stat

Kolejny browar rzemieślniczy w Trójmieście

13 listopada 2019, 13:00
Łukasz Stafiej

Browar rzemieślniczy Rockmill, który od ponad roku prowadzi firmowy pub Maverick we Wrzeszczu, przeniósł swoją siedzibę do Gdańska. Nowy pub otwiera również posiadający dwa trójmiejskie lokale AleBrowar.Browar Rockmill powstał ponad dwa lata temu i w światku miłośników piw rzemieślniczych szybko stał się ceniony - za dopracowane receptury i kreatywność piwowara. Marka nie posiada własnej produkcji - piwo jest warzone i rozlewane kontraktowo w innych browarach, m.in. w pomorskim Bytowie. Przenosiny do Gdańska to nowe otwarcie dla Rockmilla, który po problemach personalnych wraca do równowagi.

Waldemar Rokicki, inwestor i właściciel browaru: - Na przełomie 2018 i 2019 roku piwowar, twórca pierwszych sukcesów rynkowych, które pozwoliły zdobyć nam trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal w konkursie Polski Kraft dla najlepszych piw w Polsce, zdecydował, że chce odejść i założył własny browar. Browar Rockmill oficjalnie przeniósł się do Gdańska. Zaczęliśmy, oprócz produkcji dotychczasowych piw, serię piw z piwowarami domowymi. Pierwsze piwa zadebiutowały w maju i czerwcu. Piwowarami są ludzie z naszego regionu. Jeden z nich okazał się prawdziwym talentem i idealnie odpowiadał naszej filozofii dobrego piwa, jako zbalansowanego, oryginalnego i odkrywczego. Dzisiaj nasze piwa tworzy Paweł Niemc i pierwsze jego piwa dostały już nagrody, np. złoty medal na konkursie Chmielaki Krasnostawskie.

Na fali popularności browar otworzył w ubiegłym roku we Wrzeszczu pub patronacki - nazwany mianem najpopularniejszego piwa z oferty - Maverick, gdzie można spróbować warzonych przez Rockmilla wszystkich stylów piwnych, także w połączeniu z jedzeniem.

- Maverick to nasz autorski pomysł. Choć obok nas jest wiele restauracji, uznaliśmy, że jest to przestrzeń dla połączenia piwa i kuchni. Prowadzimy m.in. czwartkowe koncerty, transmisje sportowe i akcje foodpairingowe, gdzie proponujemy zestawy piw i przystawek z nimi skorelowanych smakowo - dodaje Rokicki.
Nowy pub AleBrowaru

Swoje patronackie puby w Trójmieście posiada również pucki Browar Spółdzielczy oraz lęborski AleBrowar. Do gdyńskiego i sopockiego oddziału niebawem dołączy również gdański. Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone, kolejny AleBrowar pub zostanie otwarty przy ul. Wajdeloty, w miejscu dawnego bistro Motto.
Czy pijesz piwa rzemieślnicze?
33%

tak, tylko takie piwa piję

43%

czasami, ale koncernowe też

11%

bardzo rzadko, nie smakują mi

13%

nie, wolę tańsze piwa popularnych marek

zakończona

łącznie głosów: 1308