Restauracje nieczynne, ale jedzenie na wynos/dowóz wciąż dostępne

13 marca 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona
aktualizacja:20:03 (13 marca 2020)
Restauratorzy zachęcają do korzystania z oferty jedzenia na dowóz. Podkreślają, że jest one bezpieczne i przygotowywane w sterylnych warunkach. Więcej zdjęć (2)

Restauratorzy zachęcają do korzystania z oferty jedzenia na dowóz. Podkreślają, że jest one bezpieczne i przygotowywane w sterylnych warunkach.

fot. 123rf / Joshua Resnick

Restauratorzy zachęcają do korzystania z oferty jedzenia na dowóz. Podkreślają, że jest one bezpieczne i przygotowywane w sterylnych warunkach.

fot. 123rf / Joshua Resnick

W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki wprowadził w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W praktyce oznacza to, że od północy z piątku na sobotę zawieszona zostaje działalność wszystkich klubów, pubów i barów oraz restauracji. Co ważne: wciąż możliwy będzie zakup jedzenia na wynos lub na dowóz.Trójmiasto: jedzenie z dowozem


Aktualizacja: piątek godz. 20:01

Najnowsze wytyczne premiera Mateusza Morawieckiego:

Zawieszona zostaje działalność wszystkich klubów, pubów i barów, restauracji, ale możliwy będzie zakup jedzenia na wynos lub na dowóz. Wchodzi w życie o północy z piątku na sobotę.

Czytaj więcej: Premier - wprowadzamy w Polsce stan zagrożenia epidemicznego- Od poniedziałku zauważamy stały wzrost liczby zamówień, przy jednoczesnym spadku liczby gości jedzących na miejscu. Rozumiemy, że najbliższy czas wymagał będzie od nas wprowadzenia pewnych zmian - przygotowaliśmy nawet promocję mającą zachęcić do składania zamówień i konsumpcji w domu. Jest to pewnego rodzaju gwarancją, gdyż jedzenie przyjeżdża do klienta zapakowane próżniowo i całe opakowanie można łatwo zdezynfekować w razie obaw. Jednocześnie zobligowaliśmy pracowników do zwiększonej kontroli własnego stanu zdrowia, a także częstszej dezynfekcji newralgicznych miejsc w samym lokalu - mówi Łukasz Bystranowski, Raban Asian Food.

Kuchnia tradycyjnaMiłośnicy tradycyjnych, polskich obiadów mogą skorzystać m.in. z oferty gdyńskiej Borowej Ciotki, oferującej tradycyjną kuchnię kaszubską (dowozy w obrębie Gdyni Wzgórza św. Maksymiliana, Orłowa, Redłowa, Małego Kacku, Witomina i centrum). Miłośników pierogów powinna zadowolić oferta pierogarni Pierożek lub Starej Pierogarni. Nad systemem dowozów pracuje też Mandu (restauracja wprowadziła prawie wszystkie pierogi do oferty Uber Eats i testuje dowozy - zamówienia można składać telefonicznie, prosi się o płatność tylko kartami płatniczymi).

- Oczywiście, że oferujemy dowóz jedzenia. W obecnej sytuacji sugerujemy skorzystać z płatności bezgotówkowej lub przez internet. Przypominamy, że posiłki poddane obróbce cieplnej są bezpieczne - przypomina obsługa restauracji Lawenda.
W Gdańsku domowe obiady możemy zamówić też z Baru Turystycznego, Bistro Barbik lub Jadalni pod Zielonym Smokiem. Familia Bistro dowozić będzie dania tradycyjnej kuchni wileńskiej/wschodnioeuropejskiej.

Uwaga! Większość restauracji realizuje dowozy za pomocą portali internetowych (pyszne.pl, pizzaportal.pl) lub aplikacji takich jak Wolt, Uber Eats czy Glovo.

Wege i kuchnie świataWśród restauracji oferujących dowóz duży wybór mają miłośnicy kuchni azjatyckiej, a w szczególności sushi.

- Nasza restauracja specjalizuje się w dostarczaniu sushi do mieszkań oraz firm. Z racji małej ilości miejsca w tym punkcie jest to główna cześć naszej działalności - tłumaczy Marcin Warda, MaMi Sushi. - Liczba dowozów faktycznie trochę wzrosła. Warto dodać, że restauracje sushi to jedne z bardziej sterylnych miejsc w gastronomi, co jest związane m.in. z procesem przygotowywania surowej ryby, tak aby pozbyć się ewentualnych bakterii.

Restauracje wprowadzają specjalne środki bezpieczeństwa


Sushi zamówimy też z New Kansai Sushi, Hashi Sushi, Nabogato Sushi Bar czy Tokyo Sushi. Dania kuchni azjatyckiej z dowozem oferuje m.in. Haos (dowozy na terenie Gdyni), Lolo Thaijolo, Restauracja Chińska Yang Guang, Thai Thai.

Nie tylko gotowe dania, ale też świeże warzywa i owoce będziemy mogli zamówić z dostawą do domu. Więcej zdjęć (2)

Nie tylko gotowe dania, ale też świeże warzywa i owoce będziemy mogli zamówić z dostawą do domu.

fot. 123rf / Olena Kachmar

Nie tylko gotowe dania, ale też świeże warzywa i owoce będziemy mogli zamówić z dostawą do domu.

fot. 123rf / Olena Kachmar

Kuchnię włoską z dowozem oferuje m.in. Mąka i Kawa, Pizzeria Ósemka, Monte Verdi Ristorante Pizzeria, Monte Carlo Pizza i Wino. Smaki meksyku zamówimy np. z Pinaty czy Tako Mexico, a smakowite burgery z dowozem polecają Carmnik Kantyna i Surfburger. Maverick oferuje posiłki na wynos zamawiane bezpośrednio lub przez portal pyszne.pl, dostaniemy tam m.in. lunche i obiady w jednej dostawie.

- Uwzględniając obecne okoliczności i wydarzenia, szanując i popierając wasze decyzje mające na celu ochronę was i Waszych bliskich, Słony wprowadza możliwość zamawiania dań na wynos. Wszyscy nasi restauratorzy przygotowani są do wydawania dań z odbiorem osobistym. Dodatkowo Ramen & Sushi by Mitsuro, Sexy Bull, Delifish + grill MEAT i GWAR Bistro korzystają z dowozów za pośrednictwem Pyszne.pl, Uber Eats i Wolta. Pracujemy nad możliwością rozszerzenia tej oferty. Liczymy na waszą wyrozumiałość, sytuacja jest dla wszystkich nowa i niespodziewana. Działamy z maksymalnym zachowaniem warunków bezpieczeństwa i ochrony - napisał na swojej stronie facebookowej Słony Spichlerz.
Tymczasem sopocki White Marlin pracuje nad wprowadzeniem oferty całodniowego cateringu, a Sztuczka Bistro oferuje dania na wynos z odbiorem osobistym.

Premier: nie ma mowy o zamykaniu sklepów spożywczych


Na uruchomienie dowozów (w promieniu 6 km) zdecydowała się też wegańska restauracja House of Seitan. Weganie mogą też skorzystać z oferty Falovca.

Owoce i warzywa do domuCiekawą ofertę przygotowuje dostawca warzyw i owoców Lilu Fruits. Dotychczas firma zaopatrywała jedynie restauracje, teraz chce wyjść do klientów detalicznych i w wybrane dni dostarczać owoce i warzywa z dostawą do domu. Zamówienia będą przyjmowane za pomocą specjalnej aplikacji, minimalna wartość zamówienia będzie wynosiła 100 zł, a powyżej 150 zł firma zaoferuje darmowy dowóz.
Czy często korzystasz z jedzenia z dowozem?
27%

tak, to bardzo wygodne

43%

od czasu do czasu

14%

nie, ale w obecnej sytuacji pewnie skorzystam

16%

nie, to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 1350

Opinie (132) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • (2)

  Z gdzie dowóz z KeFCa? Nie załapał się na listę?

  • 16 9

  • nie zaplacili

   za sponsoring

   • 16 1

  • Mialo byc jedzenie

   Nie syf. To sie nie zalapali

   • 6 5

 • kierowca Porsche

  będzie w czynie społecznym rozwoził jedzenie.

  • 26 4

 • (3)

  31% odpowiedziało w ankiecie, ze to nie dla nich.
  O rany.
  Przeciez to wygodne.

  • 9 49

  • wygodne, wygodne... (2)

   dla koronawirusa.

   Jaką masz gwarancję, że jedzenie przygotowała zdrowa osoba która potrafi i chce umyć ręce?

   • 17 6

   • W sklepie tez Ci smarkaja na to co kupujesz.
    Wsadzasz do mikrofali na chwile (wirus ginie w 60st)
    A własciciele lokali maja rodziny ma utrzymaniu.
    Bosz tu sami egoisci pisza.

    • 1 7

   • A jaką masz gwarancję, że te 10 kg makaronu

    które kupiłeś dotykała zdrowa osoba?

    • 5 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.