Nowe ceny biletów w Teatrze Wybrzeże

4 października 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
Łukasz Rudziński
Spektakle Teatru Wybrzeże poszeregowano na trzy grupy po to, aby ułatwić widzom zakup biletów. Więcej zdjęć (2)

Spektakle Teatru Wybrzeże poszeregowano na trzy grupy po to, aby ułatwić widzom zakup biletów.

fot. Teatr Wybrzeże

Spektakle Teatru Wybrzeże poszeregowano na trzy grupy po to, aby ułatwić widzom zakup biletów.

fot. Teatr Wybrzeże

Bez podziału na dni tygodnia i daną scenę - tak prezentować się będą ceny na spektakle Teatru Wybrzeże od 6 listopada bieżącego roku. Nowy cennik dzieli spektakle Wybrzeża na trzy grupy cenowe. W zależności od spektaklu za bilet normalny zapłacimy 30, 40 lub 60 zł, natomiast za bilety ulgowe 25, 30 albo 50 zł.Kto regularnie chodzi do Teatru Wybrzeże, ten wie, jak skomplikowany był dotąd cennik na poszczególne spektakle. Kto nie wie, może w każdej chwili zajrzeć na ceny biletów na przedstawienia Wybrzeża w naszym kalendarzu imprez. Już wkrótce ma się to zmienić.

Zobacz jakie spektakle Teatru Wybrzeże znajdują się w repertuarze i ile kosztują na nie bilety.- Dzięki zmianom cennik Teatru Wybrzeże jest dla naszych widzów bardziej przejrzysty i praktyczny. W nowym cenniku zrezygnowaliśmy z wcześniejszego podziału na dni tygodnia oraz z podziału na sceny, czyli z droższych biletów na Scenie Kameralnej w Sopocie i tańszych biletów we wtorki i środy na gdańskich scenach. Pozostaliśmy jednak przy promocyjnej cenie 25 zł za bilety w teatralny czwartek. Obniżyliśmy również ceny na spektakle dla dzieci i spektakle teatru tańca - mówi Aleksandra Weber z Teatru Wybrzeże.
Od listopada (ściślej rzecz ujmując bilety na wszystkie spektakle grane od 6 listopada, na które bilety trafiły do sprzedaży 3 października) obowiązuje nowy cennik biletów. Teraz za spektakle z grupy pierwszej, a są to: "Akt równoległy", "Bella Figura", "Kto się boi Virginii Woolf?", "Maria Stuart", "Raj dla opornych", "Randka z feministą", "Seks dla opornych", "Wesołe kumoszki z Windsoru" oraz "Trojanki" - zapłacimy 60 zł (bilety normalne) i 50 zł (bilety ulgowe).

W przypadku niektórych z nich to cena obowiązująca już od jakiegoś czasu ("Seks dla opornych", "Raj dla opornych", "Kto się boi Virginii Woolf?"). Dla innych ("Randka z feministą", "Maria Stuart", "Wesołe kumoszki z Windsoru") zmiana ta oznacza podwyżkę o 10 zł w przypadku biletów normalnych i ulgowych. Zaś w przypadku przedstawień "Bella Figura" oraz "Akt równoległy" podwyżka ta wynosi aż 20 zł przy obu typach biletów. Z kolei o 20 zł obniżono ceny biletów na "Trojanki" w reż. Jana Klaty, które po premierze zachowały najwyższą dotąd cenę biletów - odpowiednio 80 i 70 zł, co teraz zostało sprowadzone do poziomu 60 i 50 zł.

Czytaj także: Jakie premiery w tym sezonie w Teatrze Wybrzeże?

Najliczniej reprezentowana jest jednak druga grupa spektakli, w której znalazły się wszystkie pozostałe przedstawienia Teatru Wybrzeże obecne w repertuarze, z wyjątkiem spektakli Teatru Dada von Bzdülöw oraz bajek. Teraz za niewymienione wyżej propozycje repertuarowe zapłacić trzeba będzie 40 zł (bilety normalne) i 30 zł (bilety ulgowe).

Świetne "Trojanki" w reż. Jana Klaty znalazły się w grupie przedstawień, na które bilety kosztują 60 zł (normalne) i 50 zł (ulgowe).

Z kolei w ostatnim przedziale cenowym znalazły się przedstawienia Teatru Dada von Bzdülöw oraz bajki, z których jedyna obecna aktualnie w repertuarze to "Przygody Koziołka Matołka". Bilety z trzeciej grupy kosztują 30 zł (bilety normalne) i 25 zł (bilety ulgowe) - w przypadku "Przygód Koziołka Matołka" cena biletu ulgowego wzrasta więc o 3 zł. Zachowano bardzo popularną promocję "Teatralny czwartek", gdy bilety na wszystkie objęte promocją spektakle kosztują 25 zł.

Wkrótce otwarcie Starej Apteki - można zapisać się na zwiedzanie nowej sceny

Co ważne, przestaje mieć znaczenie, czy spektakl grany jest na Dużej Scenie, Scenie Kameralnej czy w Starej Aptece, której otwarcie zaplanowano 18 października. Nie będzie już też ważne, czy wybieramy spektakl grany w środę czy w niedzielę - wybierając tytuł z konkretnej grupy za każdym razem oczekiwać możemy tej samej ceny biletów.

Z kolei bilety na balkon i galerie boczne Dużej Sceny (nie zawsze udostępniane podczas spektakli) kosztują 50 zł (normalne) i 40 zł (ulgowe) w przypadku pierwszej grupy spektakli, 30 zł i 22 dla drugiej grupy oraz 25 i 22 zł dla grupy trzeciej. Bilety grupowe są o 5 zł niższe przy każdym typie biletów (z wyjątkiem spektakli Teatru Dada i bajek, na których bilety ulgowe są o 3 zł tańsze niż dla klientów indywidualnych). Ceny wejściówek, które można nabyć na 30 minut przed spektaklem, kształtują się następująco: 30 zł (pierwsza grupa), 25 (druga grupa) oraz 22 (trzecia grupa).