Bilety na "Notre Dame de Paris" w Teatrze Muzycznym już w sprzedaży

22 stycznia 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Łukasz Rudziński

Zobacz najsłynniejszy przebój "Notre Dame de Paris" - piosenkę "Belle" w wykonaniu m.in. Garou.


Choć do premiery pozostało niemal osiem miesięcy, już teraz można kupować bilety na kolejną superprodukcję Teatru Muzycznego w Gdyni - "Notre Dame de Paris" w reżyserii Gillesa Maheu. Bilety na musical zaczynają się od 85 zł (III miejsca) i 60 (III miejsca, bilet ulgowy), a kończą na 140 zł (I miejsca). Spektakl jeszcze w tym roku zostanie pokazany aż 37 razy. Premiera 9 września.To jeden z największych musicalowych przebojów, znany szerzej pod tytułem "Dzwonnik z Notre Dame". Powstał w oparciu o powieść Victora Hugo "Katedra Marii Panny w Paryżu". Światowa prapremiera tej pop-opery miała miejsce 16 września 1998 w Paryżu, gdzie w nowej wersji wystawiono ją w 2005 roku. Gdyńska premiera oparta jest w całości na paryskim oryginale (zrealizowana będzie dokładnie tak jak francuska produkcja) i korzysta z oryginalnego tytułu musicalu - "Notre Dame de Paris". Spektakl realizowany jest w porozumieniu z francuską agencją Enzo Products, jedynymi właścicielami praw do tego tytułu.

Przygotowują ją francuscy realizatorzy pod wodzą reżysera Gillesa Maheu. Autorzy oryginału będą współpracować z Teatrem Muzycznym przy każdym elemencie spektaklu, aby jak najlepiej oddać atmosferę XV-wiecznego Paryża. Historię garbatego Quasimodo, przepięknej Esmeraldy, bezdusznego Frollo i rycerskiego Phoebusa podziwiali już widzowie we Francji, Belgii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych czy Anglii. W oryginalnej wersji w rolę Quasimoda wcielił się Garou, którego wykonanie piosenki "Belle" razem z Danielem Lavoie i Patrickiem Fiorim zostało nominowane do tytułu Piosenka Wieku.

- Przed nami bardzo dużo grania, bo zgodnie z licencją musimy w ciągu pierwszego półtora roku zagrać "Notre Dame de Paris" aż 85 razy. W kolejnych latach zagramy spektakl odpowiednio 45 i 43 razy. Koszt tej produkcji jest porównywalnych do produkcji "Piotrusia Pana" i wyniesie około 1 mln zł. Ponieważ mamy wiele tytułów do wygrania, w kolejnych latach nieco uspokoimy liczbę produkcji na Dużej Scenie i przygotowywać będziemy tylko tytuł na otwarcie sezonu. W 2017 roku będzie to "Wiedźmin" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, w 2018 "Krakowiacy i górale" wyreżyserowane przez Michała Zadarę, zaś w 2019 roku Dużą Scenę planuję powierzyć Magdalenie Miklasz, która z sukcesem przygotowała musical "Avenue Q" - mówi Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.
Jesienią czeka nas prawdziwy maraton z "Notre Dame de Paris". Spektakl od września do grudnia zagrany będzie aż 37 razy. Po premierze - 9 września - kolejne pokazy zaplanowano na 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 27, 28, 29, 30 września, 1, 26, 27, 28, 29 i 30 października, 2, 3, 4, 5 i 6 listopada oraz 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17 i 18 grudnia. W każdą sobotę przedstawienie grane będzie dwukrotnie.

Na przedstawienie obowiązują najwyższe w historii Muzycznego ceny biletów. Po raz pierwszy też bilety ulgowe obowiązują tylko na III miejsca (cena 60 zł). Bilety na III miejsca bez zniżki to koszt 85 zł. Ceny biletów na II i I miejsca kosztują odpowiednio 100 i 140 zł.

Do 15 lutego można zgłaszać się mailowo (casting@muzyczny.org) na casting do musicalu "Notre Dame de Paris".

Poszukiwani są wokaliści, aktorzy-wokaliści, profesjonalni tancerze i tancerki, wykształceni w stylach tańca współczesnego i nowoczesnego, profesjonalni tancerze akrobatyczni, doskonali w technikach akrobatycznych: tumbling, black flips, black somersaults i profesjonalni tancerze breakdance, doskonali w technice head spin i power moves combo (Windmill, Thomas and Air tracks).

Zgłoszenie wokalistów i aktorów-wokalistów musi zawierać:
• Nagranie MP3 z piosenką do wybranej roli
• CV w języku polskim i angielskim
• zdjęcie portretowe (twarz)
• zdjęcie sylwetki

Zgłoszenie tancerzy i akrobatów musi zawierać:
• CV w języku polskim i angielskim
• zdjęcie portretowe (twarz)
• zdjęcie sylwetki

Więcej informacji na stronie Teatru Muzycznego.
Czy wybierzesz się na musical "Notre Dame de Paris"?
55%

oczywiście, już nie mogę się doczekać

24%

raczej tak, choć z zakupem biletów wstrzymam się do jesieni

16%

raczej nie, bo ceny biletów są zbyt wysokie

5%

nie, nie jestem zainteresowany(a) tym musicalem

zakończona

łącznie głosów: 316