Firmy cateringowe zmieniają ofertę

2 kwietnia 2020, 7:00
Aleksandra Wrona
Najnowszy artukuł na ten temat

Zrób to sam, czyli delikatesy na wynos

Czas epidemii koronawirusa uderza nie tylko w bary i restauracje (ratujące się dowozami i daniami na wynos), ale też w firmy cateringowe, które dotychczas dostarczały jedzenie do biur i na imprezy zorganizowane. Część z nich postanowiła zmienić sposób swojego działania i obsługiwać też klientów indywidualnych.Jedzenie na telefon w Trójmieście


- Drodzy Klienci, w tym wyjątkowym czasie nie zawiedziemy was i będziemy dostępną opcją cateringową. Żebyście nie musieli wychodzić z domów do zatłoczonych sklepów i nie narażać swojego zdrowia wychodzimy na przeciw z gotowymi rozwiązaniami - czytamy na stronie cateringu Głodny Niedźwiedź.
Głodny Niedźwiedź postanowił utrzymać dostawę do funkcjonujących jeszcze biur (dostawcy przyjmują zamówienia zbiorcze poprzez wiadomość sms i umawiają się na odbiór jedzenia z jedną osobą z firmy, poza budynkiem). Ponadto posiłki przygotowane przez firmę można zamówić do domu w pakietach cateringowych (od 50 do 64 zł) zawierających sześć lub siedem posiłków.

Nie wszystkie firmy cateringowe zdecydowały się na podobne działania, dojeżdżająca do biur Smaczna Jazda zawiesiła swoją dotychczasową działalność.

- Sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ nie tylko wypadły nam duże zlecenia, ale też te mniejsze. W tę niedzielę mieliśmy robić catering na domową imprezę z okazji 40 urodzin, jednak goście obawiali się przyjść i wszystko zostało odwołane - powiedziała nam szefowa jednej z firm cateringowych.
W tej sytuacji Vica Catering (oprócz normalnie realizowanego cateringu - ciasta, desery, torty, pierogi, mięsa) wprowadziło opcję gotowych zestawów obiadowych z odbiorem osobistym lub dowozem.

- Czas jest trudny, ale nie załamujemy rąk - pisze na swojej stronie Oregano Catering. - Wiemy, że większość z was ma zapasy suchych produktów, a my mamy resztę. Dlatego specjalnie na ten czas poszerzamy asortyment potraw, które możemy dla Was przygotować. Proponujemy wszystkim ekstra dobre tradycyjne jedzenie w wersji garmażu na zimno na wagę i w wersji gorącej to, co najbardziej jednak wszyscy lubimy: kotlety de volaille, kotlety mielone, karkówka pieczona, pierogi, krokiety, sałatki, dania bezglutenowe i wegetariańskie. Jeśli złożycie zamówienie 48 godzin wcześniej możemy upiec zdrowy, wegański chleb z ziarnami i dowieźć z jedzeniem.
Catering Smart Bistro oferuje klientom indywidualnym przejrzysty system zamówień poprzez stronę internetową lub aplikację oraz darmowy dowóz niezależnie od kwoty zamówienia.

- Jako pierwsi i jedyni oferujemy klientom darmowy dowóz, brak konieczności wykupowania abonamentu na określony czas, brak minimalnej wartości zamówienia, brak ograniczeń w zakresie adresu dostawy - mówi Marcelina Sędziak, Smart Bistro. - Każdy dostawca posiada terminal płatniczy wyposażony w możliwość płatności BLIKiem. Oferujemy też system płatności online, dzięki któremu klient nie musi widzieć się z kurierem, a zamówienie możemy zostawić pod drzwiami.

W trudnej sytuacji znalazły się też firmy dostarczające owoce i warzywa do biur i restauracji.

Lilu Fruits, importer i dystrybutor warzyw i owoców do restauracji, zdecydowała się na poszerzenie oferty o zakupy przez internet z dowozem do domu. Podobną możliwość oferuje też firma Vitamin box, dotychczas dostarczająca owoce i warzywa biurom, restauracjom, hotelom, sklepom i instytucjom szkolnym.

Zdrowa żywność w Trójmieście z dowozem do domu


- Wychodząc naprzeciw potrzebom, jakie pojawiły się w związku z rozwijającą się epidemią, przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego - pisze na swojej stronie firma Vitamin box. - Od dziś dla klientów indywidualnych (czyli dla Was) wprowadzamy możliwość skompletowania zamówienia warzyw oraz owoców, a następnie odbioru gotowego zamówienia, w naszym punkcie stacjonarnym w Rumi. Jeśli jesteś zainteresowany dostawą do domu - napisz do nas, może uda nam się coś wspólnie wymyślić.
Ofertę o dowóz do domu poszerzyły również Owoce do biura, która teraz zostawiają zamówienie pod naszymi drzwiami. Przez stronę internetową zamówimy m.in. owoce, warzywa i produkty spożywcze. Dowóz jest realizowany na terenie Gdańska, Sopotu, Gdyni, Rumi i Banina.
Obiad do pracy:
19%

kupowałe(a)m od firmy cateringowej

9%

wychodziłe(a)m zjeść na miasto

38%

przygotowywałe(a)m samodzielnie w domu

7%

inny domownik mi go przygotowywał

27%

nie jadam w pracy obiadów

zakończona

łącznie głosów: 799