Muzyka Hansa Zimmera w Ergo Arenie

18 listopada 2019, 8:00
Ewa Palińska

Już w najbliższą środę 20 listopada w Ergo Arenie odbędzie się koncert z muzyką Hansa Zimmera. Tym razem kompozytor nie zjawi się w Trójmieście osobiście, ale sprawował nadzór nad realizacją projektu i brał udział w transformacji ścieżek dźwiękowych w bogate, koncertowe suity. Bilety na to wydarzenie są jeszcze w sprzedaży, można je też wygrać w naszym konkursie.Hans Zimmer to jeden z najbardziej utytułowanych twórców muzyki filmowej - ma na swoim koncie wszystkie ważniejsze nagrody, w tym Oscara, dwa Złote Globy i dwie statuetki Grammy. Wśród przeszło 100 ścieżek dźwiękowych, które stworzył dotychczas, znajdziemy muzykę do słynnych produkcji, takich jak np. "Król Lew", "Gladiator", "Interstellar", "Cienka Czerwona Linia", "Piraci z Karaibów" czy "Incepcja". W styczniu 2018 roku, Hans Zimmer po raz 11 został nominowany do Oscara za zapierającą dech w piersiach ścieżkę dźwiękową do filmu Christophera Nolana "Dunkierka".

W przeciwieństwie do słynnej trasy "Hans Zimmer Live", która skupiała się na prezentacji zespołu Zimmera oraz elektronicznych brzmieniach, "The World of Hans Zimmer - A Symphonic Celebration" zaprezentuje twórczość kompozytora wykonaną przez orkiestrę symfoniczną na żywo. Organizatorzy informują, że sam Zimmer spędził miesiące transformując swoje ścieżki dźwiękowe w bogate koncertowe suity. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. premierowe aranżacje dzieł z Króla Lwa czy Gladiatora.

Koncerty: muzyka filmowa Trójmieście


Koncert "The World of Hans Zimmer", który odbędzie się w środę 20 listopada w Ergo Arenie, będzie dla fanów muzyki filmowej nie lada gratką, ponieważ dobrze znane ścieżki dźwiękowe usłyszymy w nowych, symfonicznych aranżacjach. Hans Zimmer nie zjawi się osobiście i nie weźmie udziału w koncercie, jednak odgrywa rolę dyrektora muzycznego oraz kuratora całej trasy. Podczas całej trasy koncertowej występują natomiast jego przyjaciele i współpracownicy.

Wśród gwiazd, które pojawią się na scenie, znaleźli się m.in. australijska wokalistka i kompozytorka Lisa Gerrard (w 2001 roku otrzymała wraz z Zimmerem Złoty Glob za muzykę do filmu "Gladiator", fani muzyki znają ją zwłaszcza z formacji Dead Can Dance), mołdawska śpiewaczka i solistka operowa Valentina Naforniță, piosenkarka i kompozytorka serbskiego pochodzenia Asja Kadrić oraz instrumentaliści: Pedro Eustache, Rusanda Panfili, Marie Spaemann, Lucy Landymore, Eliane Correa, Aleksandra Šuklar, Juan Herrero, Luis Ribeiro oraz Amir John Haddad.

Na scenie wystąpią też słynni soliści z fabryki talentów Hansa Zimmera, którzy wcześniej wzięli udział w jego trasie Live. Usłyszymy m.in. Pedro Eustache - flecistę wykonującego utwory ze ścieżki dźwiękowej do "Piratów z Karaibów". A wszystko to przy akompaniamencie wielkiej orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Gavina Greenawaya - dyrygenta ścieżek dźwiękowych Hansa Zimmera, któremu Zimmer, co sam często podkreśla, ufa znacznie bardziej, niż sobie.