Gwiazdy warszawskich scen w Trójmieście!

20 października 2011 (artykuł sprzed 9 lat)

Może trudno w to uwierzyć, ale w Warszawie jest więcej teatrów niż sal kinowych, nawet licząc że w każdym multipleksie jest ich kilka. Teatromani z Trójmiasta tak dobrze na co dzień nie mają, ale raz na jakiś czas...Ale wybór teatrów to nie jedyna przewaga stolicy nad innymi polskimi miastami. To właśnie tam grają najbardziej znani aktorzy, skuszeni warszawskimi gażami i rynkiem, który pozwala im pracować także poza macierzystymi scenami. Nawet w Krakowie, który dorównuje stolicy jakością scen i zespołów teatralnych, nie ma tak dużej grupy gwiazd szklanego ekranu, które wieczorami występowałyby na teatralnych deskach.

Na szczęście mieszkańcy Trójmiasta nie muszą jeździć do Warszawy, by na własne oczy zobaczyć najbardziej znanych polskich aktorów w teatralnych inscenizacjach. Tej zimy w Teatrze Muzycznym w Gdyni trzykrotnie wystąpią artyści warszawskich scen w lekkim repertuarze, który pozwoli każdemu spędzić miły wieczór w teatrze. Jak co roku do Trójmiasta zaprosiła ich Agencja Artystyczna "Bogart".

Na początek, w poniedziałek 14 listopada, zaprezentują się Paweł Małaszyński i Ewa Kasprzyk w spektaklu Teatru Kwadrat pt. "Berek, czyli upiór w moherze". To zabawna historia zbudowana na kontraście i wzajemnej animozji między dwojgiem sąsiadów. On - młody, pracownik reklamy, miłośnik literatury science-fiction no i... męskich ciał. Ona - emerytowana bufetowa, która wie, że życie już za nią, nie jest szczęśliwa, a jedyną radością jej życia jest szpiegowanie i wymyślanie złośliwości wobec swojego sąsiada. Ich wzajemna walka przybierze różne oblicza, także takie zupełnie niespodziewane.

Dwa tygodnie później, 28 listopada, spektakl "Prezent urodzinowy" grany na co dzień na deskach Teatru Komedia. Tu na scenie zobaczymy jeszcze więcej znanych twarzy: Marię Pakulnis, Magdalenę Wójcik, Jerzego Bończaka, Tadeusza Chudeckiego i Marcina Trońskiego.

Ten spektakl to klasyczna komedia omyłek, która zaczyna się w dniu urodzin. Przyjaciel głównego bohatera, chce mu pomóc pozbierać się po rozstaniu z żoną, i umawia go w hotelu z bardzo atrakcyjną młodą damą. Problem w tym, że w pokoju hotelowym są dodatkowe drzwi, a za nimi... No właśnie: ktoś lub coś, co sprawi, że ten wieczór i noc przybiorą zupełnie nieplanowany obrót. Dla bohatera to kłopot, dla widza doskonałą okazja do pękania ze śmiechu.

Na zakończenie cyklu Warszawa w Trójmieście, 27 lutego 2012 roku, w Gdyni pokazany zostanie spektakl Teatru Komedia pt. "Dziewczyny z kalendarza" z udziałem m.in. Bożeny Dykiel, Grażyny Wolszczak, Marii Pakulnis, Barbary Bursztynowicz, Marty Klubowicz, Izabeli Olejnik, Karoliny Nowakowskiej i Bartosza Obuchowicza. To sceniczna adaptacja niezwykle popularnego filmu brytyjskiego pod tym samym tytułem. Opowiada on historię grona pań w średnim wieku, mieszkanek niewielkiego miasteczka w Yorkshire, które dzielą swój czas między spotkania, pielęgnowanie ogródka. Raz do roku wydają kalendarz, z którego dochód przeznaczają na cele charytatywne. Pewnego razu muszą zebrać wyjątkowo dużą kwotę. By ją uzyskać, decydują się pozować w kalendarzu... nago. Nietrudno się domyślić, jaki będzie efekt takiej publikacji w konserwatywnym, wiejskim środowisku.

Więcej szczegółów na temat warszawskich spektakli prezentowanych w Trójmieście można znaleźć na stronach Agencji Bogart oraz Teatru Muzycznego w Gdyni.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł