Akademia Sztuk Pięknych otwiera sklep. Pomoże studentom sprzedawać prace

3 lutego 2021, 11:00
Ewa Palińska
Początkowo przez internet, w przyszłości również stacjonarnie - Akademia Sztuk Pięknych otwiera sklep, w którym będą sprzedawane prace studentów i absolwentów uczelni. Więcej zdjęć (1)

Początkowo przez internet, w przyszłości również stacjonarnie - Akademia Sztuk Pięknych otwiera sklep, w którym będą sprzedawane prace studentów i absolwentów uczelni.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Początkowo przez internet, w przyszłości również stacjonarnie - Akademia Sztuk Pięknych otwiera sklep, w którym będą sprzedawane prace studentów i absolwentów uczelni.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku otwiera sklep, w którego ofercie znajdą się prace wyłącznie jej studentów i absolwentów oraz gadżety i wydawnictwa ASP. Sprzedaż, przynajmniej na początku, będzie odbywała się wyłącznie przez internet, na zasadzie komisu, a w bogatej ofercie znajdą się dzieła z każdej kategorii artystycznej, jak m.in. malarstwo, rzeźba czy projekty powstałe na wydziale Architektury i Wzornictwa.Galerie Sztuki - Trójmiasto


Akademia Sztuk Pięknych znakomitych artystów kształci od lat. Od dawna istniała też potrzeba, aby ułatwić odbiorcom i potencjalnym nabywcom kontakt z wytworami pracy studentów oraz absolwentów gdańskiej uczelni. Sklep wydawał się najlepszym rozwiązaniem.

- Decyzję o ruszeniu ze sklepem podjął Prorektor ds. Współpracy i Promocji, dr Adam Świerżewski - informuje Biuro Promocji ASP. - Pomysł na otworzenie sklepu pojawił się już dawno, ale temat ten zaczął powracać częściej w ostatnim czasie - również w związku z potrzebą dostosowania się do nowej, pandemicznej rzeczywistości.

Sprzedaż prac wyłącznie studentów i absolwentów ASPOferta będzie bogata, bo znajdą się w niej prace z każdej kategorii artystycznej. Będą to jednak dzieła wyłącznie studentów oraz absolwentów ASP, a sprzedaż będzie odbywała się na zasadzie komisu - autorzy otrzymają pieniądze (pomniejszone o koszty i prowizję) dopiero po tym, jak ich dzieło zostanie sprzedane.

- W sklepie będzie można kupić oryginalne gadżety promujące uczelnię, zaprojektowane przez grafików oraz świetnie wydane publikacje ASP - informuje Biuro Prasowe ASP. - Zależy nam też bardzo na promowaniu twórczości naszych zdolnych i początkujących adeptów sztuki i projektowania, dlatego będziemy oferować prace naszych studentek i studentów oraz absolwentek i absolwentów, które sprzedawać będziemy na zasadzie komisu. Nie przewidujemy sprzedaży dzieł artystek i artystów niezwiązanych z naszą uczelnią. Przyjmujemy dzieła z każdej kategorii artystycznej, więc może być to malarstwo, rzeźba czy projekty powstałe na wydziale Architektury i Wzornictwa.
Uczelnia prowadzi otwarty nabór prac, z zastrzeżeniem prawa wyboru tych, które pojawią się w sprzedaży. Wyboru dokona powołany do tego zespół.

Możliwości zobaczenia prac na żywo w tej chwili nie ma - wszystkie działania koncentrują się na budowaniu sklepu online. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości to się zmieni. Istnieją bowiem plany, aby sklep funkcjonował stacjonarnie.

Aranżacja wnętrz - Gdańsk, Gdynia, Sopot


Ceny ustalą artyściCenę sprzedaży prac będą określali ich autorzy. Sklep będzie pobierał prowizję, która ma pokryć jedynie koszty jego prowadzenia.

Sprzedaż będzie odbywała się wysyłkowo. Będzie jednak możliwy odbiór zakupu na miejscu (Wielka Zbrojownia).

Szczegóły na temat zasad funkcjonowania sklepu znajdują się na stronie internetowej Zbrojowni Sztuki.

Zobacz także: Muzea i galerie sztuki otwarte dla publiczności
Czy odwiedziłe(a)ś kiedyś galerię sztuki?
50%

tak, wielokrotnie

34%

tak, sporadycznie

8%

nie, ale chętnie to nadrobię

8%

nie i nie czuję takiej potrzeby

zakończona

łącznie głosów: 1008

Opinie wybrane


wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.