Nowy dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego

13 grudnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
łs

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołał na stanowisko dyrektora Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku dra Roberta Domżała. Na stanowisku zastąpi on dr inż. Jerzego Litwina.Dr Robert Domżał to archeolog i muzealnik, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Z Narodowym Muzeum Morskim związany jest od ponad 20 lat, a od 2007 roku pełni funkcje kierownicze. Koordynował prace nad utworzeniem Oddziału Muzeum - Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich.

Warto przypomnieć, że opuszczający dyrektorskie stanowisko dr inż. Jerzy Litwin współpracę z ówczesnym Muzeum Morskim w Gdańsku rozpoczął w 1964 r., zajmując się próbami rekonstrukcji dawnych statków pomorskich dla potrzeb wystawowych. Funkcję dyrektora pełnił od 2001 r.

- Jego pracę cechował zawsze profesjonalizm, pasja i ogromne zaangażowanie w dzieło zachowania oraz udostępniania morskiego i rzecznego dziedzictwa Rzeczypospolitej. Potwierdzeniem jakości osiągnięć dyrektora Litwina była decyzja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zmianie w roku 2013 nazwy Centralnego Muzeum Morskiego na Narodowe Muzeum Morskie - informuje Aleksandra Pielechaty z NNM.
5-letnia kadencja nowego dyrektora rozpocznie się 1 stycznia.

łs