Gwiazdy Teatru Wybrzeże za wyższą cenę. Nieznaczne podwyżki cen biletów

21 stycznia 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Łukasz Rudziński

Choć ceny biletów w trójmiejskich teatrach od paru sezonów są ustabilizowane, od stycznia zaskoczeni mogą być widzowie trzech popularnych tytułów Teatru Wybrzeże. Za wizytę na spektaklach "Seks dla opornych", "Raj dla opornych" oraz "Kto się boi Virginii Woolf?" trzeba zapłacić 60 zł (za bilet normalny) i 50 zł (za bilet ulgowy).Przypomnijmy, że w Teatrze Wybrzeże obowiązują różne ceny biletów w zależności od sceny, na której są wystawiane, dnia tygodnia i konkretnego tytułu. Za bilety na przedstawienia prezentowane na Dużej Scenie, Malarni oraz Czarnej Sali od piątku do niedzieli zapłacimy 40 zł za bilet normalny i 30 zł za bilet ulgowy, zaś w pozostałe dni tygodnia to wydatek rzędu 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Z kolei spektakle na Scenie Kameralnej w Sopocie są nieznacznie droższe - tam bilet normalny kosztuje 45 zł, zaś ulgowy 30 zł, niezależnie od dnia tygodnia.

Niemniej, część tytułów Wybrzeża, na wzór spektakli w Teatrze Muzycznym w Gdyni, doczekała się własnych cen biletów. Najdroższym z nich był monodram "Danuta W." w wykonaniu Krystyny Jandy, który kosztował 90 zł (bilety normalne) i 70 zł (bilety ulgowe). Spektakl ten od półtora roku grany jest jednak tylko w Teatrze Polonia w Warszawie, który jest jego koproducentem. Własnych cen biletów doczekały się także spektakle "Ciąg" w reżyserii Eweliny Marciniak i "Maria Stuart" w reż. Adama Nalepy, za które zapłacimy 50 zł (bilety normalne) i 40 zł (ulgowe) oraz spektakle familijne "Podróże Guliwera" w reż. Michała Derlatki i "Arabela" w reż. Pawła Aignera - te z kolei kosztują najmniej, bo 30 zł za bilet normalny i 20 zł za ulgowy niezależnie od sceny i dnia tygodnia.

Teraz pojawił się nowy pułap cenowy dla trzech innych tytułów: "Seksu dla opornych" w reż. Krystyny Jandy, "Raju dla opornych" w reż. Krystyny Jandy oraz "Kto się boi Virginii Woolf?" w reż. Grzegorza Wiśniewskiego. Obejrzenie każdego z tych spektakli to koszt 60 zł (bilet normalny) i 50 zł (bilet ulgowy). W każdym z nich grają Dorota Kolak z Mirosławem Baką, w "Raju dla opornych" razem z Małgorzatą Brajner, zaś w "Kto się boi..." wspólnie z Katarzyną Dałek i Piotrem Biedroniem.

- Sądzimy, że ceny na poziomie 50-60 zł na tytuły, które są w naszym teatrze niebywale popularne, z gwiazdorską obsadą, to nie są ceny specjalnie wygórowane. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że koszt wizyty w teatrze na poziomie 100-120 zł na dwie osoby to dużo, dlatego większość naszych produkcji zobaczyć można nieco taniej. Pojawiają się też u nas specjalne promocje cenowe, na przykład Teatralny Czwartek - mówi Adam Orzechowski, dyrektor Teatru Wybrzeże.
Wspomniany Teatralny Czwartek jest ulubioną promocją widzów Teatru Wybrzeże. Obowiązuje podczas większości produkcji pokazywanych w czwartek. Wizyta na spektaklu Wybrzeża objętym promocją to koszt 20 zł niezależnie od sceny.

Wzrosły także ceny biletów na koprodukcję Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże - "Wesołe kumoszki z Windsoru" w reżyserii Pawła Aignera. Za miejsca stojące zapłacimy 20 zł, zaś za miejsca na galeriach 50 zł (bilety normalne) i 40 zł (ulgowe). Na galeriach, gdzie widoczność jest ograniczona bilety na spektakl kosztują 40 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe).
Co myślisz o cenach biletów do Teatru Wybrzeże?
22%

według mnie są dość niskie na tle innych trójmiejskich scen

31%

są adekwatne do poziomu spektakli

47%

sądzę, że są zbyt wysokie

zakończona

łącznie głosów: 369