Co z punktami z jedzeniem na wagę w Trójmieście?

1 listopada 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Joanna Skutkiewicz
W Officynie Vinegre zjemy obecnie na wynos; możemy też zamówić jedzenie z dowozem do domu. Więcej zdjęć (4)

W Officynie Vinegre zjemy obecnie na wynos; możemy też zamówić jedzenie z dowozem do domu.

fot. Officyna Vinegre / Facebook

W Officynie Vinegre zjemy obecnie na wynos; możemy też zamówić jedzenie z dowozem do domu.

fot. Officyna Vinegre / Facebook

W sobotę, 24 października, zostały wprowadzone kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Tym razem dotknęły głównie branże fitness i gastronomiczną, które nie mogą działać tak jak do tej pory. Rynek gastronomiczny nie może przyjmować gości w lokalu, jednak dozwolone jest wydawanie posiłków na wynos i dowożenie ich do domów. Z tej możliwości korzystają także punkty z jedzeniem na wagę w Trójmieście.Jedzenie na telefon w Trójmieście


Rozporządzenie, które weszło w życie w ubiegłą sobotę, 24 października, zakłada wstrzymanie większej części działalności obiektów gastronomicznych w Polsce. Wszelkiego rodzaju restauracje, puby, bary i kawiarnie nie mogą ugościć klientów przy stolikach, jednak dozwolone jest wydawanie posiłków na wynos oraz dowożenie ich do mieszkań.

Dla lokali, które na co dzień działają stacjonarnie, jest to możliwość nie do końca satysfakcjonująca, ale w wielu przypadkach dająca szansę na przetrwanie najtrudniejszego biznesowo okresu. Z tej opcji korzystają także punkty z jedzeniem na wagę, które już wcześniej musiały dostosować się do nowej sytuacji, np. wprowadzając zakaz samodzielnego pobierania sztućców czy nawet nakładania potraw na talerz - wówczas zajmowała się tym osoba z obsługi.

Jedzenie tylko na wynos. Nowe obostrzenia dla gastronomii"Babcia postanowiła zostać w domu i nie martwić się o jedzenie!" - pisze na swoim profilu na Facebooku sieć barów Smak na Tak. Więcej zdjęć (4)

"Babcia postanowiła zostać w domu i nie martwić się o jedzenie!" - pisze na swoim profilu na Facebooku sieć barów Smak na Tak.

fot. Smak na Tak / Facebook

"Babcia postanowiła zostać w domu i nie martwić się o jedzenie!" - pisze na swoim profilu na Facebooku sieć barów Smak na Tak.

fot. Smak na Tak / Facebook

Jedzenie na wagę do domuChoć centra handlowe w Trójmieście działają jak dotychczas i bez zmian, pasaże restauracyjne zmieniają tryb działania lub nawet tymczasowo zawieszają pracę. Smak na Tak znajdujący się w gdyńskim CH Riviera jest aktualnie nieczynny; firma pracuje nad uruchomieniem możliwości dostawy jedzenia do domu.

Bar samoobsługowy I-100 gram we Wrzeszczu przy ul. Miszewskiego 17 oferuje klientom możliwość zakupu dania na wynos lub z dowozem. Można zamówić jedzenie poprzez aplikacje Glovo i Pyszne.pl.

Tak restauracje radzą sobie z obostrzeniamiW podobny sposób działa Officyna Vinegre w Oliwie przy al. Grunwaldzkiej 415. Lokal chętnie wybierany jako miejsce na obiad dla pracowników kompleksu biurowego Alchemia działa obecnie w dwojaki sposób: dostarczając posiłki zamówione przez Wolt Polska i Pyszne.pl oraz na wynos.

Wraz z końcem roku szkolnego 2019/2020 zakończyła się działalność baru samoobsługowego Kolorowe Talerzyki przy Dworcu PKP w Sopocie Głównym. Jak zapowiadają właściciele obiektu, niebawem w tym miejscu ma pojawić się nowy lokal z bufetem.
autor

Joanna Skutkiewicz

j.karjalainen@trojmiasto.pl

Opinie (36) 7 zablokowanych

 • Premierze jak żyć? (10)

  Zamykać kazali, tak zabija się biznes a co za tym idzie PKB w dół ostro leci

  Ta koronka to fikcja, coś tam jest, każdy kto dostaję się czy do szpitala czy umiera ma przypinaną łatkę covid...

  A oni za plecami jakieś ustawy puszczają. Otwórzcie oczy i patrzcie

  • 28 26

  • Nie martw sie

   Adam dodrukuje ile potrzeba.. Możliwości są nieograniczone jak to niedawno mówił...

   • 3 2

  • Niedowiarku (3)

   Zapraszam do mnie na oddział do pracy, ponieważ nie wierzysz to pracuj z nami bez maski ,kombinezonu, rękawiczek. Tobie będzie łatwiej. Zatem zapraszam

   • 13 11

   • A przyjmujecie też na oddział z grupą? (2)

    A jak ktoś umrze na grypę to co jest wpisywane?
    Odpowiedz szczerze
    Wiem jest tylko jedna jedyna choroba na którą cały kraj i świat umiera. Reszta nie istnieje. Nie neguje koronki tylko wszystkie inne problemy

    A jak ktoś umrze na grypę to co jest wpisywane?
    Odpowiedz szczerze
    Wiem jest tylko jedna jedyna choroba na którą cały kraj i świat umiera. Reszta nie istnieje. Nie neguje koronki tylko wszystkie inne problemy zdrowotne czy choroby nie istnieją. Niedługo będziemy zdychać z głodu ale wpiszecie medycy że to covid... No tak przez covid czyli covid

    • 11 5

    • (1)

     Szkoda biznesu kolejnym który nie wie co to jest nick i wpisuje głupawe treści. Jak nie wiesz w przypadku nicka to co ty wiesz? Na wiosnę epatowaliście wszystkich jak to spadła smiertelność co miało byc dowodem na to że

     Szkoda biznesu kolejnym który nie wie co to jest nick i wpisuje głupawe treści. Jak nie wiesz w przypadku nicka to co ty wiesz? Na wiosnę epatowaliście wszystkich jak to spadła smiertelność co miało byc dowodem na to że wirus to fikcja. teraz jak gospodarki dłużej podziałały wraz z wirusem okazało się że juz danych statystycznych nie przywołujecie bo świadczą że ilość zmarłych wzrosła. Jakiś dodatkowy powód musiał być tych wzrostów mimo że... duzo ludzi zaczęło lepiej o siebie dbać a nie bagatelizować jakiekolwiek objawy. A propo covida w sieci znalazłem ponure porównanie. Jeśli masz kilka chorób i ktoś przystawi ci do głowy broń dużego kalibru i strzeli to według ciebie na co umrzesz? Przyczyną zgonu będzie jakaś nawet intensywna choroba u ciebie czy kulka? I tak jest z covidem. Piszecie bzdury. Lekarze i pielegniarki się zarażają i nie chca pracować w foliach i maskach non stop przez cały dzień a wy nie chcecie ponosić maseczki nawet pare minut w sklepie lub jak jedziecie komunikacją i nic nie robicie. A moze jesteś wyznawcą wyższości białej rasy nad żółtą? Tam azjaci mase lat chodza w maseczkach i wierza w choroby i lepiej sobie radzą niż my światli europejczycy.

     • 3 9

     • Bydło... Buahaha

      • 0 0

  • absurd (2)

   jak nie ma twoim zdaniem wirusa to po co zawieszaja dzialalnosc biznesow,gdzie tutaj logika,jeszcze jedno jak sam sie zarazisz albo ktos z twoich bliskich to powiesz ze ma zlamana noge,imbecyl

   • 0 8

   • To jest absurd (1)

    Niby tyle ludzi umiera na covid ale na inne dotychczasowe choroby już nie. Zacznijcie myśleć bo ktoś robi z nas durni.
    Koronka owszem też uśmierca ale pod tą rzekomą chorobę podciagane są te standardowe przyczyny śmierci.
    Nikogo nie znam kto by to miał, ludzie martwi leżą na ulicach, armagedon to nie jest już masakra

    • 10 3

    • Szkoda biznesu a ilu ludzi znasz samotniku? Akurat ja znam pare osób i raczej wielu mających większy krąg znajomych zna takie osoby. polska zaś to nie dziki kraj gdzie martwi ludzie leżą na ulicach. Jak ktoś pada to jest wzywane pogotowie. Zwierząt także nie widzisz padnietych a bardzo dużo samochodów potrąca psy czy koty.

     • 2 7

  • Brak słów

   Patrząc jak Cię zminusowali to dochodzę do wniosku, że naród dalej otumaniony!

   • 6 2

  • Jest znacznie gorzej niż piszesz, wy wszyscy to głupie bydło nie wiedzą ce co się naprawdę dzieje... Jeszcze chwila i będziecie siwiec że strachu

   • 0 0

 • Ale to było do przewidzenia

  W marcu pozamykali to można było przypuszczać, że teraz w szczycie zachorowań na grypę (objawy podobne do covid) też pozamykają gastronomię. Każdy gadał na tych z rządu, że się nie przygotowali ale restauratorzy mogli też lekko zmienić profil i szybciej uruchamiać na dowóz lub wynos.

  • 30 7

 • (1)

  W forum u góry było dobre tego typu jedzenie.

  • 0 1

  • reklamy tez trzeba robic z głową.

   .

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać