Nauczą dzieci rozmawiać o sztuce. Rusza Dyskusyjny Klub Melomana

21 września 2020, 13:30
Ewa Palińska

Wydarzeń edukacyjnych dla dzieci na razie jak na lekarstwo, ale to nie oznacza, że najmłodsi zostali pozbawieni kontaktu ze sztuką. W dniach 23 września - 13 października odbędą się bowiem spotkania Dyskusyjnego Klubu Melomana, podczas których dzieci będą mogły poznać najsłynniejsze dzieła w historii muzyki oraz ich twórców, a także spotkać się z artystami, którzy na co dzień je wykonują. Zajęcia będą odbywały się online. Maksymalna liczba uczestników w każdym wirtualnym pokoju będzie wynosiła 30 osób. Udział jest darmowy, a zapisów można dokonywać przez stronę internetową Stowarzyszenia Amberton.Kontakt ze sztuką stymuluje rozwój dzieci, pobudza fantazję i uczy kreatywnego, abstrakcyjnego myślenia. Umiejętności te procentują w przyszłości, niezależnie od tego, jaką ścieżkę życiową wybiorą nasze pociechy. Warto zatem dbać o to, aby ten kontakt był systematyczny i intensywny, i już teraz zapisać dzieci na odbywające się online zajęcia Dyskusyjnego Klubu Melomana, które odbędą się w dn. 23 września - 13 października.

- Dyskusyjny Klub Melomana to kulturalne spotkania w przestrzeni cyfrowej z najsłynniejszymi dziełami w historii muzyki oraz ich twórcami, adresowane do uczniów szkół podstawowych - informuje Anna Bona, prezes organizującego warsztaty Stowarzyszenia Amberton. - Uczestnikom zaproponowane zostaną cztery interesujące tematy do wyboru: "Cztery Pory Roku" Antonia Vivaldiego, "Obrazki z Wystawy" Modesta Musorgskiego, "Muzyka z ekranu" oraz inspirowana astronomią "Kosmoteka".

"Nauczymy dzieci rozmawiać o sztuce"Szeroki wybór dostępnych terminów, prezentacje przygotowane i prowadzone przez ekspertów, angażujące treści merytoryczne i twórcza debata w panelu dyskusyjnym to tylko część atrakcji, jakie organizatorzy przygotowali dla młodych melomanów.

- Więcej póki co nie zdradzimy, żeby nie psuć niespodzianki uczestnikom warsztatów - mówi Anna Bona. - Dodam tylko, że naszym wielkim pragnieniem jest wykształcenie u dzieci ciekawości i chęci eksplorowania bogatych zasobów kultury. Chcemy pokazać im, gdzie i w jaki sposób szukać tego, co może je zainteresować, oraz zachęcić do otwartości w wyrażaniu opinii na temat sztuki, z którą obcują. Dzieci mają głos, a my chcemy, żeby zabierały go jak najczęściej i jak najchętniej.

Aktor Bogdan Smagacki zaprasza do udziału w Dyskusyjnym Klubie Melomana

Spotkania z twórcamiW ramach Dyskusyjnego Klubu Melomana przeprowadzone zostaną również inspirujące rozmowy z zaproszonymi gośćmi, wśród których znajdą się: Natalia Walewska - koncertmistrz Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Kamil Wicik - dziennikarz Radia Gdańsk, Bogdan Smagacki - aktor Teatru Miejskiego w Gdyni oraz Przemysław Rudź - muzyk i popularyzator astronomii, edukator Polskiej Agencji Kosmicznej. Spotkania poprowadzi Anna Bona - muzyk Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, animatorka kultury i twórczyni koncertów edukacyjnych dla dzieci.

Imprezy dla dzieci w TrójmieścieKażdy z czterech tematów webinariów zostanie zrealizowany w dwóch terminach oraz dwóch zakresach godzinowych. Ze względu na komfort odbiorców oraz na potrzeby moderacji dyskusji maksymalna liczba uczestników w każdym wirtualnym pokoju online będzie wynosiła 30 osób.

Szczegółowy opis programu wraz z datami organizacji webinariów oraz formularzami zapisu znajdują się na stronie internetowej wydarzenia dkm.amberton.pl. Udział w warsztatach jest darmowy.