Catering świąteczny: zamawiamy pierogi do domu

7 grudnia 2020, 8:40
Magda Mielke
Najnowszy artukuł na ten temat Co zrobić z choinką po świętach?
Lepienie pierogów to czasochłonne zajęcie. Zamiast spędzać długie godziny w kuchni, można skorzystać z ofert trójmiejskich restauracji i firm cateringowych. Wśród propozycji nie tylko pierogi z kapustą i grzybami. Więcej zdjęć (11)

Lepienie pierogów to czasochłonne zajęcie. Zamiast spędzać długie godziny w kuchni, można skorzystać z ofert trójmiejskich restauracji i firm cateringowych. Wśród propozycji nie tylko pierogi z kapustą i grzybami.

fot. Marmolada Chleb i Kawa/Facebook.pl

Lepienie pierogów to czasochłonne zajęcie. Zamiast spędzać długie godziny w kuchni, można skorzystać z ofert trójmiejskich restauracji i firm cateringowych. Wśród propozycji nie tylko pierogi z kapustą i grzybami.

fot. Marmolada Chleb i Kawa/Facebook.pl

Nie wyobrażamy sobie wigilijnego stołu bez pierogów. Obojętnie, czy stanowią osobne danie czy dodatek, jak malutkie uszka do czerwonego barszczu, pierogi są jedną z najpopularniejszych świątecznych potraw. W tradycyjnym wigilijnym wydaniu powinny być bez mięsa. Najczęściej spotykanym farszem jest kapusta z grzybami, ale możliwości jest wiele. Sprawdziliśmy propozycje wybranych trójmiejskich cateringów i restauracji.Zamów świąteczne jedzenie do domu - dużo ofert


Świąteczny czas to nie tylko rodzinna atmosfera, kolędowanie i prezenty, ale i ogrom pracy: sprzątania, dekorowania i gotowania. Przygotowując wigilijną kolację, świąteczny obiad czy wypieki, może zabraknąć nam czasu na tak pracochłonne zadanie jak lepienie pierogów. Nie musimy jednak nakładać na siebie presji czy martwić się, że na naszym wigilijnym stole zabraknie tej - zdawałoby się - obowiązkowej potrawy. Liczne oferty trójmiejskich restauracji i cateringów przychodzą z pierogową pomocą.

Pierogi w wileńskiej odsłonieWileńska Familia Bistro przygotowuje pierogi w dwóch rodzajach. Pierwsze to tradycyjne polskie pierogi do gotowania, które sprzedawane są jako produkt mrożony. Wybierać można spośród pierogów: z kapustą i grzybami leśnymi suszonymi (2,10 zł/szt.), z ziemniakami, twarogiem i cebulą (1,90 zł/szt.), z kaczką (2,90 zł/szt.), kołdunów z wołowiną, majerankiem i czosnkiem według przepisu wileńskiego (0,95 zł/szt.) oraz uszek z grzybami leśnymi (0,85 zł/szt.). W ofercie restauracji znajdziemy też kibiny - duże pieczone pierogi wyrabiane z kruchego ciasta. Zamawiać można porcje liczące min. 3 sztuki (1 szt. to ok. 200 g). Wśród smaków dominują te wytrawne, m.in.: z dorszem, cebulką i jabłkiem (9,90 zł/szt.), z łososiem wędzonym na ciepło, szpinakiem, serem cheddar i papryczką jalapenio (9,90 zł/szt.), z baraniną (9,90 zł/szt.), z gęsią w sosie winno-maślanym z porem (9,90 zł/szt.), z kaczką marynowaną w białym winie z żurawiną (9,90 zł/szt.) czy z mięsem wieprzowym i suszoną śliwką (7,90 zł/szt.), ale kibiny przygotowywane są również na słodko: z truskawką, adwokatem, krakersem i twarogiem (7,90 zł/szt.) oraz a'la makowiec - z makiem, miodem i siekanymi orzechami (7,90 zł/szt.).

Kibiny, czyli litewskie pierogi z ciasta drożdżowego wielkości ok. 10-15 cm, tradycyjnie zawierają mięsny farsz z baraniny. Familia Bistro w świątecznej ofercie przygotowała je w kilku smakach. Więcej zdjęć (11)

Kibiny, czyli litewskie pierogi z ciasta drożdżowego wielkości ok. 10-15 cm, tradycyjnie zawierają mięsny farsz z baraniny. Familia Bistro w świątecznej ofercie przygotowała je w kilku smakach.

fot. Familia Bistro

Kibiny, czyli litewskie pierogi z ciasta drożdżowego wielkości ok. 10-15 cm, tradycyjnie zawierają mięsny farsz z baraniny. Familia Bistro w świątecznej ofercie przygotowała je w kilku smakach.

fot. Familia Bistro

Powiew LubelszczyznyWyjątkowe pierogi w swojej ofercie garmażu świąteczno-noworocznego ma restauracja Tabun. Znajdziemy tu kulebiaki, czyli wywodzące się z kuchni rosyjskiej duże, pieczone pierogi w kształcie szerokiego, spłaszczonego walca, wykonane z ciasta drożdżowego lub półkruchego, nadziane farszem mięsnym lub warzywnym. Wypiek ten, w wersji nadziewanej kapustą, przyrządzany jest również w kuchni polskiej - zwłaszcza na Lubelszczyźnie. Restauracja Tabun oferuje kulebiaki z chrupiącego ciasta z farszem ze słodkiej kapusty i grzybów leśnych (55 zł/kg). Zamówimy tu też uszka z grzybami leśnymi (60 zł/kg) oraz pierogi: z gęsiną i marynowaną gruszką (55 zł/kg) oraz z kapustą i grzybami leśnymi (45 zł/kg).

Kulebiaki, czyli pieczone chrupiące pierogi ma w swojej świątecznej ofercie restauracja Tabun. Więcej zdjęć (11)

Kulebiaki, czyli pieczone chrupiące pierogi ma w swojej świątecznej ofercie restauracja Tabun.

fot. Tabun/facebook.pl

Kulebiaki, czyli pieczone chrupiące pierogi ma w swojej świątecznej ofercie restauracja Tabun.

fot. Tabun/facebook.pl

Smak polskiej tradycjiTeksańsko-meksykańska restauracja Texmex na czas Bożego Narodzenia przygotowała propozycje tradycyjnych polskich dań. W ofercie cateringowej znajdziemy pierogi w czterech smakach: z kapustą i grzybami (1,50 zł/szt.), z mięsem (1,70 zł/szt.), z łososiem i sosem ziołowym (2 zł/szt.) oraz dyniowe ze szpinakiem (1,80 zł/szt.).

W świątecznej ofercie lokali Marmolada Chleb i Kawa i Mamy wypieki znalazły się takie wyroby garmażeryjne, jak: klasyczny barszcz, wegepasztet z fasoli, ciasta: sernik cynamonowy, tarta dyniowa, tort makowo-kawowy, ale i pierogi: ruskie, z kapustą i grzybami, z kaczką i żurawiną oraz ze szpinakiem i serem feta. Za każde zapłacimy 24,90 zł za kilogram.

Czytaj także: Jedzenie na telefon: testujemy pierogi

Stara Pierogarnia w Gdańsku już piąty rok z rzędu przyjmuje zamówienia na dania wigilijne i świąteczne. Są one przygotowywane z produktów najwyższej jakości, bez ulepszaczy czy wzmacniaczy smaku, a pierogi i uszka są lepione ręcznie. W ofercie pierogarni można znaleźć: uszka z grzybami leśnymi (69 zł/kg) oraz pierogi w kilku smakach: z kapustą i grzybami leśnymi (32 zł/kg), z gęsiną i malinami (39 zł/kg), ze świeżym łososiem i koperkiem (35 zł/kg), ruskie postne/wege (28 zł/kg), a także ze świeżymi prawdziwkami i smażoną cebulką (75 zł/kg).

Rodzinna restauracja Villa Eva od 22 lat specjalizuje się w przyrządzaniu tradycyjnych potraw, także wigilijnych. W świątecznej ofercie nie mogło zabraknąć więc pierogów: z kapustą i grzybami (3 zł/szt.), ruskich (3 zł/szt.), z grzybami (3,50 zł/szt.), z mięsem (3 zł/szt.) oraz uszek z grzybami (2 zł/szt.).

Tradycyjne pierogi w formie mrożonej przygotowuje również Restauracja Filharmonia. Oferta garmażu zawiera pierogi: z mięsem (24 zł/10 szt.), ruskie (23 zł/10 szt.), z kapustą i grzybami (24 zł/10 szt.) oraz uszka z kapustą i grzybami (35 zł/500 g).

Z nutą orientuA może coś mniej tradycyjnego? Jak czytamy na stronie restauracji Malika: "nie twierdzimy, że zrobimy najlepsze pierogi lub grzybową lepszą od Twojej ulubionej, zrobimy to po prostu po naszemu, ze szczyptą orientu, z najlepszych składników - przecież tam, skąd wywodzi się Boże Narodzenie, też jadano inaczej". W ofercie garmażu świątecznego gdyńskiej restauracji znalazły się nietypowe pierogi: kulebiak, czyli pieczony pieróg w chrupiącym i maślanym serkowym cieście, z tradycyjnym farszem z kapustą i borowikami (7 zł/100 g), kulebiak Maliki z orientalną wołowiną - sambusek (10 zł/100 g) oraz pierożki koka z ciasta filo z pieczonym łososiem i kiszoną cytryną (8 zł/100 g).

Jacek Placek nie tylko na słodkoCukiernia Jacek Placek na czas Świąt oprócz ciast i tortów przygotowuje również słone przekąski w postaci pasztecików i pierogów. W ofercie znajdziemy pierogi: wyśmienite - z farszem z kapustą i grzybami, myśliwskie - z farszem mięsnym z dodatkiem kapusty i grzybów, ze szpinakiem i fetą, Maciusia - z twarogiem na słodko, ruskie - z twarogiem, ziemniakami i cebulą oraz jagodowe.

5
miejsce: Pierogarnie
w rankingu Pierogarnie
Stara Pierogarnia
Gdańsk, al. Rzeczypospolitej 33B
7.9/10
+ Oceń

Pierogi, zwłaszcza te z kapustą i grzybami, znajdziemy w wielu świątecznych ofertach cateringów i restauracji. Oferują je m.in. restauracja PG4 - w cenie 22 zł za 10 sztuk, firma cateringowa BanGlob - za 10 sztuk zapłacimy 25 zł oraz hotel Hilton - za pierogi z kapustą i grzybami zapłacimy 26 zł/6 szt. czy hotel Venus, który przygotowuje pierogi z kapustą i grzybami, z mięsem (34 zł/kg) i ruskie (32 zł/kg). Znaleźć je można także w świątecznej ofercie przygotowanej przez Focus Hotel, restaurację Walewscy czy Bar Mleczny Stągiewna.
Lepisz pierogi na święta?
47%

tak, nie wyobrażam sobie świąt bez lepienia pierogów

11%

czasami, jeśli mam na to czas

14%

nie, w moim domu robią to inni

22%

nie, zamawiam ze sprawdzonych pierogarni

6%

nie przepadam za pierogami

zakończona

łącznie głosów: 442