Zamów owoce z dostawą do domu

18 marca 2020

Lilu Fruits dołącza do akcji #zostańwdomu i otwiera magazyny. Umożliwia też zakup owoców i warzyw online z dostawą do domu.Trójmiejskie ulice opustoszały. Czas jest szczególny i zalecane jest pozostanie w domu oraz ograniczanie kontaktu z innymi ludźmi do minimum, nawet z najbliższymi.

Każdy z nas widzi te zmiany. Zwracamy teraz uwagę na wszystko, co dzieje się wokół nas: zamknięte restauracje, puste autobusy, brak spacerowiczów na ulicy Długiej.

Na początku tygodnia szczególnie widoczne na ulicach naszych metropolii są samochody dostawcze ozdobione kolorowymi wzorami w marchewki, awokado czy papryczki, które mogliście widzieć na co dzień już wcześniej. Dzięki tym warzywnym i owocowym paternom wyróżniały się zawsze i były elementem Trójmiasta.

Teraz będą szczególnie widoczne. Dlaczego? Przede wszystkim przez obniżony ruch. Drugi powód jednak jest ważniejszy. Będą dowozić świeże warzywa i owoce do każdego mieszkańca Trójmiasta.

Kto za tym stoi? Firma Lilu Fruits, która w social mediach ogłosiła przystąpienie do akcji #zostańwdomu i otwiera swoje magazyny na potrzeby każdego z nas. Dlatego jeżeli zobaczycie auto z floty Lilu Fruits w swojej okolicy, wejdźcie na ich stronę i sprawdźcie, czy możecie zamówić do siebie warzywa i owoce.

Firma nadal działa w formie hurtowni dostarczającej produkty na potrzeby restauracji, które przestawiły się na dowóz jedzenia do domu, a także współpracuje z większością cenionych szefów kuchni. Z wzmożoną aktywnością dostarcza produkty do firm cateringowych, jednak stawia sobie kolejne wyzwanie - możliwość dostarczania żywności w bezpieczny sposób od naszych domów.

Dlaczego zdecydowaliście się na dołączenie do akcji #zostańwdomu?

- Na wstępie chcieliśmy poprosić każdą osobę czytającą ten artykuł do stosowania się do wytycznych stawianych przez władze naszej trójmiejskiej metropolii. To szczególnie ważne w tym czasie. Nasza decyzja była rzecz jasna podyktowana warunkami, jakie postawił przed nami koronawirus. Jesteśmy w stanie zapewnić stały dostęp do świeżych owoców, warzyw, ziół, grzybów i innych produktów wykorzystując kontakty handlowe, jakie wypracowaliśmy podczas wielu lat doświadczenia jako hurtownia i chcemy skorzystać z naszych możliwości, dbając jednocześnie o swoje bezpieczeństwo, ponieważ sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie online i z dostawą do domu. Logiczne jest, że jako hurtownia dostarczająca warzywa i owoce na potrzeby restauracji, hoteli i firm cateringowych mogliśmy podjąć odpowiednie decyzje, żeby zadbać również o własne przedsiębiorstwo i naszych pracowników, ale również zatroszczyć się o społeczeństwo. Mamy nadzieję, że ludzie z radością i zaufaniem przyjmą informację o tym, że w dobie koronawirusa będą mogli przyrządzić sobie w domu świeżą sałatkę, bomby witaminowe i gotować na wysokiej jakości produktach. Warto przecież zadbać teraz o odpowiednią wartość minerałów i witamin. Ważniejsza jest jednak kwestia bezpieczeństwa i spokoju - będziemy dodatkowym źródłem dostarczania żywności w Trójmieście.
Z czym wiąże się u Was ta decyzja?

- Przede wszystkim z wytężoną pracą całego zespołu Lilu Fruits i to w pełnym skupieniu, bo wiemy doskonale, że nie możemy sobie pozwolić na żaden błąd, czy to ze względów organizacji pracy, spraw logistycznych i tych najważniejszych - względów bezpieczeństwa i higieny. Na potrzeby zamówień online powstaje strona internetowa: www.lilufruitshome.pl, która będzie dostępna od środy 18 marca 2020 r. Na niej możecie znaleźć wszystkie informacje odnośnie tego, jak wygląda proces zakupów online i dostawy do domu. Można powiedzieć, że stawiamy na głowie całą firmę wprowadzając sprzedaż detaliczną, nie zaniedbując jednocześnie dotychczasowych klientów. Wiemy, jaka odpowiedzialność na nas spoczywa.
No właśnie. A jak wyglądają przygotowania w Lilu Fruits pod względem bezpieczeństwa?

- Trzymamy się zapewnień GIS popartych wieloma badaniami, odnośnie tego, że żywność nie przenosi koronawirusa. Niemniej jednak apelujemy, aby dokładnie myć każdy zakupiony produkt spożywczy i dbać o odpowiednią higienę w kuchni - myć deski do krojenia i noże na bieżąco. Jeżeli chodzi o organizację pracy mającą zapewnić bezpieczeństwo zarówno naszym pracownikom, jak i klientom, to podejmujemy wszystkie działania wyznaczone przez GIS dla przedsiębiorców w branży spożywczej. W biurze wprowadziliśmy pracę zdalną, na miejscu angażujemy tylko niezbędne osoby. Każdy pracownik: biurowy, magazynier, kierowca zobowiązany jest do stałych dezynfekcji. Uważamy na siebie, obserwujemy, co się dzieje.
Kto i kiedy może zamówić u Was świeże warzywa i owoce w tym szczególnym czasie?

- Właściwie każdy kto mieszka w Trójmieście. Najpóźniej w środę, 18.03.2020r., uruchamiamy stronę internetową: www.lilufruitshome.pl, za jej pomocą można złożyć zamówienie. Będzie funkcjonowała jak zwykły sklep internetowy ze standardową ścieżką zakupu: wybór produktów -> skompletowanie koszyka -> wypełnienie formularza -> potwierdzenie zamówienia -> płatność -> dostawa do domu. Na łamach witryny będziemy podawać również bieżące informacje.
Ze względów ograniczeń logistycznych na początku działalności, zdecydowaliśmy się na podjęcie trzech decyzji.


  1. Przede wszystkim będziemy dowozić produkty do określonych stref/dzielnic w Trójmieście (dodatkowe informacje na mapie). Nasze LiluAuta będą pojawiać się w danych strefach co drugi dzień. Gwarantujemy dostawę zamówienia w ciągu 24 godzin. Zamówienia można składać do 00:00. Dostarczamy w godzinach od 9:00 do 16:00.
  2. Drugim ograniczeniem jest kwestia finansowa - będziemy przyjmować zamówienia wyłącznie powyżej 100 zł + 10 zł za dowóz. Zamówienia powyżej 150 zł otrzymają darmową dostawę. Takie rozwiązanie kierowane jest głównie rozwagą i naszymi ograniczonymi w tym szczególnym czasie możliwościami logistycznymi. Zachęcamy do tego, aby robić wspólne zakupy razem z sąsiadami lub osobami starszymi. Polecamy wykonanie wspólnej listy zakupów.
  3. Trzecim ograniczeniem jest forma zapłaty. Mamy do wszystkich szczególną prośbę o regulowanie płatności za pomocą karty i szybkich przelewów, aby dla wspólnego bezpieczeństwa ograniczyć kontakt do minimum.


Możliwy jest również odbiór osobisty produktów w siedzibie firmy pod adresem: Gdańsk, ul. Mikołaja Reja 3.

Wszystkie te informacje znajdują się już na naszym Facebooku i Instagramie.

Życzmy wobec tego, żeby Lilu Fruits Home funkcjonowało jak trzeba. To duża wartość dla każdego mieszkańca Trójmiasta.

Mamy szczerą nadzieję, że nasza decyzja odnośnie przystąpienia do akcji #zostańwdomu pomoże mieszkańcom Trójmiasta. Planujemy uruchomić własną akcję społeczną #kupowocedlalekarza. Będzie bardzo prosta - do każdego zakupionego u nas 1 kilograma jabłek lub pomarańczy, będziemy odkładać adekwatnie po jednej sztuce i wysyłać zapasy do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Wszyscy, którzy pracują obecnie w Ochronie Zdrowia, zasługują na szczególne wyróżnienie i wsparcie, jeżeli możemy ich wesprzeć w taki sposób, zrobimy to. Dbajcie o siebie i o swoich bliskich. Tyle może zrobić każdy z nas!
Ważne informacje
Zamawiamy na: www.lilufruitshome.pl - strona startuje w środę, 18.03.2020.
Wszystkie bieżące informacje: https://www.facebook.com/LiluFruitsHome/
Sprawdź, czy dowożą do Ciebie

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł