Narodowe Muzeum Morskie ogłasza konkurs na realizację wystawy stałej

15 listopada 2019
ŁR

Poszukiwany projektant, poszukiwana koncepcja: Narodowe Muzeum Morskie ogłasza konkurs na realizację wystawy stałej w siedzibie głównej na Ołowiance 9-13. Prace w konkursie można składać do 11 grudnia.Intuicyjne, ale czytelne ścieżki zwiedzania, przemyślana koncepcja scenograficzna, wykorzystująca zastosowanie multimediów, a do tego ekologiczne rozwiązania. Oczekujemy na projekt wystawy stałej, który nas zachwyci, opowie naszym zwiedzającym o ważnym etapie historycznym i zostanie z nimi we wspomnieniach na dłużej.


Narodowe Muzeum Morskie ogłasza jednoetapowy konkurs na projekt wystawy stałej w siedzibie głównej muzeum - Spichlerzach na Ołowiance. Tematem ekspozycji będzie polska gospodarka morska po 1945 roku. Koncepcja scenariusza wystawy ma obejmować zagadnienia związane z przemysłem stoczniowym, rozwojem portów oraz żeglugi, żeglarstwem, odbudową rybołówstwa oraz Marynarki Wojennej. Uzupełnieniem narracji wystawy ma być też opowieść o nadmorskich kurortach oraz ich turystach.

- Zależy nam na projektach, angażujących gości muzealnych, na zbudowaniu narracji wystawy w oparciu o eksponaty, ale też wykorzystujących ładunek emocjonalny - mówi Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych NMM. - Czekamy na aranżacje scenograficzne, obejmujące wszystkie płaszczyzny sali ekspozycyjnej, tzn. ściany, podłogę i sufit. Będziemy przywiązywali dużą wagę do odpowiednio dobranej kolorystyki wystawy, a także do wzbogacenia jej o efektowne modele i makiety. Chcemy, aby wystawa była możliwie przyjazna środowisku - to temat niezwykle aktualny, więc rolą instytucji kultury jest zwrócenie na niego uwagi.
Zapraszamy projektantów wystaw do wzięcia udziału w konkursie na projekt koncepcyjny i złożenia swoich prac.

Narodowe Muzeum Morskie: nowy oddział w Sali BHP


Szczegóły dostępne są pod adresem:

konkurs na projekt koncepcyjny wystawy

W konkursie przewidziane są nagrody finansowe nie tylko dla zwycięzcy, ale też dla tych, którzy zajmą II i III miejsce.

ŁR