Teatr Muzyczny sprzedaje bilety na spektakle za rok

13 czerwca 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Łukasz Rudziński
"Notre Dame de Paris" można oglądać w gdyńskim Teatrze Muzycznym tylko do 3 listopada 2019 roku. Więcej zdjęć (2)

"Notre Dame de Paris" można oglądać w gdyńskim Teatrze Muzycznym tylko do 3 listopada 2019 roku.

fot. Piotr Manasterski / Teatr Muzyczny

"Notre Dame de Paris" można oglądać w gdyńskim Teatrze Muzycznym tylko do 3 listopada 2019 roku.

fot. Piotr Manasterski / Teatr Muzyczny

Teatr Muzyczny w Gdyni opublikował repertuar na drugą cześć sezonu 2019/2020, czyli pierwszą połowę przyszłego roku. To jedyna obok Teatru Wielkiego - Opery Narodowej placówka w Polsce, która już teraz może pochwalić się repertuarem na cały przyszły sezon. W tym czasie czeka nas premiera "Księgi Dżungli". Co ważne, tym razem obejdzie się bez podwyżek cen biletów.



Teatr Muzyczny w Gdyni jest ewenementem w sali kraju. Podobnie jak większość teatrów musicalowych przygotowuje repertuar z dużym wyprzedzeniem, ale jest jedyną tego typu sceną, której teatralny afisz od kilku lat sięga co najmniej pół roku do przodu. Kilka dni temu opublikowano repertuar na drugą część sezonu. Pierwsza cześć sezonu 2019/2020, czyli spektakle grane od września do stycznia, w sprzedaży są od lutego.

Program Teatru Muzycznego w Gdyni do czerwca 2020 roku


Co znajdziemy w repertuarze od lutego do czerwca 2020 roku? Przede wszystkim tytuły, które widzom Teatru Muzycznego są już znane. Na Dużej Scenie zagrane zostaną "Wiedźmin", "Gorączka sobotniej nocy", "Cud albo Krakowiaki i Górale" czy planowana na otwarcie sezonu premiera musicalu "Hairspray" w reżyserii Bernarda Szyca. Nie zabraknie również nieco starszych tytułów, jak "Skrzypek na dachu", "Lalka", "Ghost" czy "Piotruś Pan". Nie będzie za to "Notre Dame de Paris", które schodzi z afisza Teatru Muzycznego w listopadzie.

- Spektakli mamy w repertuarze tyle, że musimy skupić się na bieżących produkcjach, o które wciąż pytają nasi widzowie. Kończy się nam licencja na "Notre Dame de Paris", żeby móc dalej grać ten tytuł, musielibyśmy zadeklarować zagranie go 100 razy w ciągu dwóch sezonów, a przecież na Dużej Scenie mamy co grać i nie chcemy, by cierpiał na tym bieżący repertuar, dlatego ze smutkiem żegnamy się z tą produkcją - mówi Aleksandra Borowiak z Teatru Muzycznego w Gdyni.
Jedyną premierą zaplanowaną na pierwsze półrocze 2020 roku (nie licząc oczywiście Koncertu Sylwestrowego, granego w styczniu na bis), jest "Księga Dżungli", którą na Nowej Scenie wystawi Jakub Szydłowski, absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Losy małego Mowgliego oraz jego przygód, w których obecna będzie czarna pantera Bagheera, miś Baluś, wąż Kaa, szakal Tabaka czy tygrys Shere Khan będą propozycją dla dzieci w wieku od lat 5. Ponadto w repertuarze tej sceny pozostają farsy "Okno na parlament" i "Szalone nożyczki", musical "Avenue Q" oraz przedstawienia dla dzieci "Pchła Szachrajka" i "Brzechwa dla dzieci".

Jeśli chodzi o Scenę Kameralną, nie będzie nowości. Na afiszu od lutego 2020 roku znajdą się "The Big Bang", "Sceny miłosne dla dorosłych" i "Tuwim dla dorosłych". Z pewnością wzorem ostatnich lat repertuar ten wzbogacą spektakle i koncerty dyplomowe studentów Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Ostatnią jak dotąd premierę na Scenie Kameralnej Muzycznego - "The Big Bang" będzie można obejrzeć m.in. w lutym i maju 2020 roku. Więcej zdjęć (2)

Ostatnią jak dotąd premierę na Scenie Kameralnej Muzycznego - "The Big Bang" będzie można obejrzeć m.in. w lutym i maju 2020 roku.

fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl

Ostatnią jak dotąd premierę na Scenie Kameralnej Muzycznego - "The Big Bang" będzie można obejrzeć m.in. w lutym i maju 2020 roku.

fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl

- Plany artystyczne teatru, przynajmniej w przypadku dużych produkcji, są dokładnie określone i niespodzianek w aktualnym repertuarze nie przewidujemy. Oczywiście spodziewać się można propozycji studenckich na mniejszych scenach. Nie wykluczamy też podobnego scenariusza, co z "The Big Bang", który tak nas zaciekawił, że zdecydowaliśmy się go zrealizować - mówi Bogdan Gasik, zastępca dyrektora Teatru Muzycznego w Gdyni.
Dobrą wiadomością są także niezmienione ceny biletów w stosunku do obecnych.

- Ceny biletów zależne są od możliwości rynku i popytu. Trzeba też jasno powiedzieć, że na przykład koszty produkcji scenografii bardzo mocno rosną. Nasze analizy nie wykazały jednak, by zmiana obecnych cen biletów była zasadna. W nieco dalszej perspektywie przymierzamy się do wprowadzenia tzw. cen dynamicznych, w pełni odpowiadających zainteresowaniu widzów. Podobny mechanizm funkcjonuje przy zakupach biletów lotniczych - ceny destynacji rosną wraz ze wzrostem zainteresowania. Oprogramowanie do tego typu projektu jest jednak kosztowne i perspektywa, o której mówię to kwestia kilku najbliższych lat. Wcześniej nie wykluczamy korekty cennika, odpowiadając na aktualne potrzeby teatru - dodaje Bogdan Gasik.

Odwołany spektakl - co wtedy?


Obecnie najwięcej zapłacić trzeba za udział w jednym z dwóch Koncertów Sylwestrowych 31 grudnia - ok. 210-280 zł. Wstęp na premierę musicalu "Hairspray" kosztuje 200 zł (I miejsca), 170 zł (II miejsca) i 130 zł (III miejsca). Bilety na "Notre Dame de Paris" kosztują 140 zł (I miejsca), 110 zł (II miejsca) i 85 zł (III miejsca, normalne) oraz 60 zł (III miejsca, ulgowe). Na wszystkie szeregowe spektakle Dużej Sceny poza "Piotrusiem Panem" zapłacimy odpowiednio 120 (I miejsca), 100 (II miejsca) lub 80 zł (III miejsca) za bilety normalne oraz 100 (I miejsca), 80 zł (II miejsca) lub 60 zł (III miejsca) za bilety ulgowe. Za obejrzenie "Piotrusia Pana" w dalszym ciągu zapłacimy w weekend od 70 do 110 zł (bilety normalne) i 50-80 zł (bilety ulgowe), w dni powszednie nieznacznie mniej (odpowiednio 65-105 i 40-65).

O "The Big Bang" Teatru Muzycznego


Za wstęp na spektakle Nowej Sceny płacimy od 60 do 90 zł w weekend i od 50 do 80 zł poza nim, propozycje dla dzieci zamkną się w przedziale 30-60 zł za bilet. Z kolei na Scenie Kameralnej w weekend ceny kształtują się na poziomie 50-70 zł, a poza nim 45-60 zł za propozycje dla dorosłych i w przedziale 30-50 zł dla dzieci.

W planach na najbliższe lata znajdują się spektakle "Mistrz i Małgorzata" w reż. Janusza Józefowicza (premiera 5 września 2020 roku), "Something Rotten!" (koprodukcja z Teatrem Komedia w Warszawie, premiera wiosną 2021) i "Quo Vadis" w reż. Wojciecha Kościelniaka (premiera jesienią 2021 roku).

Spektakle