Pięknie przystrojone restauracje. Niektóre ozdoby imponują

15 grudnia 2020, 13:00
Alicja Olkowska
Najnowszy artukuł na ten temat Co zrobić z choinką po świętach?

To nie będą święta, jakie znamy sprzed lat, ale nie oznacza to wcale, że nie możemy cieszyć się wspaniałym klimatem, a ten tworzą m.in. tematyczne ozdoby. Choć trójmiejskie lokale gastronomiczne działać mogą tylko na wynos, wciąż dbają o piękny wystój, który przywołuje magię świąt. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przystroiły swoje wnętrza lokalne restauracje i kawiarnie. Niektóre naprawdę robią wrażenie.Iluminacje świąteczne w Trójmieście - praktyczna mapa


SopotW Sopocie podczas spaceru warto zajrzeć do White Marlin, miejsca, która regularnie zmienia wystrój i dostosowuje go do okoliczności. W grudniu nie mogło być inaczej i wokół restauracji pojawiły się imponujące ozdoby. Są choinki, wielkie bombki, światełka, a wejścia "strzegą" żołnierze inspirowani "Dziadkiem do orzechów" (to zresztą tegoroczny hit wśród ozdób świątecznych).

W położonej kilkaset metrów dalej kawiarni Santa Cafe również "na bogato". Tutaj jest tak świątecznie, że aż żal tego nie wykorzystać i nie zrobić klimatycznych zdjęć. Miejsce wygląda teraz jak z pocztówki.

- Postanowiliśmy stworzyć coś w tym trudnym czasie dla ludzi, aby poczuli magię świąt. Scenerie mają zapewnić trochę normalności, tak by goście mogli wejść, ogrzać się, czekając na zamówienie na wynos i zrobić sobie świąteczne zdjęcie. A że dodatkowo pasjonujemy się wystrojem wnętrz, to nie mogliśmy skupić się na jednej aranżacji, tylko od razu stworzyliśmy dwie (śmiech). Jest też opcja wynajęcia świątecznej przestrzeni pod profesjonalne sesje zdjęciowe - mówi Magda Błądek, współwłaścicielka Santa Cafe.

Zamów świąteczne jedzenie do domu - dużo ofert


Restauracja M15, położona na plaży, dała nam znać, że wszystkich serdecznie zaprasza, a oprócz świątecznych dekoracji stworzyła również miejsce z reniferami, lampkami i choinkami, które jest idealną ścianką do zdjęć dla gości.

Zaś w sopockim królestwie słodkości nie mogło być inaczej: w Capuccino Cafe Sopot znajdziemy nie tylko urocze ręcznie zdobione korzenne ciasteczka, ale też piernikową choinkę oraz piernikowe domki. Tak ładne, że aż szkoda je jeść.

Świąteczne dekoracje domu: co jest modne w tym roku?GdyniaCi, którzy chcą odebrać zamówienie z restauracji Muszla, mogą poczekać w specjalnie przygotowanej i ogrzewanej poczekalni, czynnej od czwartku do niedzieli. W środku są rozgrzewające zimowe dania, grzane wino, kawa i inne napary na wynos. Świąteczny wystrój i iluminacje na pl. Grunwaldzkim gratis.

Położona nad samym morzem Tawerna Orłowska w tym roku także postawiła na świąteczne światełka, ozdoby i piosenki. Pięknie wszystko wygląda zwłaszcza wieczorem, dlatego warto uwzględnić to miejsce podczas spaceru - w dzień oraz po zmroku.

- Serdecznie zapraszamy na spacer i trochę świątecznej magii w naszym wydaniu, gdzie popijając grzane wino, możecie się rozgrzać, słuchając świątecznych piosenek, składając świąteczne zamówienia na garmaż i otaczając się świątecznym klimatem - zaprasza restauracja.
Świąteczne ozdoby w Tawernie Orłowskiej:

GdańskBardzo świątecznie zrobiło się w kawiarni filmowej W Starym Kadrze. Oprócz przystrojonych choinek i lampek znajdziemy tu mnóstwo zimowych ozdób. Są np. stare narty czy maszyna do pisania z listem do św. Mikołaja i zaproszeniem na grzańca. To miejsce z duszą, a teraz czuć to jeszcze bardziej.

Warto też zerknąć na zewnętrzne ozdoby w restauracji Ducha 66. Eleganckie zielone wieńce zestawione z czerwonymi bombkami, kokardami, dziadkami do orzechów, a nawet skrzynką na listy do św. Mikołaja aż proszą się o pamiątkowe zdjęcie.

Baccate z okazji świąt stworzyła imponujących rozmiarów piernikowy domek, do którego próbuje przez komin dostać się św. Mikołaj. To tak precyzyjna robota, że w środku nawet pali się światło, a przez okna wyglądają elfy. Słodkich ozdób jest tu jednak znacznie więcej, dlatego najlepiej osobiście wybrać się do cukierni i zobaczyć je na własne oczy.

Przed Marmolada Chleb i Kawa we Wrzeszczu niedawno stanął wielki prezent z życzeniami, zaś w lokalu czuć świąteczny klimat już od samego progu. Mnóstwo tu kolorowych prezentów, światełek i zielonych girland, a także szafka w kształcie choinki wypełniona smakołykami, które można kupić na wynos.

Oprócz tego oryginalna choinka stanęła przez pizzerią Ostro, a tworzą ją... zielone butelki po znanym alkoholu.

Nietypowa choinka stanęła przed pizzerią Ostro w Gdańsku. Więcej zdjęć (52)

Nietypowa choinka stanęła przed pizzerią Ostro w Gdańsku.

Ostro

Nietypowa choinka stanęła przed pizzerią Ostro w Gdańsku.

Ostro

Czy ozdabiasz swój dom na święta?
53%

tak, zawsze się do tego przykładam i sprawia mi to frajdę

16%

mam piękną choinkę i to mi wystarczy

10%

montuję lampki na balkonie/tarasie

7%

wieszam stroiki, wieńce i girlandy

14%

nie, nie potrzebuję tego

zakończona

łącznie głosów: 363

Opinie (32) 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • (1)

  Pięknie!

  • 17 4

  • ola normalnie wyjelas mi to z ust

   cudownie! bosko!

   • 2 1

 • jaki pięknie przystrojony, ale pogrzeb.... (1)

  gastronomii jaką znaliśmy. po ilości miejsc zamykanych wątpię czy ktokolwiek wróci z powrotem

  • 27 3

  • No i dobrze.

   Poznikali Janusze biznesu nastawieni na pijanych Norwegów.

   Tam gdzie lokal zarabiał na siebie jedzeniem, wszystko działa jak działało...

   • 6 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.