Kuba Wojewódzki otwiera restaurację w Gdyni

11 grudnia 2020, 20:00
OSA

W pierwszym kwartale 2021 roku w Gdyni zadebiutuje nowa restauracja Niewinni Czarodzieje 3.0. To efekt współpracy Kuby Wojewódzkiego oraz gdyńskiego restauratora Dawida Kwidzińskiego. Lokal powstanie w miejscu restauracji Vertigo od kilku lat działającej w Gdyńskim Centrum Filmowym.Restauracje w Gdyni


Niewinni Czarodzieje 3.0 to już trzeci lokal o tej nazwie, który firmuje swoim nazwiskiem Kuba Wojewódzki. Po Warszawie i Wrocławiu przyszedł czas na Trójmiasto.

- Lokal w kultowym miejscu w centrum miasta to nie lada gratka dla restauratorów. Nic dziwnego, że do przetargu na lokal znajdujący się na piętrze budynku przy pl. GrunwaldzkimMapka stanęły dwa podmioty. Jednak to wspólny projekt Kuby Wojewódzkiego i Dawida Kwidzińskiego przekonał komisję konkursową Agencji Rozwoju Gdyni. To pozytywny znak, że nawet w dobie pandemii przedsiębiorcy z optymizmem patrzą w przyszłość i wierzą, że w Gdyni warto inwestować - czytamy w komunikacie na stronie gdynia.pl.
Warta odnotowania jest sama lokalizacja restauracji. "Niewinni Czarodzieje" to słynny film Andrzeja Wajdy z 1960 roku, więc umiejscowienie lokalu w Gdyńskim Centrum Filmowym, w którym mieszczą się sale kinowe oraz działa Gdyńska Szkoła Filmowa, może mieć dla kinomanów szczególne znaczenie.

Niewinni Czarodzieje 3.0 to już trzeci lokal o tej nazwie, który firmuje swoim nazwiskiem Kuba Wojewódzki. Po Warszawie i Wrocławiu przyszedł czas na Gdynię. Więcej zdjęć (3)

Niewinni Czarodzieje 3.0 to już trzeci lokal o tej nazwie, który firmuje swoim nazwiskiem Kuba Wojewódzki. Po Warszawie i Wrocławiu przyszedł czas na Gdynię.

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Niewinni Czarodzieje 3.0 to już trzeci lokal o tej nazwie, który firmuje swoim nazwiskiem Kuba Wojewódzki. Po Warszawie i Wrocławiu przyszedł czas na Gdynię.

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, w najbliższym czasie przestrzeń po restauracji Vertigo czekają duże zmiany. Wystrój w Niewinnych Czarodziejach 3.0 ma być nowoczesny i z loftowymi detalami, zaś w menu dominować popularny street-food.

Kuba Wojewódzki to znany telewizyjny showman, juror programów rozrywkowych, dziennikarz oraz radiowiec. Od lat regularnie bywa w Gdyni, a relacje z tych wizyt można śledzić w jego social mediach. Natomiast Dawid Kwidziński jest trójmiejskim restauratorem, właścicielem dwóch gdyńskich lokali: Alei 40 oraz Como Ristorante.

OSA