Andrea Bocelli zaśpiewa w Ergo Arenie

17 czerwca 2021, 6:30
JJ

Andrea Bocelli, słynny włoski śpiewak operowy wystąpi w Ergo Arenie. Koncert wybitnego tenora odbędzie się 26 listopada 2022 roku. Będzie to trzeci występ tego artysty w hali na granicy Gdańska i Sopotu. Bilety są już w sprzedaży.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Najbliższe 30 dni - koncerty muzyki poważnej17 wydanych albumów i ponad 90 milionów sprzedanych płyt ma na swoim koncie Andrea Bocelli. Ostatni album zatytułowany "Believe" ukazał się w zeszłym roku i zawiera kilkanaście wzruszających utworów, które miały dodawać ludziom otuchy w pandemicznym okresie. Są to m.in. duety z laureatkami nagrody Grammy, m.in. z Alison Krauss, najczęściej nagradzaną piosenkarką w historii Grammy, jedna, nieznana wcześniej, kompozycja Ennio Morricone, utwory wykorzystane w filmie "Fatima" oraz dwie piosenki napisane przez samego tenora.

Z pewnością usłyszymy je podczas koncertu w Ergo Arenie, gdyż będzie on częścią światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album artysty. Artyście na scenie towarzyszyć będzie orkiestra, chór oraz wyjątkowi goście. Podczas ostatnich koncertów byli to m.in.: światowej sławy dyrygent Marcello Rota, sopranistka Maria Aleida, śpiewaczka operowa Ilaria Della Bidia czy syn artysty Matteo Bocelli.

W parku Oruńskim zobaczymy "Rigoletto"Andrea Bocelli jest wybitnym muzykiem, solistą z ponad 25-letnim doświadczeniem. Na największe sceny muzyczne tego świata wspiął się przebojem "Con te Partiro", potem utwór wykonał także w niezapomnianym duecie z Sarah Brightman pod angielskim tytułem "Time To Say Goodbye". Od tamtego czasu artysta wydał 17 albumów studyjnych, wśród których są zarówno krążki z muzyką operową, jak i popularną. Uświetnił swoimi występami takie wydarzenia jak: Igrzyska Olimpijskie i mistrzostwa świata w piłce nożnej. Śpiewał dla prezydentów, książąt, królów i królowych. Andrea Bocelli jest obecnie najpopularniejszym na świecie tenorem łączącym muzykę operową i rozrywkową. Jego duety z Edem Sheeranem. Jennifer Lopez, Duą Lipą, Celine Dion, Arianą Grande, Sarah Brightman czy synem Matteo biją rekordy popularności w internecie.

Przyszłoroczny koncert będzie już trzecim spotkaniem słynnego tenora z publicznością w Ergo Arenie. Pierwszy raz Andrea Bocelli zaśpiewał tutaj w styczniu 2016 roku, a na widowni oklaskiwało go blisko 10 tysięcy widzów. Ponownie do gdańsko-sopockiej hali śpiewak przyjechał trzy lata później. Ergo Arena ponownie wypełniła się po brzegi, a włoski artysta wykonał m.in. przepiękne "Ave Maria pietas", które zadedykował tragicznie zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska. Owacjom nie było końca.

Czytaj także: Jedna z najsłynniejszych oper znowu w Trójmieście. Po premierze "Madamy Butterfly"

Andrea Bocelli zaśpiewa w Ergo Arenie 26 listopada 2022 roku. Bilety na ten koncert są już w sprzedaży. Kosztują od 249 do 729 zł.
Na koncert Andrea Bocelli'ego:
20%

zapowiada się wyjątkowo, pójdę na pewno

29%

planuję pójść

2%

pójdę na pewno

7%

byłem/am już wcześniej, ale teraz też pójdę

8%

byłem/am już wcześniej i raczej się nie wybiorę

17%

nie byłem/am wcześniej i chętnie pójdę

17%

nie pójdę, to nie moja muzyka

zakończona

łącznie głosów: 472

JJ

Opinie wybrane


wszystkie opinie (59)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.