Ranking: najlepsze bistra w Trójmieście

1 sierpnia 2020, 11:00
Katarzyna Lubańska

Ranking Najlepszych to cykl, w którym prezentujemy najwyżej oceniane firmy z katalogu Trojmiasto.pl. Ostatnio opublikowaliśmy ranking najlepszych salonów fryzjerskich. Poniżej prezentujemy najlepsze bistra w Trójmieście, zaś 1 września o godz. 11 ogłosimy zestawienie najlepszych żłobków. Już teraz znajdź i oceń ulubiony żłobek, by wypadł jak najlepiej w rankingu.Bistro to zazwyczaj niewielki lokal, który jest połączeniem restauracji, baru i kawiarni. Zwykle panuje w nim swobodniejszy klimat niż w restauracji, ceny są przeważnie niższe, karta menu jest krótka, a na posiłki nie trzeba długo czekać. Bistro to miejsce, gdzie można zarówno przekąsić coś na szybko przy barze, popijając kawą, winem czy piwem, zamówić jedzenie na wynos, jak i zjeść solidną porcję obiadową przy stoliku.

Bistra, tak jak restauracje, specjalizują się w różnych kuchniach: hiszpańskiej, meksykańskiej, azjatyckiej, polskiej, wegetariańskiej, wegańskiej i wielu innych. Skupiają się jednak na przyrządzaniu raczej określonych, prostych dań, które nie wymagają czasochłonnego przygotowywania. Wystrój lokalu też jest bardzo istotny, ponieważ w dużej mierze wpływa na wybór danego miejsca przez gości.

Dodaj swoją ocenę


W naszym serwisie Firmy z Trójmiasta w szybki i prosty sposób, bez konieczności logowania się, możesz ocenić każdą z firm. Pozostawiona przez ciebie ocena jest cenną informacją dla potencjalnych klientów - zobacz ranking

Top 3: najlepsze bistra w Trójmieście1

Atelier Smaku

Gdynia, Bytomska 36
8,8/10
+ Oceń

Właściciele Atelier Smaku z wielką pasją promują bezglutenową kuchnię wegańską. Udowadniają, że ograniczenia w diecie są jedynie pretekstem do dobrej i kreatywnej zabawy w kuchni. Kupimy tutaj bezglutenowe i wegańskie dania obiadowe, przetwory, ciasta oraz pieczywo, wykonane w tutejszej pracowni kulinarnej. Na miejscu zjemy również gorący posiłek, deser, a także napijemy się aromatycznej kawy.

2

Nie/mięsny

Gdańsk, Jaskółcza 24
8,8/10
+ Oceń

W Nie/mięsny są dostępne dwa menu - mięsne i niemięsne. Myślą przewodnią lokalu jest, aby każdy znalazł coś dla siebie, bez kłótni i sporów. Jedzenie przy wspólnym stole ma jednoczyć, a nie dzielić. Inspiracją jest kuchnia Bliskiego Wschodu - pełna aromatów, kolorów i nieustającej energii.

3

Mora bistro

Gdynia, Starowiejska 42-48/7
8,7/10
+ Oceń

Mora to bistro inspirowane Gdynią, stworzone przy współpracy z lokalnymi rzemieślnikami i artystami. Prawie każdy element wystroju został wykonany ręcznie i wiąże się z jakąś miejską historią. W Mora bistro zjemy różne lubiane dania z całego świata. Niezmiennie w menu pozostają klasyczne gdyńskie burgery, a na barze czeka nielimitowana kawa przelewowa z palarni kawy z Kongo, Hondurasu czy Kolumbii oraz pyszne domowe nalewki.

Najlepsze bistra w GdańskuNie/mięsny

Gdańsk, Jaskółcza 24
8,8/10
+ Oceń

Restauracja Progres

Gdańsk, Juliusza Słowackiego 17
8,7/10
+ Oceń

Niepokorni

Gdańsk, Chmielna 72/5
8,7/10
+ Oceń


Najlepsze bistra w GdyniAtelier Smaku

Gdynia, Bytomska 36
8,8/10
+ Oceń

Mora bistro

Gdynia, Starowiejska 42-48/7
8,7/10
+ Oceń

Honolulu wise food

Gdynia, Starowiejska 40A
8,2/10
+ Oceń


Najlepsze bistro w SopocieBistro na minutkę

Sopot, Morska 16
7,8/10
+ Oceń

Ranking obiektów wyliczany jest na podstawie:

  • średniej oceny (minimum trzy opinie),
  • liczby ocen (im więcej, tym wyższy wynik),
  • aktualności ostatniej opinii (z ostatniego miesiąca),
  • prezentacji na stronach Portalu Trojmiasto.pl.

Każdemu obiektowi przeliczana jest ocena w skali od 1 do maksymalnie 10 punktów. Opinie klientów w największym stopniu decydują o pozycji w rankingu. Nasz Dział Moderacji dokłada wszelkich starań, by oceny były wiarygodne.

Top podzielony jest na dwie części: trzy najlepsze obiekty w całym Trójmieście oraz zestawienie zwycięzców w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Czekamy na wasze kolejne opinie i oceny miejsc i obiektów, które odwiedzacie. Przypominamy, że już za miesiąc - 1 września 2020 r. - opublikujemy ranking kategorii: żłobki.
Jak często jadasz w bistro?
19%

przynajmniej raz w tygodniu

26%

mniej więcej raz na miesiąc

25%

rzadko, może trzy razy w roku

12%

jeśli już jem na mieście, to preferuję restauracje

18%

wcale, nie lubię takich miejsc

zakończona

łącznie głosów: 547