Co reklamują znane osoby w Trójmieście?

18 października 2020, 10:00
Mateusz Groen

Grzegorz Skawiński, Joanna Krupa i Katarzyna Figura. Co łączy te osoby, prócz popularności i działalności rozrywkowo-artystycznej? Wszystkie użyczyły swojego wizerunku w ramach kampanii reklamowej wybranych marek z Trójmiasta. Poniżej zestawienie znanych postaci z show-biznesu, które były lub nadal są twarzami lokalnych biznesów.4
miejsce: Salony kosmetyczne
w rankingu Salony kosmetyczne
Akademia Magdaleny Wielgus
Gdańsk, Wajdeloty 6/3
9.3/10
+ Oceń


Przedsiębiorcy już dawno zauważyli, że współpraca ze sławnymi osobami często się opłaca, dlatego też regularnie widzimy, jak czołowi artyści, celebryci i influencerzy dołączają do kampanii reklamowych lub stają się ambasadorami marek czy usług.

Taka relacja zazwyczaj ogranicza się do wzięcia udziału w sesji zdjęciowej i imprezach promocyjnych oraz reklamowania wybranej firmy lub jej produktów w mediach, najczęściej społecznościowych. Bywa, że zleceniodawca użycza swój produkt, np. luksusowe auto, którym gwiazda w określonym, ustalonym w umowie przedziale czasowym porusza się po mieście i nie korzysta z innych konkurencyjnych samochodów.

Kto zatem zdecydował się na taką współpracę z trójmiejskimi markami?

Katarzyna Figura to znana z wielu polskich filmów oraz lokalnej sceny teatralnej aktorka. Od kiedy kilka lat temu przeniosła się z Warszawy nad morze, chętnie współpracuje z trójmiejskimi markami, najczęściej salonami urody oraz motoryzacyjnymi.

Promowała m.in. salon urody Studio Figura w Gdyni i hotel My Story w Sopocie. Była również ambasadorką projektu JaguArt, stworzonego we współpracy z British Automotive Gdańsk, a przedtem z marką samochodów Mini. Zaś w 2016 roku media rozpisywały się o jej gdyńskim apartamencie, będącym częścią inwestycji Baltiq Plaza.

Związany z Trójmiastem Nergal, czyli Adam Darski z zespołu Behemoth założył salon barberski Barberian we Wrzeszczu, którego stał się jednocześnie twarzą. Nie było to jedyne miejsce, pod którym "podpisywał" się artysta. Do niedawana swoim nazwiskiem promował również nieczynny już sopocki klub nocny - Libation.

Nergal otworzył Libację, swój klub w SopocieNergal otwiera klub w Sopocie (2015 rok):


Grzegorz Skawiński, znany szerszej publiczności jako lider zespołu Kombii, również ma na swoim koncie promowanie lokalnego salonu motoryzacyjnego. Zamieszkujący na co dzień Trójmiasto muzyk był ambasadorem dwóch marek - Alfy Romeo i Jeepa, dla firmy Auto Plus.

Grzegorz Skawiński został ambasadorem salonu samochodowegoRównież Mirosław Baka użyczył swojego wizerunku marce. Aktor znany m.in. z Teatru Wybrzeże w 2011 roku był ambasadorem Renault Zdunek. W ramach współpracy aktor otrzymał do jeżdżenia Renault Koleos.

Żeglarz Mateusz Kusznierewicz był do niedawna ogólnopolskim ambasadorem Range Rovera Velara, jednak od marca sportowiec został twarzą Porsche Centrum Sopot. Sportowiec w ramach współpracy jeździł Panamerą oraz Cayenne Coupe. Co ciekawe Mateusz Kusznierewicz jest obecnie twarzą inwestycji Sol Marina, czyli luksusowych apartamentów z prywatnymi miejscami do cumowania jachtów.
Nie tylko lokalni celebryci promowali trójmiejskie firmy. Znana z programu telewizyjnego "Top Model" Joanna Krupa, wspierała lokalny salon piękności Secret Avenue we Wrzeszczu. Jej twarz zdobiła szyld na budynku, w którym mieści się studio oraz zjawiła się na uroczystym otwarciu wyprawionym w położonej tuż obok restauracji Aioli.

Joanna Krupa gwiazdą otwarcia Secret Avenue w GdańskuZaś w 2011 roku Krupa została akcjonariuszem i dyrektorem kreatywnym gdańskiego producenta bielizny, firmy Esotiq&Henderson. Ta marka zresztą nie tylko skorzystała ze wsparcia top-modelki, ale również znanej polskiej projektantki mody Evy Minge, powierzając jej opracowanie jednej ze swoich kolekcji.

Esotiq rozpoczął współpracę z Evą MingeSłynny Nico Rosberg, czyli były kierowca F1, po zakończeniu kariery zaczął angażować się w rozwój nowych technologii i elektromobilność. Rajdowiec został więc twarzą ekologicznych jachtów z linii Sunreef Yachts Eco, produkowanych przez stocznię Sunreef Yachts z Gdańska. Z tej okazji odwiedził Trójmiasto we wrześniu tego roku (zobacz relację z wizyty).Kolejną znaną postacią reklamującą salon urody została niedawno piosenkarka Paulla. Paulina Ignasiak, bo tak naprawdę nazywa się artystka, zachęcała do korzystania z zabiegów modelujących ciało metodą Icoone Laser w Diamond Clinic w Gdańsku.
Czy udział znanych osób w reklamie to dobra decyzja?
9%

tak, to zawsze strzał w dziesiątkę, za znanym nazwiskiem idą jego fani

22%

tak, ale trzeba dobrze przemyśleć, z kim marka nawiązuje współpracę

3%

tak, choć dziś najbardziej opłaca się współpraca z influencerami

17%

raczej nie, niech marka sama pracuje na swój sukces

49%

nie, bo nie lubię takiego sposobu promocji i zniechęca mnie to do zakupu

zakończona

łącznie głosów: 361