Więcej dni targowych na ekobazarach

4 listopada 2019, 13:00
Łukasz Stafiej

Jadłostajnia w Gdyni i Gdański Bazar Natury otwierają kolejne dni targowe. - Ludzie chcą robić u nas codzienne zakupy - mówią organizatorzy.Ekobazary nie okazały się chwilową modą, jak przepowiadali niektórzy krytykanci tych inicjatyw. Wręcz przeciwnie - dwa wydarzenia: gdyńska Jadłostajnia i Gdański Bazar Natury na stałe wpisały się w trójmiejski krajobraz kulinarny.

Jadłostajnia od sześciu lat działa na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Kolibkach. To kameralne przedsięwzięcie - w zabytkowej stajni w każdą sobotę spotyka się kilkunastu rzemieślników i rolników. Sprzedają sery, soki, kiszonki, wędliny, ryby, wypieki czy samodzielnie uprawianie warzywa i owoce. Wszystko naturalne i wysokiej jakości.


- W maju uruchomiliśmy drugi dzień handlowy w tygodniu - czwartek - mówi Agata Gierjatowicz, która organizuje Jadłostajnię. - To odpowiedź na prośby klientów, dla których sama sobota była niewystarczająca. Poza tym w soboty na miejscu zawsze jest tłoczno i niekiedy trzeba swoje odstać w kolejce. W czwartki na razie jest luźniej, mamy też kilku nowych wystawców.
W soboty Jadłostajnia czynna jest w godz. 10-15, w czwartki w godz. 12:30-17.

Z kolei Gdański Bazar Natury w Garnizonie od początku funkcjonuje w czwartki i soboty i od 5 listopada uruchamia również trzeci dzień targowy - wtorki.

Kulinaria w Trójmieście


- Mamy rzeszę stałych klientów, którzy robią u nas regularne zakupy. Dzięki wtorkom nie będą musieli robić zapasów w weekend i będą mogli zaopatrywać się w naturalne produkty na bieżąco - mówi jeden z założycieli bazaru Aleksander Ziemniewicz.
Kolejna zmiana na Gdańskim Bazarze Natury to całkowita rezygnacja sprzedawców z plastiku - wszystkie materiały, w które pakowane są produkty, są ekologiczne i biodegradowalne. Organizatorzy zaprosili również kilku wystawców, którzy promują dietę roślinną.

Gdański Bazar Natury jest czynny we wtorki i czwartki w godz. 11-18, a w soboty w godz. 9-15.
Czy kupujesz na ekobazarach?
21%

regularnie

37%

sporadycznie

42%

wcale

zakończona

łącznie głosów: 709