"Masterchef": dwóch szefów kuchni z Trójmiasta w programie

20 listopada 2020, 11:30
Alicja Olkowska

Pierwszą edycję kulinarnego programu "Masterchef" wygrała w 2012 roku związana z Gdańskiem i prowadząca tu restaurację Basia Ritz. Teraz w jej ślady, tym razem gościnne, poszli szefowie kuchni Białego Królika w Orłowie. Marcin Popielarz i Rafał Koziorzemski wzięli udział w trwającej właśnie dziewiątej edycji show. Odcinek, który kręcono m.in. w Gdyni-Orłowie, zostanie wyemitowany w niedzielę, 22 listopada, o godz. 20 na kanale TVN.Jedzenie na telefon/wynos w Trójmieście


"Masterchef" to popularny program kulinarny, w którym amatorzy gotowania pod okiem jurorów w każdym odcinku przygotowują swoje popisowe dania. Zwycięzca, oprócz tytułu Mistrza Kuchni, wygrywa 100 tys. zł oraz kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej. Najważniejsza jest rywalizacja uczestników, ale oprócz niej istotni są także goście specjalni, którzy pojawiają się na planie produkcji, m.in. osoby ze świata show-biznesu oraz uznani szefowie kuchni z Polski i zagranicy.

W trwającej właśnie edycji gościnny udział przypadł także dwóm dobrze znanym w Trójmieście szefom kuchni, Marcinowi Popielarzowi (obecnie szefowi restauracji Biôłi Trus w Leśnym Dworze w Sulęczynie, patronuje jednak nadal Białemu Królikowi) oraz Rafałowi Koziorzemskiemu, następcy Popielarza w Białym Króliku.

W najbliższym odcinku uczestnicy udadzą się w podróż po Polsce i dotrą m.in. do Gdyni, gdzie znajduje się Biały Królik, oraz Sulęczyna. Każdy z nich spotka się z jednym lub dwoma wybranymi szefami kuchni. I tak jedna z uczestniczek wraz z Marcinem Popielarzem będzie łowić ryby w Leśnym Dworze, a z Rafałem Koziorzemskim szukać w lesie ziół. Następnie cała trójka przeniesie się do Białego Królika, gdzie wspólnie będzie gotować i testować potrawy.

Zamów jedzenie, piwo i koktajl. Sposoby restauracji na obostrzeniaNa koniec wszyscy uczestnicy będą musieli zaprezentować jury dania inspirowane podróżą i pochwalić się zdobytą wiedzą. Eksperci - Magda Gessler, Anna Starmach, Michel Moran oraz Wojciech Modest Amaro, który jest kolejnym gościem specjalnym - wybiorą najlepszą osobę, a jedną, według nich najsłabszą, odeślą do domu.

Marcin Popielarz o jedzeniu z historią w tleNajnowszy odcinek wraz z udziałem trójmiejskich szefów kuchni zostanie wyemitowany w niedzielę, 22 listopada, o godz. 20 na kanale TVN.

Przypomnijmy, że z myślą o dzieciach powstał także "Masterchef Junior". W 2016 roku wzięła w nim udział Zuzia Harapkiewicz z Gdańska, która dotarła do pierwszej trójki.

Zuzia Harapkiewicz w kulinarnym wyścigu o tytuł Masterchef Junior

Czy oglądasz programy kulinarne?
35%

tak, bardzo lubię gotowanie na ekranie

34%

tylko te wybrane i ulubione

16%

kiedyś tak, dziś już nie

15%

nie, takie programy mnie nie interesują

zakończona

łącznie głosów: 703