Znika Stacja Deluxe, będzie Radiostacja

19 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Łukasz Stafiej

Radiostacja to nowa nazwa popularnej kluborestauracji Stacja Deluxe, która przez czternaście lat działała w budynku dawnego CPN-u we Wrzeszczu. Nowi właściciele stawiają na szereg atrakcji i ciekawe jedzenie - chcą w ten sposób przyciągnąć nie tylko bywalców tego miejsca, ale i nowych gości.Stacja Deluxe przy al. Grunwaldzkiej 22 we Wrzeszczu przez lata była jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych lokali w mieście. Być może przez unikatową jak na tamte czasy formułę kluborestauracji, być może dzięki "motoryzacyjnym" klimatom we wnętrzu i lokalizacji w budynku dawnej stacji paliw.

Po czternastu latach i kilku zmianach najemców lokal definitywnie kończy działalność. Teraz zamiast Stacji Deluxe będzie Radiostacja.

- To miejsce potrzebuje nowego otwarcia, aby ponownie ożyło - mówi Michał Grabowski, jeden z nowych współwłaścicieli lokalu. - Radiostacja będzie bardziej kameralnym miejscem: przebudowaliśmy wnętrze, bar nie jest już w centralnym miejscu, ale na prawej ścianie, stoliki i krzesła są bardziej przytulne, postawiliśmy na sporo roślin i więcej światła na sali. Nie rezygnujemy całkowicie z akcentów motoryzacyjnych, bo w tym miejscu nie można od tego uciec. Planujemy m.in. parking dla motocyklistów.

Puby w Trójmieście


Nowi właściciele zmienili odrobinę formułę lokalu. Radiostacja będzie mniej klubowa i imprezowa. To raczej połączenie pubu z bistro. Będą koktajle, piwo rzemieślnicze oraz jedzenie, o które zadba znany z trójmiejskiej sceny street-foodowej Pan Baleron.

- Będziemy serwować nasze kanapki z wołowiną i serem oraz autorskie szaszłyki z mojego baru Food on the Wood. Przygotowuję też kartę prostych, ale niebanalnych przekąsek, które będzie można sparować z alkoholem - tłumaczy Radek "Pan Baleron" Paszylk. - Jesienią planuję wprowadzić również lunche.
2
miejsce: Puby
w rankingu Puby
Pub Fabryka Sportu
Gdynia, Tucholska 3
8.6/10
+ Oceń

Radiostacja będzie czynna codziennie od południa. W piątki i soboty - do godz. 2, w pozostałe dni - do północy. Kuchnia zamykana jest dwie godziny wcześniej.

Grabowski dodaje: - Chcemy, aby Radiostacja była nie tylko knajpą, ale i miejscem, gdzie będzie można rozwijać różne aktywności artystyczne. Planujemy nagrywanie podcastów, spotkania z twórcami, będziemy udostępniać okna lokalu artystom do tworzenia sztuki, planujemy DKF-y. W każdy czwartek będzie muzyka na żywo.

Artykuł sprzed dwóch lat: Stacja Deluxe zawiesza działalność


Oficjalne otwarcie Radiostacji zaplanowano na piątek, ale lokal już teraz jest czynny.
Jak często bywałe(a)ś w Stacji Deluxe?
4%

co najmniej raz w tygodniu

2%

raz, dwa w miesięcu

14%

kilka razy w roku

35%

raz na kilka lat

45%

w ogóle

zakończona

łącznie głosów: 1928