Firmy cateringowe zmieniają ofertę

2 kwietnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona
Firmy, które dotychczas oferowały wyłącznie catering, muszą dostosować się do nowych realiów. Więcej zdjęć (7)

Firmy, które dotychczas oferowały wyłącznie catering, muszą dostosować się do nowych realiów.

fot. Głodny Niedźwiedź/Facebook

Firmy, które dotychczas oferowały wyłącznie catering, muszą dostosować się do nowych realiów.

fot. Głodny Niedźwiedź/Facebook

Czas epidemii koronawirusa uderza nie tylko w bary i restauracje (ratujące się dowozami i daniami na wynos), ale też w firmy cateringowe, które dotychczas dostarczały jedzenie do biur i na imprezy zorganizowane. Część z nich postanowiła zmienić sposób swojego działania i obsługiwać też klientów indywidualnych.Jedzenie na telefon w Trójmieście


- Drodzy Klienci, w tym wyjątkowym czasie nie zawiedziemy was i będziemy dostępną opcją cateringową. Żebyście nie musieli wychodzić z domów do zatłoczonych sklepów i nie narażać swojego zdrowia wychodzimy na przeciw z gotowymi rozwiązaniami - czytamy na stronie cateringu Głodny Niedźwiedź.
Głodny Niedźwiedź postanowił utrzymać dostawę do funkcjonujących jeszcze biur (dostawcy przyjmują zamówienia zbiorcze poprzez wiadomość sms i umawiają się na odbiór jedzenia z jedną osobą z firmy, poza budynkiem). Ponadto posiłki przygotowane przez firmę można zamówić do domu w pakietach cateringowych (od 50 do 64 zł) zawierających sześć lub siedem posiłków.

Nie wszystkie firmy cateringowe zdecydowały się na podobne działania, dojeżdżająca do biur Smaczna Jazda zawiesiła swoją dotychczasową działalność.

- Sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ nie tylko wypadły nam duże zlecenia, ale też te mniejsze. W tę niedzielę mieliśmy robić catering na domową imprezę z okazji 40 urodzin, jednak goście obawiali się przyjść i wszystko zostało odwołane - powiedziała nam szefowa jednej z firm cateringowych.
W tej sytuacji Vica Catering (oprócz normalnie realizowanego cateringu - ciasta, desery, torty, pierogi, mięsa) wprowadziło opcję gotowych zestawów obiadowych z odbiorem osobistym lub dowozem.

- Czas jest trudny, ale nie załamujemy rąk - pisze na swojej stronie Oregano Catering. - Wiemy, że większość z was ma zapasy suchych produktów, a my mamy resztę. Dlatego specjalnie na ten czas poszerzamy asortyment potraw, które możemy dla Was przygotować. Proponujemy wszystkim ekstra dobre tradycyjne jedzenie w wersji garmażu na zimno na wagę i w wersji gorącej to, co najbardziej jednak wszyscy lubimy: kotlety de volaille, kotlety mielone, karkówka pieczona, pierogi, krokiety, sałatki, dania bezglutenowe i wegetariańskie. Jeśli złożycie zamówienie 48 godzin wcześniej możemy upiec zdrowy, wegański chleb z ziarnami i dowieźć z jedzeniem.
Catering Smart Bistro oferuje klientom indywidualnym przejrzysty system zamówień poprzez stronę internetową lub aplikację oraz darmowy dowóz niezależnie od kwoty zamówienia.

- Jako pierwsi i jedyni oferujemy klientom darmowy dowóz, brak konieczności wykupowania abonamentu na określony czas, brak minimalnej wartości zamówienia, brak ograniczeń w zakresie adresu dostawy - mówi Marcelina Sędziak, Smart Bistro. - Każdy dostawca posiada terminal płatniczy wyposażony w możliwość płatności BLIKiem. Oferujemy też system płatności online, dzięki któremu klient nie musi widzieć się z kurierem, a zamówienie możemy zostawić pod drzwiami.

W trudnej sytuacji znalazły się też firmy dostarczające owoce i warzywa do biur i restauracji.

Lilu Fruits, importer i dystrybutor warzyw i owoców do restauracji, zdecydowała się na poszerzenie oferty o zakupy przez internet z dowozem do domu. Podobną możliwość oferuje też firma Vitamin box, dotychczas dostarczająca owoce i warzywa biurom, restauracjom, hotelom, sklepom i instytucjom szkolnym.

Zdrowa żywność w Trójmieście z dowozem do domu


- Wychodząc naprzeciw potrzebom, jakie pojawiły się w związku z rozwijającą się epidemią, przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego - pisze na swojej stronie firma Vitamin box. - Od dziś dla klientów indywidualnych (czyli dla Was) wprowadzamy możliwość skompletowania zamówienia warzyw oraz owoców, a następnie odbioru gotowego zamówienia, w naszym punkcie stacjonarnym w Rumi. Jeśli jesteś zainteresowany dostawą do domu - napisz do nas, może uda nam się coś wspólnie wymyślić.
Ofertę o dowóz do domu poszerzyły również Owoce do biura, która teraz zostawiają zamówienie pod naszymi drzwiami. Przez stronę internetową zamówimy m.in. owoce, warzywa i produkty spożywcze. Dowóz jest realizowany na terenie Gdańska, Sopotu, Gdyni, Rumi i Banina.
Obiad do pracy:
19%

kupowałe(a)m od firmy cateringowej

9%

wychodziłe(a)m zjeść na miasto

38%

przygotowywałe(a)m samodzielnie w domu

7%

inny domownik mi go przygotowywał

27%

nie jadam w pracy obiadów

zakończona

łącznie głosów: 799