany do wybranej diety i dostarczają go do domu lub miejsca pracy.

Najczęściej taki jadłospis składa się z pięciu posiłków, ale w wielu firmach istnieje możliwość dostosowania diety. Posiłki te są zbilansowane, podporządkowane wybranej przez klienta kaloryczności. Zalet takiego rozwiązania jest wiele, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze zdrowym żywieniem czy odchudzaniem. Zanim zdecydujemy się na codzienną dostawę diety pudełkowej, warto przyjrzeć się ofertom, z których możemy skorzystać w Trójmieście.

5
miejsce: Catering dietetyczny
w rankingu Catering dietetyczny
Love Catering
Gdańsk
8.5/10
+ Oceń

Pracownia Smaku, rodzinna firma, działająca na trzech płaszczyznach: cateringu, poradni dietetycznej i edukacji, od lat propaguje zdrowy styl życia. Firma dostarcza smaczne, zdrowe i zbilansowane posiłki, a także całodniowe diety.

Do wyboru jest szereg różnych opcji: najczęściej wybierana dieta zbilansowana/redukcyjna, vege, bez glutenu, bez laktozy, bez glutenu i nabiału, ketogeniczna, śródziemnomorska, detoks clean - dziewięciodniowy program oczyszczający na bazie aloesu i suplementacji, activmove - dieta sportowa z podwyższoną ilością białka w jadłospisie, low ig - dieta skierowana do osób z cukrzycą oraz insulinopornością, a także można zamówić zestaw samych obiadów.

Cena uzależniona jest od kilku parametrów: rodzaju i kaloryczności diety oraz liczby dni dostarczania pudełek z posiłkami. Im dłuższy abonament, tym większy rabat. Decydując się na skorzystanie z oferty Pracowni Smaku można liczyć na różne atrakcyjne rabaty. Wybierając abonament na minimum 25 dni otrzymamy 20 proc. zniżki, a dla nowych klientów naliczane jest dodatkowo jeszcze 5 proc. zniżki. Chcąc zamówić jedzenie po raz pierwszy, można najpierw zdecydować się na jeden dzień testowy.

Dostawy realizowane są od niedzieli do czwartku między godz. 16 a 23:30. Dostawy cateringu na sobotę realizowane są czwartek i dostarczane zbiorczo z paczką piątkową. Na terenie Trójmiasta dostawa jest realizowana bezpłatnie.

Smakoszewo oferuje zarówno diety standardowe, jak i specjalistyczne. Zamówić można domowe obiady, catering dietetyczny np. wege, bezglutenowy czy o niskim indeksie glikemicznym, jak i diety dopasowane do potrzeb przyszłych mam, a także dla dzieci w wieku szkolnym czy "zielone poniedziałki" - dieta, której założeniem jest odciążenie organizmu po obfitym weekendzie. Zestaw dobierany jest na podstawie szczegółowego wywiadu, uwzględniającego alergie żywieniowe, przyjmowane leki, przebyte choroby, główne nawyki żywieniowe, stosowane diety, tryb życia, lubiane i nielubiane produkty. Firma zajmuje się także kuracją sokami.

Diety dostarczane są odpowiednio do tego przystosowanymi samochodami, tak aby proces chłodniczy zachował swój ciąg. Nad całością przedsięwzięcia czuwają pasjonaci zdrowego żywienia: technolog żywienia, dietetyk stanowiskowy oraz wykwalifikowana kadra kucharska.

Ceny diety w przeliczeniu na jeden dzień wynoszą od 54 do 76 zł. Firma oferuje liczne rabaty. Na dobry start można otrzymać trzy dni gratis. Przedłużając dietę na kolejny miesiąc, otrzymuje się automatycznie 5 proc. rabatu, a na trzeci miesiąc - stały 10-procentowy rabat. Natomiast zapraszając znajomego, dodatkowo otrzymamy dzień diety gratis.

Jedzenie na telefon w Trójmieście


Catering dietetyczny w Trójmieście i okolicach dostarcza też firma Zielono Mi. Oferowane menu oparte jest na poście warzywno-owocowym rekomendowanym przez dr Ewę Dąbrowską, której metody żywieniowe cieszą się olbrzymią popularnością. Dieta pudełkowa oparta na warzywach i owocach to dobry sposób na poprawę samopoczucia i oczyszczenie organizmu. Oczywiście, o ile jest prawidłowo prowadzona.

Dieta przygotowana przez Zielono Mi oferowana jest w czterech wariantach: na trzy dni, tydzień, 2-6 tygodni oraz dla tych, którzy "wychodzą" z postu. Krótsza opcja jest dobrym rozwiązaniem dla osób zdrowych i aktywnych, które oczyszczając swój organizm chcą przestawić jego funkcjonowanie na właściwe tory i poprawić swoje samopoczucie. Dłuższa opcja pozwala przestawić organizm w tryb odżywiania endogennego (wewnętrznego), czyli zużywania nadmiernych zapasów - w pierwszej kolejności nadmiaru wody i złogi, a w następnej tkanki tłuszczowej i zestarzałych lub zwyrodniałych komórek.

Czytaj także: Obiady do domu. Zamów i spróbuj nowych rzeczy

Wilczy Głód to lokalny trójmiejski catering założony przez sportowców i pasjonatów zdrowego odżywiania. Firma przygotowała ofertę przede wszystkim z myślą o osobach aktywnych fizycznie, które chcą żyć na pełnych obrotach i osiągać założone cele. Z powodzeniem karmi zarówno profesjonalnych sportowców, jak i osoby dopiero rozpoczynające zmianę swoich nawyków żywieniowych.

Wilczy Głód oferuje specjalnie skomponowane zestawy w wersjach kalorycznych od 1300 do 3100 oraz w wersji wegetariańskiej i pozbawionej nabiału. Menu jest zróżnicowane i kolorowe. Powstaje ze starannie dobranych, naturalnych produktów najwyższej jakości z naszego regionu. Firma działa na terenie Trójmiasta i okolic. Aktualnie dowozi pakiety do Gdańska, Gdyni, Sopotu, Kartuz, Kościerzyny, Malborka, Tczewa, Starogardu Gdańskiego i okolicznych miast.

Z kolei w ofercie cateringowej firmy Diety od Brokuła znajdziemy sześć rodzajów pakietów. Wśród nich znajdują się zestawy do domu i biura, dla tych, którzy chcą schudnąć, ograniczyć spożycie węglowodanów, intensywnie trenują lub mają ochotę na dodatkową przekąskę. Menu jest nie tylko odpowiednio zbilansowane, ale też zróżnicowane - w pudełkach nic dwa razy się nie zdarza. To też okazja do odbycia podróży po kuchniach świata bez wyruszania z domu.

W zależności od wybranego wariantu i długości abonamentu ceny kształtują się w przedziale: 180-250 zł przy opcji pięciu dni, 570-900 zł (20 dni), 1130-1790 zł (40 dni) oraz 1680-2670 zł (60 dni).

Produkcją cateringów dietetycznych zajmuje się też pub Głuchy telefon. Co tydzień pojawiają się nowe propozycje całodziennego wyżywienia - zarówno diety klasyczne z mięsem, wege czy bez laktozy. Można samemu wybrać kaloryczność: 1500, 2000, 2500 lub 3500 kcal. Ceny całodziennych zestawów zaczynają się od 45 zł.

Cateringi dietetyczne na terenie Trójmiasta oferują także m.in.: Fitboxy, LightBox, Zielona Kuchnia, Biały Widelec, Diety Treningowe, Fit kalorie, Optimalbox, WygodnaDieta.pl, Pięć Pudełek, Dieta Do Domu czy Rukola.
Czy jesteś obecnie na jakiejś diecie?
25%

tak, stosuję dietę od dłuższego czasu

14%

tak, właśnie zaczynam

26%

nie, ale planuję

35%

nie, nie potrzebuję diety

zakończona

łącznie głosów: 764

Opinie wybrane


wszystkie opinie (170)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.