Trójmiejskie klubokawiarnie z duszą

11 sierpnia 2020, 12:20
Mateusz Groen

Wszystkim smakoszom dobrej kawy, wybornych ciast i deserów, ale też sztuki te lokale powinny przypaść do gustu. Trójmiejskie klubokawiarnie to miejsca, w których znajdziemy ciekawe menu, posłuchamy muzyki na żywo, poezji czy prozy, a nawet weźmiemy udział w wernisażu.1
miejsce: Kawiarnie i herbaciarnie
w rankingu Kawiarnie i herbaciarnie
Santa Cafe
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 38/5
8.9/10
+ Oceń

Miejsca, które wybraliśmy, mogą być interesującą alternatywą dla teatru czy większych koncertów. Tym bardziej w obecnym czasie stopniowego odmrażania kultury kameralne obcowanie ze sztuką ma wiele plusów. Przedstawiamy nasze zestawienie miejsc z duszą i czekamy na wasze propozycje klubokawiarni wartych uwagi.

Cafe Klaps w GdyniJózefa Wybickiego 3, 81-319 GdyniaMapka

Miejsce położone niedaleko Teatru Muzycznego w Gdyni. Przytulna kawiarnia, która przenosi gości do czasów bohemy artystycznej. Wnętrze wypełnione jest kulturą i historią filmu, m.in. na ścianach możemy podziwiać autografy znanych artystów i twórców, którzy odwiedzili Cafe Klaps.

Często organizowane są tu wieczory z muzyką na żywo, podczas których młodzi adepci studium wokalno-aktorskiego im. Baduszkowej, jak i absolwenci śpiewają piosenki popularne oraz musicalowe. Dostępne jest szerokie menu, w którym znajdziemy także smaczne domowe wypieki.

Dwie Zmiany w SopocieBohaterów Monte Cassino 31, 81-759 SopotMapka

Jednym popularnych miejsc z duszą jest w Sopocie klubogaleria Dwie Zmiany. Ulokowany na samej górze ul. Bohaterów Monte Cassino lokal spodoba się fanom przytulnych wnętrz, domowych ciast i bezmięsnej kuchni. Regularnie odbywają się tu performance i wernisaże, a prace artystów można oglądać na zmieniających się wystawach.

Kawiarnie w Trójmieście


Leń w GdańskuPiwna 52/53, 80-831 GdańskMapka

Leń, czyli przyjemny lokal, w którym napijemy się kawy, ulubionego koktajlu z alkoholem lub bez, a także zjemy pyszne wypieki. To miejsce, które panującą w nim atmosferą potrafi rozleniwić i wprowadzić w dobry nastrój. Na uwagę zasługuje również ciekawa, pełna roślin aranżacja oraz organizowane co jakiś czas wystawy,

Zdrowe desery w Trójmieście: wegańskie i bez cukruCafe Strych w Gdyniplac Kaszubski 7B, 81-350 GdyniaMapka

Kolejna przestrzeń pełna kultury, która przywołuje czasy retro. Historia lokalu sięga roku 1999, a sam budynek oraz część wystroju i obecnych w nim eksponatów liczy przeszło sto lat. Cafe Strych to jednak nie tylko wspaniały wystrój, ale również atmosfera. Posłuchamy tu m.in. muzyki czy poczytamy i posłuchamy poezji czytanej na żywo. Oprócz tego w menu dobrej jakości kawa i ciasta - my polecamy zwłaszcza bezę.

Kolonia we Wrzeszczualeja Grunwaldzka 51, 80-241 GdańskMapka

Ciekawe miejsce w sercu Wrzeszcza z interesującym wnętrzem, miłą atmosferą i jednocześnie z artystycznym powiewem. Przyjemny dla oka, ale i duszy lokal sprawia, że można się w nim zasiedzieć. Grafik Kolonii wypełniają kameralne koncerty, wernisaże, warsztaty oraz projekcje filmów. W ofercie kawa, herbata, piwo i wino.

Sztuka współczesna w Trójmieście. Gdzie można zobaczyć?Jak często chodzisz do kawiarni?
18%

często, nawet co kilka dni

36%

raz, dwa razy w miesiącu

25%

może raz w roku się zdarzy...

21%

bardzo rzadko, wybieram inne lokale

zakończona

łącznie głosów: 680