Kup teraz, wykorzystaj później: vouchery do trójmiejskich lokali

19 kwietnia 2020, 8:00
Julia Rzepecka
Najnowszy artukuł na ten temat

Ulgi w czynszu. Samorządy znowu wspierają restauratorów

Kupony na kawę, ciasto, pizzę, a także upominki w postaci koszulek, toreb czy nawet własny imienny stolik. Trójmiejskie restauracje, kawiarnie i kluby umożliwiają zakup voucherów oraz prowadzą zbiórki - wszystko po to, by przetrwać w tym trudnym dla wszystkich czasie.Jedzenie na telefon w Trójmieście - dużo lokali


Restauracje, kawiarnie i kluby przechodzą teraz trudny czas, który zadecyduje o ich "być albo nie być". Nie możemy obecnie ich wesprzeć osobistymi odwiedzinami. Co można więc zrobić? Na przykład kupić vouchery do wykorzystania po ponownym otwarciu.

cieKAWA kawiarnia to miejsce tworzone razem z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. To lokal, w którym mogą spełniać swoje marzenie o dorosłości i samodzielności poprzez pracę.

Kawiarnia uruchomiła vouchery, które można zrealizować w terminie od czerwca do listopada tego roku. Kupując je, płacimy mniej, a dostaniemy więcej. Wykorzystując voucher np. za 10 złotych, możemy złożyć zamówienie na 15 złotych. Podobnie w przypadku wszystkich pozostałych opcji - za 10, 20, 45, 90 i 500 zł. Zapłacić można przelewem, a następnie wysłać jego potwierdzenie i nazwisko e-mailem do kawiarni na adres: kontakt@ciekawa.com.pl. Voucher zostanie przysłany również e-mailowo.

Został uruchomiony także bazarek na Facebooku, gdzie prowadzone są licytacje na rzecz Ciekawej Spółdzielni Socjalnej, współtworzącej lokal. Licytować można tam między innymi kubki termiczne, fotografie, albumy, torby bawełniane, puzzle czy kubki. Uruchomiono także program patronite.

Czytaj też: Pomysł na prezent - bon upominkowy do salonu urody

Sopocka kawiarnia Capuccino Cafe proponuje vouchery za 100 zł, które umożliwiają zrealizowanie zamówienia na 120 zł.

- Vouchery będą do wykorzystania w całości, nie rozbijamy ich na mniejsze kwoty - mówi Kamil Miszkiel z kawiarni. - To też dobry pomysł na prezent lub zamówienie całego tortu. Można będzie je realizować na miejscu, po ponownym otwarciu lokalu, a ważne są do końca tego roku.
Płatności należy dokonać przelewem, poinformować kawiarnię e-mailowo i voucher będzie można odebrać osobiście lub zostanie przysłany pocztą.

O krok dalej idzie Muszla w Gdyni. Za dużą pomoc odwdzięczy się nawet własnym imiennym stolikiem.

- Los Muszli stanął pod znakiem zapytania - czytamy na profilu restauracji. - Na nadchodzący sezon mieliśmy wspaniałe plany, kalendarz wypełniony imprezami i koncertami, kino pod chmurką, nowe menu i moc energii, tak żeby plac Grunwaldzki na nowo stał się sercem Gdyni. Wiemy, że ciężko jest wszystkim, ale bez wsparcia finansowego niestety nie damy rady wystartować ponownie.
Została zorganizowana zrzutka na rzecz Muszli. Przy każdej wpłacie dobrowolnej kwoty otrzymamy voucher na 130 proc. wartości wpłaty. Przy większych kwotach poza voucherem dostać można paczkę kawy, swoje własne imienne krzesło czy stolik.

"Jak wycenić ponad 29 lat działalności na alternatywnej scenie muzycznej?" - pytają pracownicy klubu Sfinks700.

- Jak wycenić tysiące wydarzeń artystycznych, szalonych imprez trwających do białego rana, dzikich koncertów, inicjatyw kulturalnych, wernisaży, spektakli teatralnych oraz naszych wspólnych, zwykłych spotkań? My nie potrafimy, bo Sfinks jest po prostu częścią nas samych. Ale mamy nadzieję, że wam się to w symboliczny sposób uda - piszą właściciele.
Klub również założył zrzutkę, a za wpłaty rozdaje: torby, koszulki, bluzy, ramki pod tablicę rejestracyjną, a także złoty bilet do Sfinksa - darmowe imienne wejście do klubu ważne przez rok oraz karty do wykorzystania na barze.

Restauracja Pizza Napoli zbiera fundusze poprzez swoją zbiórkę. Każdy, kto wspomoże pizzerię, otrzymuje kartę stałego klienta z rabatem -10 proc. lub vouchery o wartości 25 i 50 zł.

Wprowadzono również vouchery na warsztaty, na których będzie można nauczyć się wyrobu neapolitańskiej pizzy. Zajęcia będą trwały trzy godziny i mają obejmować krótką historię pizzy neapolitańskiej, wykład o rodzajach i klasyfikacji mąki, a także naukę ręcznego wyrabiania ciasta oraz wypiekania pizzy.

Vouchery na degustację win, warsztaty kulinarne z szefem kuchni, na kolację z winami proponuje hotel Mercure na ul. Heweliusza w Gdańsku.

Hotel Scandic w Gdańsku oferuje swoim gościom kilka ciekawych wariantów voucherów do wykorzystania w przyszłości. Są to opcje: zorganizowania szkolenia online poprzez streaming, organizacji przyjęcia lub wydarzenia biznesowego, a także proponowany jest voucher na... pracę zdalną. Hotel umożliwia wynajem na wyłączność sali z dostępem do światła dziennego, bezprzewodowym internetem i niezbędnym sprzętem. Do tego napoje i przekąski. Vouchery można kupić przez internet i wykorzystać od czerwca do października tego roku.

Vouchery bez limitu czasowego proponuje restauracja Moje Miejsce w Garnizonie. Przygotowane są na różne kwoty (50, 100, 200 i 500 zł) oraz dołączane są do nich prezenty w postaci pizzy, karafki wina czy butelki prosseco.

Restauracja Vinegre w budynku Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Mondo di Vinegre znajdująca się w Muzeum Emigracji przygotowały vouchery w specjalnej ofercie plus 20 proc. ich wartości.

Zamówienia można składać również poprzez portal Finebite. W ten sposób działa restauracja azjatycka Haos z Gdyni, włoska restauracja Serio oraz Luis Mexicantina, czyli połączenie bistro oraz cocktail baru. Podobnie można wspomóc gdański Składak.
Czy korzystałe(a)ś kiedyś z voucherów do restauracji?
8%

tak, wielokrotnie

6%

kilka/kilkanaście razy

9%

zbieram pieczątki/naklejki w ulubionym miejscu

15%

może raz mi się zdarzyło

10%

nie, ale teraz zamierzam

52%

nie, nigdy nie korzystałe(a)m

zakończona

łącznie głosów: 517