Ruszają dodatkowe ogródki gastronomiczne w całej Gdyni

21 maja 2020, 9:45
Julia Rzepecka
Najnowszy artukuł na ten temat

Restauratorzy przeciwni obostrzeniom

Więcej ogródków gastronomicznych w Gdyni - to kolejne udogodnienia dla gdyńskich restauratorów. Prezydent Wojciech Szczurek podjął decyzję, która umożliwi wystawienie stolików na ulicach, a ci, którzy już posiadają ogródek, będą mogli zwiększyć jego powierzchnię. Aby skorzystać z oferty, należy złożyć wniosek.Restauracje w GdyniLokalni przedsiębiorcy, prowadzący działalność gastronomiczną w Gdyni, będą mogli wystawić stoliki na wyznaczonym pasie drogowym we wszystkich dzielnicach. To za sprawą ostatniej decyzji prezydenta Wojciecha Szczurka. Na terenie Gdyni udostępnionych zostanie ponad 20 lokalizacji przeznaczonych dla nowych, sezonowych punktów gastronomicznych. Restauratorzy, którzy ogródki już posiadają, otrzymają możliwość zwiększenia ich powierzchni. Obie opcje dostępne będą za symboliczną opłatą 1 grosza. Aby skorzystać z oferty, należy złożyć wniosek.

- Od początku tygodnia przekonujemy się, jak bardzo gdynianie oraz nasi goście tęsknili za klimatem kawiarni, barów i restauracji - mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. - Zaproponowaliśmy przedsiębiorcom z branży gastronomicznej ponad 20 lokalizacji rozsianych po gdyńskich dzielnicach, w których będą mogli serwować swoje specjały. Czas na kolejny krok: umożliwienie powiększania oraz wystawiania ogródków gastronomicznych na terenie całej Gdyni - dodaje.
Czytaj też: Niewielu gości pierwszego dnia w lokalach gastronomicznych

Aby skorzystać z oferty, należy złożyć wniosek do gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Po pozytywnym rozpatrzeniu dokumentu przedsiębiorcom pozostanie uiszczenie symbolicznej opłaty w kwocie 1 grosza.

- Zależy nam, by maksymalnie upraszczać procedury i ułatwić działanie gdyńskim restauratorom, którzy od wielu tygodni pracują w pocie czoła, by ich lokale przetrwały trudny czas pandemii - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Nasza oferta to również ukłon w stronę mieszkańców, którzy okazali ogromną solidarność z gastronomikami i masowo zamawiali jedzenie na wynos. Wszyscy nie mogliśmy doczekać się chwili, gdy będzie można ponownie zasiąść przy stoliku naszej ulubionej restauracji czy kawiarni, dlatego teraz chcemy umożliwić tę przyjemność jak największej liczbie gdynian - dodaje.
Zobacz również: Restauracje hotelowe otwierają się na gości

Przypomnijmy, że od ponad miesiąca gdyńscy przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z Falochronu, czyli miejskiego pakietu pomocowego, którego jednym z elementów jest np. zwolnienie najemców miejskich lokali z opłat.
Czy w najbliższych dniach planujesz wyjście do restauracji?
31%

tak, zdecydowanie, czekam na to od dawna

16%

raczej tak, brakuje mi tego

12%

być może pójdę, jeszcze nie zdecydowałe(a)m

19%

raczej nie, jeszcze za wcześnie

22%

na pewno nie, to nie jest dobry pomysł

zakończona

łącznie głosów: 453