Rozmowy o książce w sieci w Bibliotece Gdynia

3 października 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
Spotkania będą odbywały się w Bibliotece z Pasją. To miejsce, gdzie już wcześniej odbywały się rozmowy i spotkania z pisarzami i ludźmi kultury. Więcej zdjęć (3)

Spotkania będą odbywały się w Bibliotece z Pasją. To miejsce, gdzie już wcześniej odbywały się rozmowy i spotkania z pisarzami i ludźmi kultury.

mat. prasowe

Spotkania będą odbywały się w Bibliotece z Pasją. To miejsce, gdzie już wcześniej odbywały się rozmowy i spotkania z pisarzami i ludźmi kultury.

mat. prasowe

W październiku Bibliotekę z Pasją w Gdyni odwiedzą najbardziej znani blogerzy i youtuberzy w świecie literatury. W ramach spotkań pod nazwą "Książka - z salonów do Internetu" pojawią się pisarze, vlogerzy i twórcy internetowi, prężnie działający w sieci.Wśród zaproszonych gości są między innymi Sylwia Chutnik i Karolina Sulej, autorki kanału "Barłóg literacki" na YouTube, pisarka Małgorzat Halber czy Anita Boharewicz z Book Reviews. Spotkania rozpoczną się 5 października w Bibliotece z Pasją.

Podczas dyskusji będzie można dowiedzieć się, jak internetowi publicyści i twórcy, followersi i ich lajki przyczyniają się do aktywności czytelników w sieci i poza nią. Poruszymy tematy związane z literaturą, jej obecnością w Internecie i promocją czytelnictwa.

- Zależy nam, by aktywność związaną z literaturą i czytaniem przedstawić jako atrakcyjną oraz pokazać, jak nowe technologie zmieniły literacki świat - mówi Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia. - Chcemy włączyć do dyskusji i przy okazji zainteresować ofertą biblioteki szczególnie ludzi młodych oraz tych użytkowników Internetu, którzy na co dzień z niej nie korzystają bądź korzystają sporadycznie.

Barłóg w bibliotece5 października o godzinie 18 "Barłóg literacki" przeniesie się do Biblioteki z Pasją, gdzie wspólnie z Sylwią Chutnik i Karoliną Sulej, prowadzącymi kanał na YouTube, uczestnicy będą zastanawiać się, jakie są główne różnice pomiędzy prowadzeniem kanału literackiego na YouTube, a prowadzeniem dyskusji w pozostałych środkach masowego przekazu.

Szczegóły wydarzenia

Literatura okiem Czytu Czytu i BookReviewsNa następnym październikowym spotkaniu, 11 października, godz. 18 dyskusja o literaturze i nie tylko z vlogerką Anitą z Book Reviews i twórczynią podcastów Oceansoul z Czytu Czytu. Obie blogerki tworzą treści o charakterze polecającym, oceniającym, komentującym (szczególnie nowości literackie) oraz analizującym motywy literackie i zjawiska ze świata literatury.

Szczegóły wydarzenia

Książka w sieci19 października również o godzinie 18 odbędzie się dyskusja na temat "Książka w sieci", podczas której goście postarają się odpowiedzieć na pytania: dlaczego literaci prowadzą bloga, dlaczego ich obecność w social mediach jest tak istotna i jak zmniejsza to dystans pomiędzy nimi a czytelnikami.

W spotkaniu wezmą udział pisarze i autorzy komiksów aktywnie udzielający się w social mediach. Między innym autorka vloga Zwierz Popkulturalny, specjalistka ds. social mediów Justyna Łukasik-Russek czy pisarka Małgorzata Halber.

Spotkanie poprowadzi ekspertka w temacie promowania literatury: Zuzanna Gajewska z bloga promotorkaczytelnictwa.pl.

Szczegóły wydarzenia

Kolejne spotkania w następnych tygodniachTo tylko część z planowanych wydarzeń. W ramach cyklu odbędą się jeszcze między innymi warsztaty z videoblogowania, które poprowadzi znana trójmiejska blogerka i vlogerka książkowa Olga Kowalska (Wielki Buk - blog literacki).

- Do udziału w wydarzeniach zapraszamy wszystkich miłośników literatury, którzy chcieliby podzielić się ze swoimi doświadczeniami czytelniczymi w Internecie, skonfrontować je z innymi uczestnikami i naszymi gośćmi - zachęcają organizatorzy.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Biblioteka Gdynia oraz na profilu Biblioteki Gdynia na Facebooku.

Projekt "Książka - z salonów do Internetu" jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (2) 1 zablokowana

  • to już biblioteka musi uciekać się do sponsorowanych artykułów? nie wiedza jak kasę publiczną wydać?

    • 5 1

  • Biblioteka sama się obroni. Moim zdaniem wymagało by wszystkie książki z bibliotek przenieść do internetu, po 1. Każdy miałby nieograniczony dostęp do danej pozycji, 2. Książki można by było trzymać w specjalnym

    Biblioteka sama się obroni. Moim zdaniem wymagało by wszystkie książki z bibliotek przenieść do internetu, po 1. Każdy miałby nieograniczony dostęp do danej pozycji, 2. Książki można by było trzymać w specjalnym pomieszczeniu w celu konserwacji i przechowania bo wszyscy wiemy, że czas robi swoje, a takie skarby trzeba trzymać dla przyszłych pokoleń

    • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.