Obrazy młodej trójmiejskiej malarki zdobią toruńskie pierniki

19 maja 2021, 7:00
Ewa Palińska
Amelia Korczak z Igą Sarzyńską-Komorowską i Maciejem Komorowskim - twórcami kolekcji pierników. Więcej zdjęć (22)

Amelia Korczak z Igą Sarzyńską-Komorowską i Maciejem Komorowskim - twórcami kolekcji pierników.

mat. prasowe

Amelia Korczak z Igą Sarzyńską-Komorowską i Maciejem Komorowskim - twórcami kolekcji pierników.

mat. prasowe

Jak smakuje sztuka? Amelia Korczak - młoda trójmiejska malarka, uczennica I klasy Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni, może na to pytanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi - jej obrazy mają smak pierników. Na toruńskich przysmakach umieszcza je Iga Sarzyńska-Komorowska, uważana za jednego z najwybitniejszych polskich cukierników młodego pokolenia. Seria obrazów w królewskim lukrze została przygotowania dla uczczenia Dnia Dziecka. W przyszłości do współpracy mają być zapraszani też inni młodzi artyści."Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń" to marka Igi Sarzyńskiej-Komorowskiej i Macieja Komorowskiego, którzy od pokoleń związani są z branżą piekarniczo-cukierniczą.

Pierniczki powstają w Toruniu, a unikatowego, artystycznego charakteru, nadaje im właśnie Iga Sarzyńska-Komorowska, uważana za jednego z najwybitniejszych polskich cukierników młodego pokolenia. Zawodowe szlify zdobywała w San Francisco, Toronto, Paryżu oraz Londynie; jest laureatką wielu prestiżowych nagród i autorytetem w branży.

Cukiernie i piekarnie w TrójmieścieW swoje zawodowej przygodzie z piernikami skupiła się nie tylko na smaku, ale przede wszystkim na oprawie korzennego wypieku. Pierniki, które tworzy to nie tylko seria produktów cukierniczych, ale przede wszystkim artystyczne kolekcje i małe dzieła sztuki, które zachwycają oko. W najnowszej kolekcji stworzonej na Dzień Dziecka znalazło się sześć portretów namalowanych przez 15-letnią Amelię Korczak, uczennicę I klasy Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni.

- Współpraca z Igą Sarzyńską-Komorowska i Maciejem Komorowskim to dla mnie wielki zaszczyt i wspaniała przygoda - mówi Amelia Korczak, uczennica w klasie IB Ewy Manuszewskiej, Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni. - Pani Iga jest niezwykłą artystką, mistrzynią cukiernictwa i dekoracji. Bardzo się ucieszyłam, że moje prace jej się spodobały i że poprosiła mnie o namalowanie do swojej nowej kolekcji pierniczków sześciu portretów dzieci - chłopców i dziewczynek w różnym wieku i o różnych charakterach. Postanowiłyśmy, że będą to nasze wspólne artystyczne życzenia dla wszystkich dzieci z okazji ich święta.

Na pierniczkach artystycznych z dziecięcej kolekcji znalazły się piękne, niezwykle realistyczne malarskie portrety trzech dziewczynek i trzech chłopców w różnym wieku i o różnych charakterach. Zamyślona Julia w szmaragdowej bluzce, Ela z łobuzerskim błyskiem w oku, rudowłosa Zosia, promiennie uśmiechnięty Janek, zawadiacki Wojtek czy rozkoszny Feliks z burzą czarnych loków. Towarzyszą im wpisane w królewski lukier życzenia dla wszystkich dzieci: Bądź odważny, Bądź szczęśliwy, Bądź sobą.

- Ta kolekcja pierniczków na Dzień Dziecka jest dla nas szczególna - przyznają Iga Sarzyńska-Komorowska i Maciej Komorowski. - Rozpoczynamy nią cykliczny, wyjątkowy projekt współpracy z ponadprzeciętnie uzdolnionymi młodymi artystami. Będziemy promować talenty, pokazywać piękno, a jednocześnie inspirować dzieci do tego, by zawsze były odważne, szczęśliwe i pozostawały sobą.
Pełna kolekcja jest dostępna na stronie internetowej igasarzynska.pl.
Czy lubisz pierniki?
46%

tak, bardzo! W każdym wydaniu!

31%

tak, ale nie każde - zależy od rodzaju i polewy

19%

zjem, ale koneserem(ką) nie jestem

4%

nie lubię

0%

nie wiem, nie próbowałe(a)m

zakończona

łącznie głosów: 188

Opinie wybrane


wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.