Blogerzy do biblioteki

9 marca 2011 (artykuł sprzed 10 lat)
Marzena Klimowicz-Sikorska

W Dzień Kobiet w filii Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego zainicjowano miesiąc BiblioCampu, czyli spotkań z trójmiejskimi blogerami.


Trójmiejscy blogerzy i blogerki różnej maści przez cały marzec będą spotykać się w filii biblioteki wojewódzkiej w Gdańsku i dzielić z ciekawskimi swoim doświadczeniem w pisaniu blogów. Na pierwszy ogień poszły szafiarki.W Dzień Kobiet w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku przy ul. Mariackiej 42 zainicjowano miesiąc BiblioCampu.

- BiblioCamp to nasza, biblioteczna inicjatywa. Planujemy przez cały miesiąc spotykać się z internautami, aby dzielili się swoim doświadczeniem przy prowadzeniu blogów - mówi Alicja Lipińska, pracownik filii biblioteki przy Mariackiej. - Do projektu szukaliśmy określonych blogów, przede wszystkim takich, które zawierały pierwiastek literacki. Nie chodziło nam bowiem tylko o suchą wymianę informacji, ale o poetycko-literacki sposób jej przekazania.

Dlatego też miesiąc BiblioCampu otworzyły szafiarki.

- Szafiarki prezentują na swoich blogach modę, dzielą się swoimi stylizacjami, spostrzeżeniami, pomysłami - mówi Agnieszka Rutkowska, szafiarka z Trójmiasta. - Na co dzień jestem terapeutką i pracuję z dziećmi z autyzmem, moją pasją jest jednak moda. Stąd też wziął się pomysł na bloga, którego prowadzę od października zeszłego roku.

Skąd w ogóle u bibliotekarzy wziął się pomysł na spotkania blogerów?

- Internet jest kopalnią wiedzy. Na blogach ludzie dzielą się doświadczeniem, pomysłami, ciekawymi projektami i przede wszystkim pasją. To bardzo inspirujące i ciekawe - mówi Alicja Lipińska. - Jednym z naszych gości będzie np. ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej.

W ramach cyklu odbędzie się jeszcze pięć spotkań z trójmiejskimi blogerami: poetą Jakobe Mansztajnem (15 marca), specjalistką od marketingu Natalią Hatalską (22 marca), fotografem Szymonem Sucharem (24 marca), pisarką Sylwią Kubryńską (29 marca) i kulturoznawcą Markiem Adamcem (31 marca). Wszystkie odbędą się o godz. 18. w filii biblioteki wojewódzkiej przy ul. Mariackiej 42 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Wstęp jest wolny. Do 8 kwietnia potrwa również wystawa zdjęć trójmiejskich szafiarek, które zaprezentowały swoje modowe stylizacje w przestrzeni Gdańska. Więcej informacji na stronie: www.bibliocamp.blogspot.com.
Prowadzisz bloga?
23%

tak, jeden

8%

tak, nawet kilka

5%

nie, ale przymierzam się do tego

6%

nie, bo nie wiem jak

19%

nie, ale czytam blogi innych osób

39%

nie, nie interesują mnie blogi

zakończona

łącznie głosów: 120