Nowe pomysły gdyńskich teatrów

18 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 10 lat)
Łukasz Rudziński
Pokaz farsy Raya Cooneya "Mayday" w wykonaniu Teatru Nowego w Słupsku zainauguruje wymiany spektakli między Teatrem Miejskim w Gdyni a słupską sceną. Więcej zdjęć (3)

Pokaz farsy Raya Cooneya "Mayday" w wykonaniu Teatru Nowego w Słupsku zainauguruje wymiany spektakli między Teatrem Miejskim w Gdyni a słupską sceną.

fot. Miłosz Siwek / Teatr Nowy w Słupsku

Pokaz farsy Raya Cooneya "Mayday" w wykonaniu Teatru Nowego w Słupsku zainauguruje wymiany spektakli między Teatrem Miejskim w Gdyni a słupską sceną.

fot. Miłosz Siwek / Teatr Nowy w Słupsku

Oba gdyńskie teatry - Miejski i Muzyczny - wraz z nadejściem wiosny szykują niespodzianki dla swoich widzów. Teatr Miejski nawiązał współpracę z Teatrem Nowym w Słupsku, Teatr Muzyczny będzie zapraszał widzów na poniedziałkowe pokazy gościnne na Nowej Scenie.Pierwszym teatralnym gościem Nowej Sceny będzie spektakl Teatru Dada von Bzdülöw i duetu SzaZa - "Caffe Latte". Więcej zdjęć (3)

Pierwszym teatralnym gościem Nowej Sceny będzie spektakl Teatru Dada von Bzdülöw i duetu SzaZa - "Caffe Latte".

for. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl

Pierwszym teatralnym gościem Nowej Sceny będzie spektakl Teatru Dada von Bzdülöw i duetu SzaZa - "Caffe Latte".

for. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl

"Piosenki o miłości Stanisława Radwana" 28 maja na Nowej Scenie zaprezentują studenci PWST w Krakowie. Więcej zdjęć (3)

"Piosenki o miłości Stanisława Radwana" 28 maja na Nowej Scenie zaprezentują studenci PWST w Krakowie.

mat. prasowe

"Piosenki o miłości Stanisława Radwana" 28 maja na Nowej Scenie zaprezentują studenci PWST w Krakowie.

mat. prasowe

W ramach współpracy pomiędzy Teatrem Miejskim w Gdyni a Teatrem Nowym w Słupsku 5 maja do Gdyni przyjedzie jedna z najsłynniejszych fars świata - "Mayday" Raya Cooneya (znana też pod tytułem "Run For Your Wife"), którą w Słupsku wyreżyserował Edward Żentara. W roli Johna Smitha, który prowadzi podwójne życie i przez wypadek wypada ze swojego "grafiku" co niesie za sobą ogromne (i bardzo zabawne) konsekwencje występują Igor Chmielnik i znany w Trójmieście Dariusz Majchrzak (były aktor Teatru Miejskiego, współpracujący ze Sceną Studencką w Gdyni). W Gdyni wystąpi ten pierwszy.

W czasie, gdy "Mayday" grany będzie na scenie Teatru Miejskiego, słupskiej publiczności zostanie zaprezentowany gdyński "Bóg mordu" w reżyserii Tomasza Mana.

- Ta wymiana wiąże się z naszą polityką angażowania całego regionu w wydarzenia Teatru Miejskiego. Przy wsparciu władz Rumi, Redy i Wejherowa promujemy Teatr Miejski w tych miastach. Współpraca z Teatrem Nowym w Słupsku jest logiczną konsekwencją takich działań - chcemy dwa razy w roku wymienić się spektaklami: my zagramy w Słupsku, a słupski Teatr Nowy przyjeżdża do Gdyni - tłumaczy Krzysztof Babicki, dyrektor Teatru Miejskiego w Gdyni.

W najbliższym czasie Teatr Miejski częściej będzie grywać w Wejherowie. Niedawno zaprezentowano tam "Boga mordu" gdyńskiego teatru.

- Razem z prezydentem Wejherowa, Krzysztofem Hildebrandtem, ustaliliśmy, że po otwarciu Filharmonii Kaszubskiej - Regionalnego Centrum Kultury w Wejherowie, która ma być ukończone do końca roku, będziemy organizować premiery wejherowskie każdej naszej nowej produkcji. Liczymy, że widzowie z Małego Trójmiasta Kaszubskiego będą do nas coraz częściej zaglądać - dodaje Krzysztof Babicki.

Z kolei na Nowej Scenie w Teatrze Muzycznym pojawią się propozycje gościnne, zapraszane przez Muzyczny w czasie, gdy aktorzy repertuarowych teatrów przeważnie mają wolne - w poniedziałki.

- Chcemy aby Nowa Scena była miejscem prezentacji różnorodnych form teatralnych. Zgodnie z zapowiedziami rozbudujemy repertuar Nowej Sceny o pokazy gościnne - będą to różne formy muzyczne, pokazywane co poniedziałek - mówi Małgorzata Kurnatowska z Teatru Muzycznego w Gdyni.

W maju będziemy świadkami czterech pokazów gościnnych (pierwsze z wydarzeń - koncert fortepianowy Tomasza Zająca 14 maja - ma charakter zamknięty). 20 maja w ramach cyklu "Muzyczne poranki" o 12:05 wystąpi złożony z artystek Muzycznego Nie Taki Kwartet Straszny (bilety prawdopodobnie w cenie 20-25 zł).

Prezentacje teatralne zainauguruje 21 maja świetny spektakl z pogranicza tańca i muzyki Teatru Dada von Bzdülöw - "Caffè Latte". Miesiąc zakończy pokaz spektaklu dyplomowego studentów krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej "Piosenki o miłości Stanisława Radwana".

Także czerwiec zapowiada się atrakcyjnie na Nowej Scenie Muzycznego. Poza repertuarowymi propozycjami Muzycznego, zaprezentowany zostanie spektakl "20 najśmieszniejszych piosenek na świecie" wrocławskiego Teatru Polskiego w wykonaniu Mariusza Kiljana (4.06, godz. 19:05) i recital Krystyny Jandy "Piosenki z teatru" z Teatru Polonia w Warszawie (11.06, godz. 19:05).

Za pokazy teatralne na Nowej Scenie zapłacimy: 70 lub 60 zł za bilety normalne oraz 50 i 40 zł za bilety ulgowe.
Kiedy najchętniej wybierasz się do teatru?
7%

jesienią lub zimą, gdy wszędzie szarno i brzydko

4%

wiosną lub latem, gdy ciepło i ładnie

89%

nieważne kiedy, ważne na co

zakończona

łącznie głosów: 95

Opinie (10) 4 zablokowane

 • sonda

  osoby, które wymyślają sondy dla tego portalu muszą się naprawdę nudzić.

  • 12 0

 • Ja z Żoną to jak pójdę na spektakl do teatru, to zwykle nam się nudzi po pól godzinie (1)

  I idziemy tam gdzie jest nam lepiej. I za to Ją kocham

  • 0 3

  • To co Was do teatru popycha ?

   Idzcie sobie od razu tam, gdzie jest Wam lepiej i pewnie taniej.

   • 2 0

 • fajny pomysł z tą wymianą, ale

  żeby farsę sprowadzać??? OK, Teatr Nowy to teatralny koniec świata, ale i tak ściąganie farsidła nie przekonuje. A co do spektakli gościnnych w Muzycznym. Wszystko super, tylko ceny znów dla zamożnych. Jeszcze za Jandę 70 zł - jak w czerwcu ceny będą takie jak w maju - może bym wydała. Na pozostałych to jakiś żart.

  • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.