Zaproś psa na piwo i tatar. Menu dla czworonogów w trójmiejskich lokalach

27 października 2021, 7:00
Joanna Skutkiewicz
Z Brooklyn Pizza i Piwo w Gdyni żaden pies nie wyjdzie niezadowolony. Więcej zdjęć (7)

Z Brooklyn Pizza i Piwo w Gdyni żaden pies nie wyjdzie niezadowolony.

fot. Brooklyn Pizza i Piwo / Facebook

Z Brooklyn Pizza i Piwo w Gdyni żaden pies nie wyjdzie niezadowolony.

fot. Brooklyn Pizza i Piwo / Facebook

Coraz mniej dziwi nas widok czworonoga leżącego pod stolikiem gości w restauracji. Niektóre lokale w Trójmieście idą jednak jeszcze dalej i poza umożliwieniem wizyty psiego towarzysza, przygotowują dla niego specjalne pozycje w menu. Możemy więc "zaprosić" swojego psa na ciastka, tatar albo... piwo."Pieskie życie" dla wielu czworonogów mogłoby oznaczać zgoła co innego niż to, co znamy z popularnego wyrażenia. Chociaż w strukturze świata czworonogów, tak samo zresztą jak w naszym, ludzkim, wciąż są ogromne rozbieżności, można pokusić się o stwierdzenie, że zwierzaki domowe są nam coraz bliższe. To nasi przyjaciele i członkowie rodziny, o których chcemy dbać troskliwie i mądrze.

W opiece nad czworonogiem nie należy zapomnieć, że relacja z psem zawsze będzie odmienna od relacji z drugim człowiekiem. Inny gatunek wymaga innych zasad, ma odmienne potrzeby i całkiem różne postrzeganie rzeczywistości. Zdarza nam się w dobrej wierze "uczłowieczać" psa, zwykle - niestety - z niekorzyścią dla niego. Można dyskutować na temat tego, czy pies powinien uczestniczyć we wszystkich aktywnościach naszego życia, łącznie z robieniem zakupów czy przychodzeniem do biura. Dyskusyjne jest też dzielenie się z nim swoim jedzeniem, zwłaszcza że wiele "ludzkich" produktów spożywczych jest dla psa zwyczajnie szkodliwe.

Pies to nie zabawka: nie zabieraj go ze sobą wszędzieZaproś psa na tatar i ciastkaNa szczęście świadomych miłośników psów nie brakuje, a co więcej, wśród nich znajdują się właściciele i managerowie trójmiejskich lokali gastronomicznych, którzy wprowadzają do menu specjały przeznaczone specjalnie dla zwierząt. Skoro przychodzimy z psem do restauracji, dlaczego by nie poczęstować go czymś, co jest dla niego smaczne i zdrowe?

Pośród delikatesów dostępnych w gdańskim lokalu Lekko Good Food and Friends znajdziemy psie ciasteczka przygotowane z najwyższej jakości mięsa wołowego. Chrupiące ciastka o kształtach psich łapek i kostek zajmą naszego czworonoga, podczas gdy będziemy zasiadać do obiadu. Pięć sztuk kosztuje zaledwie 5 złotych.

Sopocka restauracja Deska przygotowała menu dla czworonogów, w którym znajdują się dwie pozycje do wyboru. Psiaki, z drobną pomocą opiekunów, mogą wybrać pomiędzy duszoną wołowiną z marchewką oraz ryżem (19 zł), a tatarem z polędwicy wołowej (25 zł). To już nie tylko przekąska, lecz pełnowartościowe danie. Z pewnością żaden pies nie będzie miał nic przeciwko, aby wieczorną porcję suchej karmy zamienić na taki posiłek.


Zamiast suchej karmyMiłośnicy zwierzaków pewnie nie będą zaskoczeni, że również Cały Gaweł zadba o gości na czterech łapach. Sopocki lokal często bierze czynny udział w pomocy bezdomnym zwierzakom, m.in. sprzedając miejsca stałego gościa - cegiełki na schronisko Sopotkowo. Psiarze, którzy pojawią się w lokalu ze swoim czworonogiem, mogą zamówić dla zwierzaka podroby drobiowe z makaronem ryżowym w cenie 14 złotych.

Akcja charytatywna dla Sopotkowa już 26 wrześniaSpecjalną ofertę dla zwierzaków ma także pierogarnia, a w tym wydaniu psierogarnia Mandu. We wszystkich trzech lokalach w Trójmieście serwowane są dania dla psów w trzech odsłonach. Możemy wybierać pomiędzy zestawami: "kurczę pieczone" (kompozycja delikatnego mięsa z kurczaka, jabłka, słodkich batatów oraz zielonego groszku), "wołowe love" (krwista wołowina, czerwony burak, marchewka, szpinak), "indyczy kąsek" (chude mięso z indyka, szpinak, soczysta dynia, marchewka) i "jagnię wcina" (jagnięcina, słodka dynia, krucha marchew, zielony groszek).


Najpierw psiObiad, potem coś do popiciaPoprzez współpracę nawiązaną z PsiBufet.pl, psie dania serwują także lokale White Marlin w Sopocie i Brooklyn Pizza w Gdyni. Z kolei w House of Seitan każdy pies dostanie na barze darmowe ciasteczko. A jeśli będzie mu mało, możemy jeszcze wybrać się do sklepu Bimbeer po coś do popicia - piwo Snuffle Dog Beer, wyprodukowane specjalnie dla psów, występujący w dwóch wariantach: kurczakowym i kurczaka z wołowiną. Co ciekawe, sklep w Sopocie współpracuje ze schroniskiem Sopotkowo, dzięki czemu "psiwko" może trafić również do psów, które czekają na swój dach nad głową.
Czy zdarza ci się przychodzić z psem do restauracji?
22%

tak, często

24%

sporadycznie

28%

nigdy

26%

nie mam psa

zakończona

łącznie głosów: 1332

autor

Joanna Skutkiewicz

j.karjalainen@trojmiasto.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (247)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.