W czerwcu otwarcie restauracji Kuby Wojewódzkiego w Gdyni

5 maja 2021, 7:00
Julia Rzepecka

W czerwcu tego roku planowane jest otwarcie restauracji Niewinni Czarodzieje Trzyzero - potwierdzili to nam właściciele, gwiazda telewizji TVN Kuba Wojewódzki oraz gdyński gastronom Dawid Kwidziński. W lokalu znajdującym się w Gdyńskim Centrum Filmowym trwają intensywne prace wykończeniowe, a właściciele liczą, że uda im się przyjąć pierwszych gości jeszcze przed wakacjami.Restauracje w GdyniRestauracja, którą współtworzą znany dziennikarz i showman Kuba Wojewódzki oraz Dawid Kwidziński, właściciel trójmiejskich restauracji Aleja 40 i Como Ristorante, zajmie miejsce restauracji Vertigo na parterze Gdyńskiego Centrum Filmowego Mapka. Do przetargu na lokal stanęły dwa podmioty, ale komisję konkursową Agencji Rozwoju Gdyni przekonał wspólny projekt Wojewódzkiego i Kwidzińskiego. W styczniu tego roku inwestycja stanęła pod znakiem zapytania, gdyż Wojewódzki wycofał się ze współpracy z dotychczasowym wspólnikiem, warszawskim restauratorem Józefem Krawczykiem, z którym prowadził w stolicy i we Wrocławiu restauracje Niewinni Czarodzieje 2.0. Szybko jednak okazało się, że showman nie zraził się do gastronomii, a współpraca z Dawidem Kwidzińskim układa się na tyle dobrze, że w Gdyni ma powstać pierwsza w pełni autorska restauracja Niewinni Czarodzieje Trzyzero. Kolejne lokale planowane są w Warszawie i Krakowie.

- Planujemy otwarcie restauracji w czerwcu. Niestety nie znamy planów ani pandemii, ani pana premiera. Oni zresztą chyba też. Obecnie trwają prace wykończeniowe, czekamy na zabudowę stolarską oraz instalujemy sprzęt kuchenny. Jeszcze nie ma gdzie usiąść, ale możemy już coś ugotować - mówi Dawid Kwidziński. - Pomysł na restaurację nieco odbiega od wcześniejszych miejsc Kuby Wojewódzkiego. Już niebawem będziemy mogli podzielić się naszą wizją na nowy lokal, zdradzę jedynie, że Kuba inspiruje się lokalami z Nowego Jorku. Jeśli chodzi o wystrój, będzie loftowo, ale przytulnie. To będzie wariacja na temat wcześniejszych aranżacji. Chcemy, żeby każdy poczuł się jak w domu. Bez dokładania się do czynszu - dodaje Dawid Kwidziński.
Prace remontowe w lokalu trwają, a właściciele postępy pokazują czasami na instagramowym profilu restauracji.

- Niewątpliwie pandemia skomplikowała nasze przygotowania, przede wszystkim ma wpływ na tempo prac. Napotkaliśmy wiele problemów z dostępnością niezbędnych nam sprzętów, czas ich dostaw bardzo się opóźnia. Jak tak dalej pójdzie, najprostsze materiały budowlane będziemy kupować w cenie bitcoinów - żartuje restaurator.
"Niewinni Czarodzieje" to tytuł słynnego filmu Andrzeja Wajdy z 1960 roku, dlatego lokalizacja restauracji w budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego i Gdyńskiej Szkoły Filmowej będzie dodatkowym smaczkiem dla kinomanów. Jak przekonują właściciele, lokal będzie miał charakter restauracyjno-klubowy, menu inspirowane będzie nowoczesną kuchnią uliczną, a Kuba Wojewódzki nie ograniczy swojego wkładu tylko do użyczenia nazwiska. To jego autorski koncept wzbogacony gastronomicznym doświadczeniem Dawida Kwidzińskiego.

- Kuba Wojewódzki jest bardzo zaangażowany w nasz projekt, niewątpliwie będzie można często go zobaczyć w Niewinnych Czarodzejach Trzyzero. Mieszkamy tak blisko, że ja na pewno będę w lokalu pierwszy, a on z pewnością będzie wychodził ostatni.
Warto dodać, że Niewinni Czarodzieje Trzyzero to nie pierwszy biznes Wojewódzkiego w branży gastronomicznej. Niedawno celebryta razem z Januszem Palikotem założył spółkę, która zajmuje się produkcją napojów alkoholowych i bezalkoholowych z dodatkiem CBD.
Czy odwiedzisz restaurację Kuby Wojewódzkiego?
16%

tak, bardzo chętnie, mam też nadzieję spotkać tam dziennikarza

10%

raczej tak, interesują mnie nowe lokale

18%

być może, jeśli będę w pobliżu

19%

raczej nie, nie bardzo mnie to interesuje

37%

nie, znane nazwisko mnie nie przyciąga

zakończona

łącznie głosów: 3144

Opinie wybrane


wszystkie opinie (236)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.