Gdynia przyznała granty na kulturę

30 stycznia 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Łukasz Rudziński
Najnowszy artukuł na ten temat 7,5 mln zł od Gdańska na projekty kulturalne
Poświęcony architekturze Festiwal Open House Gdynia pozwala zajrzeć do przestrzeni użyteczności publicznej oraz prywatnych mieszkań, umożliwiając konfrontację wyobrażeń z rzeczywistością. Fundacja Pura otrzymała na tę imprezę 45 tys. zł. Więcej zdjęć (2)

Poświęcony architekturze Festiwal Open House Gdynia pozwala zajrzeć do przestrzeni użyteczności publicznej oraz prywatnych mieszkań, umożliwiając konfrontację wyobrażeń z rzeczywistością. Fundacja Pura otrzymała na tę imprezę 45 tys. zł.

fot. Paweł Mądry

Poświęcony architekturze Festiwal Open House Gdynia pozwala zajrzeć do przestrzeni użyteczności publicznej oraz prywatnych mieszkań, umożliwiając konfrontację wyobrażeń z rzeczywistością. Fundacja Pura otrzymała na tę imprezę 45 tys. zł.

fot. Paweł Mądry

Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na zadania z dziedziny kultury w Gdyni. Identyczną jak w poprzednim roku pulę 465 tys. zł podzielono na 17 inicjatyw organizowanym przez 14 organizacji pozarządowych, które liczyć mogą na wsparcie finansowe swoich projektów od 9 do 110 tys. zł.Najwięcej środków trafi do Stowarzyszenia Halo Kultura, które na innowacyjny i interdyscyplinarny program "Erupcja/Wynurzenie" otrzymało 110 tys. zł, przeszło dwukrotnie więcej niż dofinansowanie pozostałych projektów. 55 tys. zł trafiło do Fundacji Klinika Kultury, prowadzącej Teatr Gdynia Główna - 30 tys. zł z tej kwoty zasili "Urodziny w 5 aktach", a 25 tys. zł Akcję/Edukację 2019.

PEŁNA LISTA DOFINANSOWANYCH PROJEKTÓW

Kwotę 48 tys. zł Stowarzyszenie Hamulec Bezpieczeństwa rozdysponuje pomiędzy kolejną odsłonę Kina letniego w Orłowie na Scenie Letniej (25 tys. zł) oraz drugą edycję Dni Krytyki Filmowej w Gdyni (23 tys. zł).

Fundacji Pura przyznano 45 tys. zł na piątą odsłonę zaglądającego do na co dzień niedostępnych dla publiczności przestrzeni (miejsc użyteczności publicznej i prywatnych mieszkań) Festiwalu Open House Gdynia. Na wsparcie na poziomie 35 tys. zł liczyć może Fundacja Inicjatyw Twórczych Fordewind. Za te pieniądze zrealizowany zostanie projekt "Pokaż dokument!" - cykl warsztatów i pokazów filmów dokumentalnych dla młodzieży.

Sopot podzielił pieniądze na kulturę


Kino Letnie w Orłowie, organizowane na Scenie Letniej w Orłowie przez Stworzyszenie Hamulec Bezpieczeństwa, otrzymało grant w wysokości 25 tys. zł. Więcej zdjęć (2)

Kino Letnie w Orłowie, organizowane na Scenie Letniej w Orłowie przez Stworzyszenie Hamulec Bezpieczeństwa, otrzymało grant w wysokości 25 tys. zł.

mat. prasowe

Kino Letnie w Orłowie, organizowane na Scenie Letniej w Orłowie przez Stworzyszenie Hamulec Bezpieczeństwa, otrzymało grant w wysokości 25 tys. zł.

mat. prasowe

Ze wsparciem 30 tys. zł zorganizowany zostanie przez Fundacja 4 Sztuki cykl ośmiu koncertów muzyki improwizowanej pod zbiorczą nazwą "Wolność, kosmos, improwizacja 2019". Także 30 tys. zł trafi do Fundacji Vademecum na trzecią odsłonę spotkań "Wszystko jest filozofią". Z kolei 24 tys. zł zasilą dwa wydarzenia Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni. 14 tys. zł z tej kwoty przeznaczono na 12. Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy, zaś 10 tys. zł pomoże zorganizować spotkania z cenionymi artystami pod szyldem "Mistrzowie kina w Gdyńskim Centrum Filmowym".

Koncerty w Gdyni


Podczas przyznawania grantów nie pominięto od lat aktywnie działającego Towarzystwa Miłośników Gdyni, któremu na projekt "Akademia Głosów Tradycji. Muzyczne dziedzictwo gdynian" przyznano 20 tys. zł. Taka sama kwota zasili projekt "FreeDOM - ku aktywności osób zagrożonych bezdomnością" organizowany przez "Feeria" Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne. Prawie 19,5 tys. zł przeznaczono z kolei na III Dni Muzyki Wokalnej w Gdyni (projekt organizowany przez Fundację Polihymnia.

Dodajmy, że pula środków przyznawanych przez Gdynię (465 tys. zł) na realizacje zadań w dziedzinie kultury dla organizacji pozarządowych jest dwukrotnie mniejsza niż środki rozdysponowane w tym celu w Sopocie (960 tys. zł) i ponad pięciokrotnie mniejsza niż suma pieniędzy, którą otrzymają organizacje pozarządowe w Gdańsku (2,5 mln zł).

Opinie (40) 1 zablokowana

 • (3)

  465 tysięcy na 17 inicjatyw... Pewnie w ramach oszczędności, bo Opener musi dostać miliony.

  • 36 4

  • Detektywi (1)

   A na scenie letniej zobaczysz Princa ?
   Duża impreza o dużym zasięgu większa dotacja, proste... to że Ty nie korzystasz nie znaczy że kilaset tysięcy osób nie jest zadowolona z organizacji Openera :-)

   • 8 6

   • Z Princem to akurat może być problem w tym roku...

    • 15 0

  • Przecież Gdynia jest ponoć tak dobrze zarządzana, powinny znaleźć się zarówno sensowne środki na konkurs grantowy, jak i na takie wydarzenia jak Open'er.

   • 4 0

 • (2)

  A kiedy granty na odbetonowanie i odkorkowanie Gdyni?

  • 16 3

  • (1)

   Ale co Ty chcesz lepianke z stolca zamist domow z betonu ? Tak sie nie podoba, ale sam drewnianych scian w domu nie ma.

   • 0 3

   • O ścianę to uderz głową

    Pojedź na Wiczlino/ Chwarzno to będziesz wiedział o co chodzi - o dobudowywanie apartamentowców i brak modyfikacji infrastruktury dla takiego nagromadzenia ludzi w jednym obszarze. Hossa zabudowuje kolejne pola i łąki, a

    Pojedź na Wiczlino/ Chwarzno to będziesz wiedział o co chodzi - o dobudowywanie apartamentowców i brak modyfikacji infrastruktury dla takiego nagromadzenia ludzi w jednym obszarze. Hossa zabudowuje kolejne pola i łąki, a szklankę mąki możesz pożyczyć przez balkon od sąsiada z bloku na przeciwko (dodam, że przy sprzedaży mieszkań zapewniali, że obok nic już nie będzie budowane - i tak w kółko).

    • 5 0

 • ruina. szczurek daje dwa razy mniej niż Sopot i piec razy mniej niż Gdańsk. (4)

  gdynia to dziura ale ważne że jest 5 milionów na pomniki i 7 milionów na openera.

  • 28 2

  • Znowu brak złamanego grosza na orkiestrę (2)

   Brawo Szczurek, brawo Grzechnik i brawo Wagner. Ile jeszcze będziecie pchać kasę do kieszeni znajomych?

   • 6 0

   • bo wnioski o granty to trzeba umieć pisać (1)

    Tak długo, jak nie będziecie potrafili napisać porządnego wniosku tak długo pieniędzy nie będziecie dostawać. Proste.

    • 1 1

    • Trzeba umieć pisać wnioski, czy mieć znajomości? W jednym roku ten sam wniosek miał 50 punktów, w drugim 70. To chyba jednak problem leży gdzie indziej.

     • 4 1

  • i o redbulu dla januszy

   nie zapomnij

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.