Obiady z Trójmiasta jeżdżą po całej Polsce

30 stycznia 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
Joanna Skutkiewicz
Propozycje od House of Seitan są wysyłane w formie garmażerii w całą Polskę. Więcej zdjęć (16)

Propozycje od House of Seitan są wysyłane w formie garmażerii w całą Polskę.

fot. House of Seitan/Facebook.pl

Propozycje od House of Seitan są wysyłane w formie garmażerii w całą Polskę.

fot. House of Seitan/Facebook.pl

Od końca października, czyli już od trzech miesięcy, lokale gastronomiczne w całej Polsce mogą funkcjonować wyłącznie w opcji na wynos i z dowozem do domu. Wobec tej trudnej i ciągle przedłużającej się sytuacji, właściciele restauracji i barów szukają nowych możliwości prowadzenia swoich przedsiębiorstw. Niektóre lokale z Trójmiasta oferują potrawy w postaci garmażu z wysyłką w dowolne miejsce kraju.Jedzenie na telefon w Trójmieście


Sytuacja nie tylko w trójmiejskiej, lecz także ogólnokrajowej gastronomii nie napawa optymizmem. Niektóre miejsca wyłamały się spod obostrzeń i postanowiły otworzyć się również stacjonarnie. Wciąż są jednak w mniejszości. Coraz więcej lokali, by przetrwać, prosi o wsparcie na portalach crowdfundingowych. Niektóre podejmują trudną decyzję o zawieszeniu lub całkowitym zamknięciu swojej działalności. W tej perspektywie trudno o zachowanie optymizmu.

Warto jednak zauważyć, że pandemia wydobyła z wielu restauratorów pokłady kreatywności w kontekście poszukiwania nowych możliwości działań. Jedną z ciekawych opcji, jaką umożliwiają trójmiejskie lokale, jest wysyłanie potraw garmażeryjnych kurierem w całą Polskę.

Trójmiejskie restauracje wspierają WOŚPWegańskie "mięso" w najlepszym wydaniuNa stronie internetowej House of Seitan znajdziemy ofertę garmażu na wysyłkę. Wszystkie potrawy są wegańskie i - jak zapewniają właścicielki - syte: "porcje są takie, jakby gotowała Wam babcia". W menu są m.in. boeuf strogonow z seitanem i boczniakami w słoiku 0.9L, krem z ziemniaków, 6 szt. pyz z "mięsem", zrazy (2 szt. w porcji), smalec wegański, szaszłyk bbq seitanowy (2 szt.), sos czosnkowy i sos serowy. Ze względu na przyrządzanie wszystkich potraw na świeżo, czas oczekiwania do wysyłki to około 7 dni. Wysyłka kosztuje 15 złotych.

Azjatycki obiad z deseremCiekawą propozycję przygotował również Neon, specjalizujący się w kombinacjach kuchni azjatyckiej. Już podczas pierwszego, wiosennego lockdownu lokal uruchomił Neon Deli, czyli sklep internetowy z potrawami do łatwego, samodzielnego przyrządzenia w domu.

W Neonowych delikatesach znajdziemy przetwory, takie jak sosy, kimchi, pikle, pesto i miód; przekąski w wersjach mięsnych i wegetariańskich; zupę pho oraz dania główne i desery. Znajdą się nawet drinki, sprzedawane w formie koktajlu bez alkoholu. Wszystko jest zapakowane próżniowo, a dzięki dołączonej instrukcji, po otrzymaniu zamówienia możemy wygodnie przyrządzić wszystko tak, jak dostalibyśmy przyrządzone na miejscu. Wedle życzenia dania obiadowe możemy dostać nie tylko w wersji mięsnej, lecz także wegańskiej.

Zobacz także: Szybko nie znaczy kiepsko. "Inny" fast food w Trójmieście

Zrób burgera samA może burgery? Teraz, nawet jeśli w kuchni umiemy przyrządzić tylko jajecznicę i kanapki, możemy zajadać się pysznymi burgerami i pastrami, przygotowanymi uprzednio przez Klatkę B. W zestawie DIY (Do it yourself - zrób to sam) dostaniemy wszystkie składniki potrzebne do samodzielnego "montażu" wybranego dania wraz ze szczegółową instrukcją przygotowania. W taki sposób "złożymy" sobie m.in. pastrami majo z pastrami, majonezem czimiczurri, serem gouda, baek-kimczi i kiszonkami oraz burger pulled pork chilli z szarpaną wieprzowiną, "bekonezem" (majonezem z pastrami), kapustą kiszoną z kurkumą i kminkiem, majonezem z kiszonym habanero i kiszonkami własnej roboty. W tej samej przesyłce możemy zamówić również dwupak wegańskiego kimczi lub zestaw czterech czekoladowych smarowideł.

Jedzenie do domu w TrójmieścieMieszkając w Trójmieście lub najbliższych okolicach, nie musimy się martwić, gdy zabraknie nam pomysłu na obiad. Liczne lokale gastronomiczne oferują bowiem swoje jedzenie z dowozem do domu. Przez telefon lub internetowo możemy zamówić m.in. hot-dogi, pierogi, makarony, sushi, burgery czy słoiki z restauracji.

Obiady do domu. Zamów i spróbuj nowych rzeczy

Gotujesz samodzielnie czy zamawiasz jedzenie do domu?
39%

tylko gotuję

48%

częściej gotuję, czasem zamawiam do domu

9%

częściej zamawiam, sporadycznie gotuję

4%

tylko zamawiam

zakończona

łącznie głosów: 715

autor

Joanna Skutkiewicz

j.karjalainen@trojmiasto.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (46)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.