Oktoberfest 2021 w Browarze Miejskim Sopot

24 września 2021, 7:00
Z okazji imprezy Oktoberfest 2021 piwowarzy uwarzyli piwo marcowe.
Więcej zdjęć (14)

Z okazji imprezy Oktoberfest 2021 piwowarzy uwarzyli piwo marcowe.

mat. prasowe/Browar Miejski Sopot

Z okazji imprezy Oktoberfest 2021 piwowarzy uwarzyli piwo marcowe.

mat. prasowe/Browar Miejski Sopot

Oktoberfest 2021 w Browarze Miejskim Sopot to już coroczna tradycja. W dniach od 25 września do 3 października w sopockiej restauracji będzie można napić się specjalnie uwarzonego na tę okazję piwa marcowego i posłuchać muzyki na żywo. Zaplanowano także pokazy gotowania na żywo, liczne promocje i konkursy.Browar Miejski Sopot przy ul. Bohaterów Monte Cassino 35Mapka w Sopocie to browar restauracyjny, w którym od podstaw warzonych jest kilka rodzajów piw według autorskich receptur tamtejszych piwowarów, m.in. Pils, AIPA, Brown Ale i Pszeniczne.

Oktoberfest w sopockiej restauracji to już tradycja. Więcej zdjęć (14)

Oktoberfest w sopockiej restauracji to już tradycja.

mat. prasowe/Browar Miejski Sopot

Oktoberfest w sopockiej restauracji to już tradycja.

mat. prasowe/Browar Miejski Sopot

Po rocznej przerwie Browar Miejski Sopot wraca z cyklicznym świętem piwa. Oktoberfest obchodzony będzie tutaj w dniach od 25 września do 3 października. Bywalców ucieszy obniżka cen - w podanym terminie wszystkie piwa litrowe kosztować będą tylko 14 zł (zamiast 22 zł). Promocja będzie dotyczyć wyłącznie piw litrowych spożywanych przez jedną osobę.

Oktoberfestbier: piwo marcoweZ okazji imprezy piwowarzy uwarzyli specjalne piwo. W tym roku jest to marcowe - mocne piwo sezonowe dolnej fermentacji typu lager o ekstrakcie 14 proc., który pozwolił uzyskać 5,5 proc. zawartości alkoholu. Piwo to ma lekko miedzianą barwę, a jego smak jest pełen, delikatnie słodki, karmelowy.

- Piwo marcowe to klasyczne piwo niemieckie i tam jest najbardziej popularne. Tradycyjnie produkowane było w końcu kampanii piwowarskiej, czyli w pierwszych tygodniach wiosny, głównie w marcu (stąd jego nazwa) z ostatnich zapasów zmagazynowanego, zeszłorocznego słodu. Następnie leżakowało przez całą wiosnę i lato, więc ono także jako ostatnie w sezonie letnim schodziło. Ze względu na długi okres składowania było piwem mocnym, gdyż alkohol pozwalał na jego dłuższe przechowywanie. Jako że było ostatnim dostępnym piwem z poprzedniego sezonu piwowarskiego, to zostało tradycyjnym trunkiem serwowanym podczas monachijskiego Oktoberfest, stąd jego druga popularna nazwa Oktoberfestbier - tłumaczy Adam Żemetro, piwowar Browaru Miejskiego Sopot.

Muzyka na żywo i inne atrakcjeDla gości przygotowano specjalne zniżki na jedzenie i napoje. Podczas festiwalowego tygodnia w restauracji będzie można spróbować dań i przekąsek nawiązujących do Oktoberfestu, jak i stałych pozycji w menu, które świetnie komponują się z piwem. Szczególnie polecana jest biała kiełbasa z białą kapustą własnej produkcji, która powstaje według opracowań studentów Politechniki Gdańskiej, ale także golonki, steki i pierogi.

Ponadto w trzy festiwalowe wieczory kucharze będą gotować na oczach gości. Spróbować będzie można pieczonego prosiaka (26.09 i 3.10) oraz golonki na kapuście (2.10). W Browarze stanie też dodatkowy bar, gdzie będą się odbywały pokazy barmańskie. Na sali obecny będzie piwowar, który opowie o browarze, procesie warzenia i piwie.

Każdego dnia Oktoberfestu w Browarze Miejskim Sopot grana będzie muzyka na żywo. Codziennie o godz. 19, a w niedziele o godz. 17 będzie można tu posłuchać m.in. coverów znanych przebojów granych na instrumentach dętych, muzyki pop i szantowej. Przygotowane zostaną specjalne śpiewniczki, aby wszyscy goście mogli uczestniczyć we wspólnym biesiadowaniu. Zaplanowano również inne atrakcje i konkursy.

- W tym roku szczególnie zależy nam, aby podczas Oktoberfestu było tutaj wesoło, gwarno, żeby można się było pośmiać i pośpiewać. Chcemy dać ludziom namiastkę atmosfery Oktoberfestu odbywającego się w Niemczech - mówi Roman Kamiński, członek zarządu Browaru Miejskiego Sopot.

Browar Miejski SopotWarto dodać, że Browar Miejski Sopot istnieje już siedem lat. W tym czasie tutejsi piwowarzy zdobyli m.in. złoty medal podczas Golden Beer Poland 2015 za najlepsze piwo ciemne (stout owsiany), złote medale w Konkursie Piw Specjalnych w roku 2016 oraz 2018 za piwa kwaśne fermentacji spontanicznej z dodatkiem wiśni oraz malin, brązowe medale zdobyte podczas Konkursu Piw Rzemieślniczych 2017 za najlepsze piwo w stylu British Ale oraz Koźlaka, jak również srebrny medal podczas tego konkursu w 2019 za Wine Barrel Aged Smoked Bock. Browar jest również producentem butelkowanego piwa regionalnego, które jest dystrybuowane do sklepów w całym regionie. Wiosną 2021 roku rozpoczęto sprzedaż internetową piwa.

PROGRAM OKTOBERFEST 2021

25 września (sobota)
Serwowane przez kucharza: golonka pieczona na kapuście
Muzyka na żywo: Johnny Roger - muzyka pop w wykonaniu gitarowym oraz skrzypce (godz. 19)

26 września (niedziela)
Serwowane przez kucharza: pieczony prosiak
Muzyka na żywo: muzyka pop na instrumenty dęte (godz. 17)

27 września (poniedziałek)
Muzyka na żywo: muzyka pop na instrumenty dęte (godz. 19)

28 września (wtorek)
Muzyka na żywo: muzyka pop na instrumenty dęte (godz. 19)

29 września (środa)
Muzyka na żywo: Sea Lords - muzyka szantowa, instrumenty dęte, gitara (godz. 19)

30 września (czwartek)
Muzyka na żywo: muzyka pop na instrumenty dęte (godz. 19)

1 października (piątek)
Muzyka na żywo: Johnny Roger - muzyka pop w wykonaniu gitarowym oraz skrzypce (godz. 19)

2 października (sobota)
Serwowane przez kucharza: golonka na kapuście
Muzyka na żywo: Sea Lords - muzyka szantową, instrumenty dęte, gitara (godz. 19)

3 października (niedziela)
Serwowane przez kucharza: pieczony prosiak
Muzyka na żywo: Johnny Roger - muzyka pop w wykonaniu gitarowym oraz skrzypce (godz. 17)

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (2)

  • Currywurst

    A gdzie currywurst?

    • 2 0

  • A czy nie można nazwać tego

    Sopockie dni piwa ? October fest zoppot

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.